DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Napisz do nas

Wiesz o ważnym wydarzeniu, którego nie ma u nas na portalu?

 
Temat *:
Treść *:
Podpis *:
E-mail *:
Załącznik:
 
 
Przepisz kod z obrazka *:
 
 
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Świat

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa rodowitym mieszkańcom kraju stała u podstaw nowego rozporządzenia rządu w Sofii. Chodzi o wprowadzony właśnie z myślą o imigrantach zakaz opuszczania rejonu zakwaterowania.

 
Polska

Rodzice, którzy krótko po porodzie zabrali swoje dziecko ze szpitala w Białogardzie, by nie zostało poddane przymusowym szczepieniom, są już – wraz z córeczką – we własnym domu.

 
Świat

Dzieci chrześcijańskich uchodźców w Sudanie otrzymują jedzenie pod warunkiem, że wyrecytują muzułmańskie modlitwy – alarmuje katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 
Kościół

W piątek 22 września odszedł do Pana w wieku 92 lat ksiądz prałat Brunero Gherardini, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów, tomista, autor licznych analiz kryzysu trawiącego współczesny Kościół.

 
Gospodarka

Chiny zamierzają zrezygnować z rozliczeń w dolarach przy handlu ropą naftową. Takie rozwiązanie może być na rękę Iranowi i Rosji, które w odpowiedzi na nałożone na nie przez Stany Zjednoczone sankcje będą miały okazję osłabić Waszyngton. Wyłączenie dolara z handlu ropą naftową między wielkimi gospodarkami obniży zapotrzebowanie na amerykańską walutę i będzie ciosem w gospodarkę USA.

 
Opinie

„Zabierz moją miłość do Polski, zabierz ją do mojego kraju…” - te słowa wypowiedziane przez umierającego żołnierza 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej na zawsze zapadły w serce Cory Baltussen. Upamiętnienie lądujących na terenie Holandii w 1944 roku polskich komandosów stało się jej życiowym celem.

 
Świat

Premier Danii, Lars Lokke Rasmussen ogłosił w trakcie ostatniej sesji ONZ w Nowym Jorku, że jego kraj przekaże 37 milionów dolarów organizacjom propagującym i wykonującym aborcję w różnych krajach na świecie. Mówił, że kwota ta ma częściowo zrekompensować amerykańskie wycofanie środków dla wszystkich międzynarodowych fundacji aborcyjnych. 

 
Historia

Ból był tak wielki, że Ojciec Pio nie wytrzymał go i upadł zemdlony. Krew obficie broczyła z ran. Na miejsce przybiegli dwaj zakonnicy. Gdy zobaczyli, co się stało, zaprowadzili go do jego celi i ułożyli na pryczy. Ojciec Pio poprosił, żeby zostawili go samego.

 
Świat

Francuski dziennik „Le Figaro” ostrzega przed zatrważająco szybkim wzrostem wpływów i popularności prawosławnych radykałów. Aktywiści organizacji „Państwo Chrześcijańskie – Święta Ruś” wzięli na celownik film „Matylda”.

 
Opinie

Historia uczy, że nie sposób wygrać wojny prowadzonej na dwa fronty. Tymczasem PiS nie dość, że przestał być wewnętrznym monolitem, to jeszcze sprawia wrażenie, jakby chciał toczyć dyplomatyczną walkę ze wszystkimi. Obserwujemy trwający lub rodzący się spór z kilkoma państwami i międzynarodowymi instytucjami. Czy politycy „dobrej zmiany” w ogóle zauważyli, że przeszli z opozycji do rządu? Oj! Viktor Orban nie byłby dumny…

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.