DZIŚ JEST:   22   LUTY   2018 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

„Nie podoba mi się ta Polska”! Skandaliczne słowa Daniela Olbrychskiego

„Nie podoba mi się ta Polska”! Skandaliczne słowa Daniela Olbrychskiego
fot.Radoslaw NAWROCKI/FORUM

Nie podoba mi się ta Polska. Nie tylko obóz rządzących, ale i społeczeństwo, które tak zdecydowało, a jeszcze bardziej to, które wzruszyło ramionami i stwierdziło, że nie warto brać udziału w tak ważnych momentach, jakimi są wybory – powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Daniel Olbrychski.

 

Aktor znany m.in. z udziału we wszystkich częściach trylogii Henryka Sienkiewicza zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana stwierdził, że nie utożsamia się ze społeczeństwem, w którym ponad połowa obywateli „nie skorzystała z możliwości” wzięcia udziału w wyborach. Jego zdaniem współcześni Polacy są „zupełni inni” niż ci „z czasów jego młodości, gdy to Solidarność decydowała, jaka Polska będzie”.

 

– Mam wrażenie, że marnowane jest to, co się udało w 1989 roku. Społeczeństwo popiera tych, którzy w pewien sposób chcą wrócić do tego, co było.  To nie są moi politycy, nie są reprezentantami mojego sposobu myślenia, są mi kompletnie obcy a część społeczeństwa, która ich popiera, bardzo mnie rozczarowuje i zdumiewa swoją bezmyślnością, brakiem wiedzy historycznej, brakiem wyobraźni wreszcie – podkreślił.

 

Zdaniem Olbrychskiego problemem dzisiejszej Polski jest słaba opozycja, która pomimo licznych protestów i marszów wyrażających sprzeciw wobec dzisiejszej władzy „nie umie zmienić rzeczywistości”. – Rzeczywistość zmieniają wybory, a w trakcie nich połowa wyborców została w domu albo na działce, bo było ciepło – ocenił aktor.

 

W ocenie Olbrychskiego Polacy są „społeczeństwem anarchistycznym, trudnym do okiełznania”, ale „nasze wybory są czasem tak zasmucające jak w tej chwili sondaże przedwyborcze”.

 

Źródło: dziennik.pl

TK


DATA: 2018-01-16 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A mnie się nie podoba pan Azja Tuhajbej
3 godziny temu / x300
 
Olbrychski może ty żyd jakiś jesteś ? To twoje miejsce w Izraelu jest.
16 godzin temu / Fakt
 
Od kiedy to aktorzy są autorytetami w kwestii historii i polityki? Pan O. już dawno żyje poza finansowymi i społecznymi ramami zwykłych ludzi. Chwali to, co nie dawało szans na lepsze życie zwykłym ludziom. Opamiętania życzę Panu O. Wiemy już dlaczego niektórzy aktorzy chwalili "wujka Bronka", albo bronili ministrów byłej władzy i samorządu Warszawy - dostawali "dotacje" ministerialne i inne na teatrzyki... Może Pan O. "zabrał babci dowód" i nie zdołał go oddać? Dlatego została na działce!
22 godzin temu / wyobraźnia NIE, przytomność TAK
 
GRANICE OTWARTE JAK SIE POLSKA NIE PODOBA TO WYPAD Z POLSKI !!!
22 godzin temu / ZIOMEK
 
czasem nadmiar płynów szkodzi mózgowi. Jak mu się nie podoba to niech sobie wyemigruje i pozbędzie się problemy życia w społeczeństwie, które go zawodzi.
1 dzień temu / Jonas
 
Panie Olbrychski, zachęca Pan do wyborów i słusznie - bo to obowiązek patriotyczny oraz dotyczący IV przykazania Bożego. Bóg dał Panu wspaniały talent aktorski i te oczy - które codziennie patrzą spoza okularów na ten świat, tu na PCh24...wciąż przyciągając mój wzrok, pomimo Pana wieku...nawet zagniewany na Polskę jest Pan uroczy :)
1 dzień temu / kwiatek77
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.