DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Neda Starka zabili komuniści

Neda Starka zabili komuniści

Dziwna zmowa milczenia zapadła wokół Neda Starka w „Grze o tron” – tak wśród bohaterów serialu jak również jego fanów i zwykłych oglądaczy. Czy ta zmowa czegoś aby nie przypomina? Tak! Jeśli ktoś zginął, a nikt nie chce o tym mówić to – uczy najnowsza historia – sprawcami zbrodni musieli być najpewniej komuniści. Postawmy jednak pytanie: dlaczego?


Komunista marzy bowiem tylko o jednym: by obnażyć wreszcie bezwzględność świata, którego mieszkańcy działają kierując się wyłącznie własnym interesem. Oczywiście mowa o interesie klasowym. Komunista z zapartym tchem śledziłby „Grę o tron” i zachwyciłby się upadkiem Neda Starka, wszak serial ów potwierdza, że polityka to gra, w której liczy się materia sprawy – władza. Upadek względnie przyzwoitego rządcy północy to zaś najlepszy dowód, że jakiekolwiek szlachetne motywacje w polityce albo stanowią jedynie sztafaż skrywający prawdziwe intencje zimnych i wypranych z emocji graczy, albo świadczą o zwykłym frajerstwie. A kto naiwny – niech ginie!


Gdyby więc komuniści – a nie Lanisterowie – mieli zdecydować o być albo nie być Neda Starka, ukatrupiliby go równie efektownie jak jasnowłosy ród krezusów. Albo nawet bardziej. Stark bowiem, obok niejasnych motywacji działania (jak wiadomo szlachetny to przecież agent, albo wariat) konserwował pewien układ, który komuniście z pewnością by się nie spodobał. Nie chodzi o sam fakt ukazanych w „Grze o tron” kulis władzy i monarszej dominacji. Przecież taką władzę każdy komunista posłałby do piachu z dziką satysfakcją, lecz o Starkową ambicję „naprawiania” przegniłych moralnie rządów w stolicy martninowskiego Westeros. Ukazana tam władza monarchiczna jest bowiem parodią królewskiej władzy, nawet tej zadżumionej absolutyzmem czy zarażonej grypą parlamentaryzmu.


Wyobraźmy sobie wszystkie najgorsze mity na temat monarchii, od ucisku ludu i społecznej ciemnoty począwszy na zepsuciu władzy skończywszy, wrzućmy je następnie do jednego worka, a potem zajrzyjmy tam, by przyjrzeć się nieco tej diabelskiej miksturze. Obok smrodu siarki uderzy nas na pewno odrażający widok obrzydliwych intryg, podejrzanych pretendentów do władzy, religii jako instrumentu w walce o tron i wiele innych brzydactw, którymi marksista etykietował przez lata monarchię. I tak właśnie wyglądają rządy tronu w „Grze o tron”. Prawda, że odpychająco?


A czyż dla komunisty jest lepsza rzecz niż odpychający obraz monarchii, winnej być symbolem ładu, porządku i wierności Bogu? Jeśli więc poczciwy Stark chciał dokonywać sanacji przedstawionego w książce i serialu obrazu monarchii, to z pewnością każdy umysł, w którym sierp i młot znajdują poważanie, szczerze nie trawił tego bohatera. Jak bowiem można chcieć naprawiać coś takiego, jak monarchia? Toż to, ani chybił, absurd. 


Ned Stark oficjalnie zginął więc dlatego, że stanął na drodze Lannisterom w pochodzie po pełnię władzy w Westeros. To wersja dla niewtajemniczonych, którzy uwierzyli, że polityków można rozliczać wyłącznie z twardych pięści i mocnego sierpowego, nie zaś z moralnych wartości czy wyższych inspiracji. Ale tak naprawdę zginął, bo zdecydował o tym jakiś komunista. Pal licho, czy inspirował on Martina bezpośrednio do takiego poprowadzenia postaci władcy północy, czy też autor „Gry o tron” wpadł na to samodzielnie, przeczytawszy uprzednio opasłe dzieło opisujące politykę po marksistowsku.


Jedno jest pewne: w świecie stworzonym przez umysł zainfekowany oświeceniowymi przesądami, Ned Stark stracić głowę po prostu musiał. 
Krzysztof GędłekDATA: 2016-06-03 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Coooo tu się dzieje xD
ponad 1 rok temu / Martwy Ned
 
A tam Ned, tylko Stannis!
ponad 1 rok temu / Warhammerssiepaue
 
Dzisiaj prosty ojciec, założyciel rodziny jej głowa i mąż jest ukazywany od dłuższego już czasu jako tyran, właściciel niewolników, którymi według ideologi marksizmu i dzisiejszego neo-marksizmu mają być jego żona i dzieci. Nic dziwnego, że ludzie nawet nie rozumieją co to jest monarchia zwałszcza kiedy żyje się w świecie fantazji i mitów. Czegóż się spodziewiać od fantazjujących marksistów. Przecież właśnie w "mytho-poei" czyli fantastycznych ujęciach litarackich tkwi źródło będnego poznania świata i człowieka. Jan Paweł II określił to znakomicie jako błąd antropologiczny. Pozdrawiam!
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.