DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2018 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Nie stracimy unijnych funduszy. Rozdzielanie środków niezależne od przyjmowania imigrantów

Nie stracimy unijnych funduszy. Rozdzielanie środków niezależne od przyjmowania imigrantów
Zdjęcie ilustracyjne. fot.Andrzej Bogacz/FORUM

Eurokraci i ich polskojęzyczni poplecznicy straszyli Warszawę odebraniem miliardów euro z unijnych funduszy. Ich słowa okazały się jednak jedynie czczymi pogróżkami. Z dokumentu, z jakim zapoznała się brukselska korespondentka RMF, wynika, że rozdzielanie środków nie będzie zależne od stosunku danego państwa do kwestii relokacji imigrantów i uchodźców oraz tzw. „praworządności”.

 

Dokument ma zostać opublikowany przez brukselskie organa w środę.

 

Zgodnie z relacją Katarzyny Szymańskiej-Borginon, dotychczasowe groźne miny i ostre słowa politycznych przywódców Unii Europejskiej okazały się… kiwaniem palcem w bucie.

 

Serwis rmf24.pl donosi, że do ostatnich chwil ważyły się losy treści dokumentu „Reflection paper on the future of the EU finances”. W ostatecznej wersji wspomniano o kwestii tzw. „praworządności”. Zapisy są jednak słabe i nie mają realnego przełożenia na politykę, szczególnie, że w ostatnich tygodniach eurokraci grozili odebraniem części unijnych funduszy krajom będącym na bakier z „praworządnością”, rozumianą oczywiście po brukselsku.

 

Właśnie w tej sprawie istnieje silny konflikt na linii UE-Polska. Rozpoczął się on wraz z wmieszaniem się struktur wspólnoty w polski spór o Trybunał Konstytucyjny.

 

Obecnie Komisja Europejska nie ma możliwości powiązania kwestii tzw. „przestrzegania prawa” i funduszy unijnych, gdyż Rada Europejska nie stwierdziła w przypadku sprawy polskiej naruszenia „wartości unijnych”. I najpewniej nigdy tego nie stwierdzi, gdyż wymaga to jednomyślności krajów UE. Podobnej zgody wszystkich państw nie było w sprawie powiązania kwestii „praworządności” i funduszy. Zapewne w projekcie unijnego budżetu kwestia również nie zaistnieje – informuje RMF.

 

Jak widać, Unia Europejska jest obecnie całkowicie impotentna, a struktury wspólnoty, mimo stanowczych słów liderów, nie są w stanie wyegzekwować na państwach narodowych realizacji własnych koncepcji i zamysłów.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-06-28 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@TZN. Myślę że wielu eurokratów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że III zasada dynamiki Newtona to nie fikcja i że zasada ta ma odniesienie do tego, co dzieje się obecnie w Europie.
6 miesięcy temu / Hmmm
 
Przypuszczam, że po Brexicie Niemcy i Francja zaczną forsować jakąś zmianę modelu funkcjonowania UE, aby wzmocnić swoją pozycję i zdyscyplinować pozostałe kraje. To może nastąpić w ciągu dwóch lat. A wtedy karanie państw nieprzyjmujących imigrantów stanie się możliwe. Trzeba stanowczo odpierać wszelkie próby reformowania Unii w tym kierunku. Bardzo niebezpieczny w tym kontekście jest pomysł powołania armii europejskiej, czyli europejskiego KBW. Mówi się o tym coraz częściej.
6 miesięcy temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.