DZISIAJ JEST
CZWARTEK 30 MARCA
Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
Imieniny obchodzą:
Amadeusz, Amelia, Kwiryn
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Napisz do nas

Wiesz o ważnym wydarzeniu, którego nie ma u nas na portalu?

 
Temat *:
Treść *:
Podpis *:
E-mail *:
Załącznik:
 
 
Przepisz kod z obrazka *:
 
 
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Świat

Wszystko wskazuje na satanistyczną inspirację profanacji, do której doszło kilka dni temu w wenezuelskiej metropolii.

 
Świat

Do czasu spełnienia oczekiwań strony polskiej w sprawie ochrony przedstawicielstw dyplomatyczno-konsularnych wszystkie nasze urzędy konsularne na Ukrainie pozostaną zamknięte – oznajmił MSZ po ataku na placówkę w Łucku.

 
Opinie

 

 

Związany z 60. rocznicą podpisania tzw. Traktatów Rzymskich szczyt w stolicy Włoch już za nami. Po burzliwych ponoć dyskusjach udało się wreszcie osiągnąć konsensus i podpisać tekst wspólnej deklaracji państw członkowskich Unii Europejskiej. Ale co właściwie podpisano? Dokument bywa cytowany zdumiewająco rzadko. 

 
Polska

Po środowej publikacji opisującej dobrowolną współpracę z SB Ireneusza Jabłońskiego, zastępcy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, przełożona zdymisjonowała wiceprezydenta.

 
Polska

W środę przed Wielkopolski Urzędem Wojewódzkim odbyła się pikieta przygotowana przez  Do przedstawicieli stowarzyszenia „Stop NOP” (Niepożądane Objawy Poszczepienne) i rodziców sprzeciwiających się obowiązkowym szczepieniom. Jeden z jej elementów stanowiło złożenie do wojewody wielkopolskiego petycji z prośbą o zaprzestanie karania za odmowę szczepienia dzieci.

 
Opinie

Wczoraj wróg, dziś autorytet, jutro wróg śmiertelny – tak najkrócej można streścić postawę „Gazety Wyborczej” wobec katolicyzmu. Medium wielokrotnie napastliwie pisało o Kościele i polskich hierarchach, nie szczędząc nikomu, kto odważnie bronił wiary. Gdy jednak zmieniała się mądrość etapu i zachodziła potrzeba, oddelegowany na stosowny front redaktor sięgał po Kościół, wybierał sytuację, cytat i traktował starannie dobranego duchownego jako autorytet. Tym razem atak dotyczy świeckich katolików z TFP.

 

Wstrząsające efekty dziennikarskiego śledztwa „Newsweeka” – Andrzej Duda chodził na Roraty i miał piątkę z religii! Tygodnik na tropie rodziców prezydenta RP.

 
Świat

Największy rywal kanclerz Angeli Merkel w nadchodzących wyborach, które odbędą się we wrześniu – partia SPD – chce zmusić partie CDU/CSU do legalizacji „małżeństw” tej samej płci.

 
Świat

Po ostatnich aktach wandalizmu wobec polskich pomników na Ukrainie oraz ostrzelaniu polskiego konsulatu w Łucku, władze samorządowe Lwowa wzmocniły ochronę Cmentarza Orląt, jednego z najważniejszych miejsc pamięci i kultury polskiej. 

 
Świat

Kanadyjski parlament uchwalił niewiążącą rezolucję dającą możliwość uznania tzw. islamofobii za niezgodną z prawem. Autorką rezolucji zwanej „M-103” była liberalna członek parlamentu, Iqra Khalid, urodzona w Pakistanie i przybyła stamtąd do Kanady. Rezolucja została uchwalona stosunkiem głosów 201-91 w czwartek. Kontrowersje wzbudza wykluczający język. Wyróżnia on islam ­– jako chroniony – a pomija inne religie. Krytycy nazywają rezolucję krokiem w stronę prawa szariatu.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.