DZIŚ JEST:   27   MAJA   2018 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Nie stracimy unijnych funduszy. Rozdzielanie środków niezależne od przyjmowania imigrantów

Nie stracimy unijnych funduszy. Rozdzielanie środków niezależne od przyjmowania imigrantów
Zdjęcie ilustracyjne. fot.Andrzej Bogacz/FORUM

Eurokraci i ich polskojęzyczni poplecznicy straszyli Warszawę odebraniem miliardów euro z unijnych funduszy. Ich słowa okazały się jednak jedynie czczymi pogróżkami. Z dokumentu, z jakim zapoznała się brukselska korespondentka RMF, wynika, że rozdzielanie środków nie będzie zależne od stosunku danego państwa do kwestii relokacji imigrantów i uchodźców oraz tzw. „praworządności”.

 

Dokument ma zostać opublikowany przez brukselskie organa w środę.

 

Zgodnie z relacją Katarzyny Szymańskiej-Borginon, dotychczasowe groźne miny i ostre słowa politycznych przywódców Unii Europejskiej okazały się… kiwaniem palcem w bucie.

 

Serwis rmf24.pl donosi, że do ostatnich chwil ważyły się losy treści dokumentu „Reflection paper on the future of the EU finances”. W ostatecznej wersji wspomniano o kwestii tzw. „praworządności”. Zapisy są jednak słabe i nie mają realnego przełożenia na politykę, szczególnie, że w ostatnich tygodniach eurokraci grozili odebraniem części unijnych funduszy krajom będącym na bakier z „praworządnością”, rozumianą oczywiście po brukselsku.

 

Właśnie w tej sprawie istnieje silny konflikt na linii UE-Polska. Rozpoczął się on wraz z wmieszaniem się struktur wspólnoty w polski spór o Trybunał Konstytucyjny.

 

Obecnie Komisja Europejska nie ma możliwości powiązania kwestii tzw. „przestrzegania prawa” i funduszy unijnych, gdyż Rada Europejska nie stwierdziła w przypadku sprawy polskiej naruszenia „wartości unijnych”. I najpewniej nigdy tego nie stwierdzi, gdyż wymaga to jednomyślności krajów UE. Podobnej zgody wszystkich państw nie było w sprawie powiązania kwestii „praworządności” i funduszy. Zapewne w projekcie unijnego budżetu kwestia również nie zaistnieje – informuje RMF.

 

Jak widać, Unia Europejska jest obecnie całkowicie impotentna, a struktury wspólnoty, mimo stanowczych słów liderów, nie są w stanie wyegzekwować na państwach narodowych realizacji własnych koncepcji i zamysłów.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-06-28 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@TZN. Myślę że wielu eurokratów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że III zasada dynamiki Newtona to nie fikcja i że zasada ta ma odniesienie do tego, co dzieje się obecnie w Europie.
10 miesięcy temu / Hmmm
 
Przypuszczam, że po Brexicie Niemcy i Francja zaczną forsować jakąś zmianę modelu funkcjonowania UE, aby wzmocnić swoją pozycję i zdyscyplinować pozostałe kraje. To może nastąpić w ciągu dwóch lat. A wtedy karanie państw nieprzyjmujących imigrantów stanie się możliwe. Trzeba stanowczo odpierać wszelkie próby reformowania Unii w tym kierunku. Bardzo niebezpieczny w tym kontekście jest pomysł powołania armii europejskiej, czyli europejskiego KBW. Mówi się o tym coraz częściej.
10 miesięcy temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.