DZISIAJ JEST
CZWARTEK 27 LIPCA
Św. Celestyna I, papieża
Bł. Rudolfa Acquavivy i Towarzyszy
Św. Celestyna I, papieża
Bł. Rudolfa Acquavivy i Towarzyszy
Imieniny obchodzą:
Cezary, Julia, Natalia
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Napisz do nas

Wiesz o ważnym wydarzeniu, którego nie ma u nas na portalu?

 
Temat *:
Treść *:
Podpis *:
E-mail *:
Załącznik:
 
 
Przepisz kod z obrazka *:
 
 
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Świat

Po konsultacjach z generałami i ekspertami wojskowymi prezydent Donald Trump ogłosił, że osoby transpłciowe nie będą mogły służyć w armii Stanów Zjednoczonych. Bo wojsko musi być skoncentrowane na „zdecydowanym i przytłaczającym zwycięstwie”, a nie terapiach hormonalnych.

 
Polska

Brak zgody na finansowanie organizacji pozarządowych biorących udział w życiu publicznym przez zagraniczne podmioty oraz rozpoczęcie kampanii na rzecz wyjścia Polski z UE – to główne postulaty środowisk narodowych, które protestowały przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie.

 
Polska

Aż 700 z około 10 tys. sędziów pracujących w polskich sądach, w tym zajmujących funkcje kierownicze, wydawało wyroki jeszcze w stanie wojennym – podał „Nasz Dziennik”. To efekt braku dekomunizacji wymiaru sprawiedliwości. 

 
Polska

56-letni mężczyzna wtargnął do biura poselskiego PO w Opolu i groził, że użyje maczety i noża, by pozbawić życia posła Borysa Budkę. Tym razem skończyło się na strachu. Jednak nakręcanie spirali nienawiści w końcu może skończyć się tragicznie. Ta granica już raz została przekroczona w 2010 roku, gdy z rąk szaleńca motywowanego politycznie zginął Marek Rosiak.

 
Świat

26 lipca zakończyła się 71 już edycja Festiwalu Teatralnego w Awinionie. W programie znalazło się 41 spektakli. Pokazano m.in. sztukę RPA i krajów saharyjskich. Festiwal miał około 150 tys. widzów. Problem w tym, że od lat to najważniejsze we Francji, a może i w Europie wydarzenie teatralne wykorzystuje w coraz większym stopniu kulturę do przemycania lewicowych treści ideologicznych i politycznych. Papieski Avignon stał się widownią „teatru zaangażowanego” w marksistowskie „zmienianie świata” i ideologię „postępu”.

 
Świat

Islamska gazeta Rumiyah, będąca tubą propagandową tzw. Państwa Islamskiego, nawołuje do wojny cywilnej, poprzez rozczłonkowanie, rozrzucenie sił dżihadystów, krwawe ataki i wyczerpanie psychologiczne europejskich społeczeństw.

 
Polska

Pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej dał Polsce miesiąc na rozwiązanie kryzysu wokół sądownictwa. Zagroził, że jeśli władza odwoła sędziów Sądu Najwyższego lub przeniesie ich w stan spoczynku, wdrożony zostanie 7 artykuł unijnego traktatu. Przewiduje on sankcje przeciwko krajom członkowskim.

 
Świat

Najprawdopodobniej zapadła decyzja w sprawie skargi złożonej przez Słowację i Węgry, która dotyczyła rozdziału uchodźców przebywających we Włoszech i Grecji zgodnie z wytycznymi unijnych ministrów z września 2015 roku. Rzecznik Trybunału UE ogłosił, że nie ma podstaw do uznania tej decyzji za nieważną a rozdział uchodźców pomiędzy kraje Wspólnoty jest legalny.

 
Świat

Z pieniędzy ze sprzedaży majątku zamordowanych Żydów wypłacano żołnierzom Wehrmachtu żołd i utrzymywano niskie podatki w Niemczech. Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście – mówi w rozmowie z „Historia Do Rzeczy” niemiecki historyk i znawca tematyki nazizmu Götz Aly.

 
Świat

Prezydent Republiki Francuskiej, Emmanuel Macron a także premier Édouard Philippe wzięli udział we Mszy św. w rocznicę śmierci ks. Jacquesa Hamel’a zamordowanego przed rokiem przez fundamentalistów muzułmańskich w Saint-Étienne-du-Rouvray w Normandii. Ordynariusz Rouen, abp Dominique Lebrun zaznaczył, że nie zatriumfowała wrogość, i nie odniesie triumfu.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.