DZISIAJ JEST
CZWARTEK 19 STYCZNIA
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
Imieniny obchodzą:
Henryk, Mariusz, Makary
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Napisz do nas

Wiesz o ważnym wydarzeniu, którego nie ma u nas na portalu?

 
Temat *:
Treść *:
Podpis *:
E-mail *:
Załącznik:
 
 
Przepisz kod z obrazka *:
 
 
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Rozmaitości

Tym razem nie będzie o naszym rodzimym Absurdystanie, gdzie panuje sześciu króli, w tym król Belzebub, a dzielni rycerze galopują na Rubikoniach. Skoro jednak jesteśmy w kontakcie i wszyscy wszystko wiedzą (albo wiedzieć powinni), warto więc rzucić okiem na rozległe terytoria Światowej Federacji Absurdystanu. A ponieważ, jak mówi klasyk (obecny od początku tego tekstu), głowa psuje się od góry, przyjrzyjmy się tym, którzy głową pracują, a więc światu Akademii.

 
Gospodarka

Departament Stanu ogłosił we wtorek, że przekazał kolejne 500 mln dolarów na rzecz Zielonego Funduszu Klimatycznego (Green Climate Fund – GCF), działającego przy ONZ na zwalczanie skutków rzekomego globalnego ocieplenia. Krytyczni kongresmeni mówią, że to „jałmużna dla zagranicznych biurokratów”.

 

Niestety, ma dziś szatan wielu niewolników, dźwigających chętnie żelazne, haniebne okowy tego strasznego tyrana, który ich dręczy, który ich upadla, który ich z sobą w piekło ściąga; ale mimo to i dziś rozlega się po świecie radosny okrzyk: „Chrystus zwycięża, Chrystus rządzi, Chrystus panuje".

 
Świat

Wojska Senegalu wkroczą do Gambii jeśli nie zostanie szybko rozwiązane polityczne napięcie związane z odmową uznania przez prezydenta tego kraju wyniku grudniowych wyborów prezydenckich. Yahya'e Jammeh powinien ustąpić ze stanowiska, jednak ani myśli zastosować się do rezultatów głosowania, któremu zarzuca nieprawidłowości.

 
Świat

Dwustu dżihadystów ISIS, którzy powrócili nad Sekwanę, zidentyfikowały francuskie służby. Kolejny tysiąc mieszkańców tego kraju chciałoby przyłączyć się do islamskiej „świętej wojny”.

 
Świat

Za Oceanem systematycznie ograniczana jest wolność gospodarcza. Prawodawcy i sądy postępują w ślad za roszczeniami lobby LGBT – dyskryminują w imię... walki z dyskryminacją. Do tego stopnia, że głosy sprzeciwu podnoszą się nawet ze strony przedstawicieli tzw. mniejszości seksualnych.

 
Świat

Uważamy, że finałem procesu pokojowego powinno być istnienie dwóch niezależnych suwerennych państw: izraelskiego i palestyńskiego – powiedział prezydent Andrzej Duda po środowym spotkaniu ze swoim palestyńskim odpowiednikiem Mahmudem Abbasem. 

 
Świat

W rejonie środkowych Włoch odnotowano trzy silne wstrząsy sejsmiczne. To te same rejony, w których w ubiegłym roku występowały niszczycielskie trzęsienia ziemi. Mimo sporej odległości od epicentrum, skutki aktywności sejsmicznej były odczuwane w Rzymie. Konieczne było ewakuowanie kilku stacji metra.

 
Świat

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosiła rozpoczęcie dwuletnich negocjacji dotyczących opuszczenia przez jej kraj struktur UE. Plan obejmuje 12 priorytetów, w tym rezygnację z jednolitego rynku, nowe negocjacje w sprawie unii celnej z UE i głosowanie parlamentu nad wynegocjowanym porozumieniem. 

 
Felietony

Mało kto dzisiaj pamięta, że rozpoczynając w 2007 r. z ramienia Partii Demokratycznej wyścig o Biały Dom, senator Obama posługiwał się zawołaniem: „Let us transform this nation” – „Przemieńmy ten naród”. Na tym polu kończący swoje urzędowanie osiągnął wielkie rzeczy. Wielkie nie znaczy jednak dobre.

 
 
...

Copyright by

STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

IM. KS. PIOTRA SKARGI