DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 28 MAJA
Bł. Lanfranka z Bec
Bł. Lanfranka z Bec
Wniebowstąpienie Pańskie
Imieniny obchodzą:
Emilia, Wilhelm
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Napisz do nas

Wiesz o ważnym wydarzeniu, którego nie ma u nas na portalu?

 
Temat *:
Treść *:
Podpis *:
E-mail *:
Załącznik:
 
 
Przepisz kod z obrazka *:
 
 
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Kościół

Masoneria jest ruchem ezoterycznym, do którego przynależność jest nie do pogodzenia z wiarą katolicką. Piszą o tym biskupi Wybrzeża Kości Słoniowej w przesłaniu do wiernych, wzywając ich, by opuścili szeregi masonerii, która w tym kraju staje się coraz bardziej popularna. Podają też teologiczne racje, dla których katolik nie może być masonem.

 
Świat

Do kolejnego aktu christianofobii doszło w Indiach w prowincji Gidamakunta. Nowy kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej, w miejscowości Keesata w diecezji Hyderabada, został napadnięty przez rozwścieczony tłum. 

 
Kościół

O ograniczenie handlu w niedzielę apelowali dziś arcybiskupi metropolici wrocławski i katowicki podczas pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. W uroczystości z udziałem ponad 80 tys. wiernych uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 
Polska

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zadeklarował podczas sobotniego homomarszu, w którym brał udział, że „tutaj odnalazł cząstkę siebie”. 

 
Polska

Dyrektor Teatru Powszechnego, Paweł Łysak, najpierw obraził w specjalnym liście modlących się pod budynkiem teatru ludzi, a następnie przyznał, że w jego teatrze bluźnierczy spektakl będzie grany do końca.

 
Świat

Osiem osób zginęło, zastrzelonych przez sprawcę, którego tożsamość nie została ujawniona. Do strzelaniny doszło na terenie stanu Mississippi, w Lincoln County.

 
Polityka

Politycy Nowoczesnej są w ostatnim czasie wyjątkowo aktywni. Stają w obronie bluźnierczego spektaklu „Klątwa” i wypowiadają wojnę rodzinie, proponując legalizację związków partnerskich, czyli zgodę na homozwiązki.

 
Świat

Grób gen. Charlesa de Gaulle’a został zdewastowany. Wandale zniszczyli pomnik grobowy słynnego francuskiego przywódcy.

 
Polska

Dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, Anna Pamuła wyznała na antenie TVN24, że Polska powinna przyjąć narzuconą przez Brukselę liczbę 7 tys. uchodźców. W absurdalny sposób uzasadniła też, dlaczego nie powinna nas odstraszyć groźba zamachu. 

 
Polska

W sobotę pod Teatrem Powszechnym w Warszawie zgromadzili się katolicy, by poprzez modlitwę różańcową wynagrodzić Pani Jezusowi grzech bluźnierstwa, do którego dochodzi podczas wystawiania spektaklu „Klątwa”. Modlący się szybko stali się obiektem bezwzględnych ataków ze strony obrońców pseudosztuki. 

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.