DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 LUTY
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Imieniny obchodzą:
Polikarp, Romana, Damian
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Napisz do nas

Wiesz o ważnym wydarzeniu, którego nie ma u nas na portalu?

 
Temat *:
Treść *:
Podpis *:
E-mail *:
Załącznik:
 
 
Przepisz kod z obrazka *:
 
 
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Polska

Rząd ma kolejny pomysł na poprawę ściągalności opłaty audiowizualnej za media publiczne, czyli popularnego abonamentu RTV. Informacje o zarejestrowaniu odbiornika telewizyjnego mieliby dostarczać operatorzy sieci kablowych. Jak się okazuje, nie za darmo, bo państwo gotowe jest im za to zapłacić.

 
Polska

Szef TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz podziękował za współpracę Katarzynie Kuszyńskiej. Redaktor i wydawca straciła pracę po emisji zapowiedzi pełnego bluźnierstw i obsceniczności spektaklu „Klątwa” Olivera Frljicia.

 
Świat

Zaprzestanie finansowania przez Stany Zjednoczone organizacji pozarządowych promujących aborcję wywołało falę ofensywnych działań „postępowego Zachodu”. Inicjatywa pod przywództwem Holandii, której celem jest utworzenie specjalnego funduszu mającego zebrać środki na pokrycie „amerykańskiej luki” w wysokości 600 mln dolarów, przyciąga coraz więcej państw. 

 
Polska

Gdańscy radni podnieśli ręce za dofinansowaniem kwotą 4 mln zł zabiegów in vitro z budżetu miasta. Także dla nieformalnych par. „Program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska”, który będzie obowiązywał do 2020 roku został zatwierdzony głosami Platformy Obywatelskiej.

 
Polska

Nad częścią Europy wykryto w zeszłym miesiącu cząstki radioaktywnego jodu. W Polsce poziom cząstek izotopy jodu-131 był najwyższy, niekiedy przekraczając nawet 10 razy poziom tego pierwiastka w innych krajach. Może to być efekt testowania broni jądrowej na Morzu Barentsa, albo wynik jakiegoś wycieku z elektrowni atomowej lub fabryki farmaceutycznej. Amerykanie już wysłali do Wielkiej Brytanii specjalny samolot, który może mierzyć poziom promieniowania w powietrzu na swoim pokładzie. 

 
Polska

Krucjata Młodych zaprasza na publiczny Różaniec będący zadośćuczynieniem za grzech bluźnierstwa. Przyjdź we czwartek 23 lutego o godz. 18:00 pod Teatr Powszechny w Warszawie (Aleja Zamoyskiego 20), aby dołączyć do modlitwy.

 

Tylko w 2015 roku do Polski przyjechało około miliona Ukraińców. Połowa z nich nigdy wcześniej do nas nie zawitała. Część badaczy polskiego rynku pracy twierdzi, że w Polsce może już pracować prawie 6 milionów Ukraińców. Co roku do naszego kraju przyjeżdżają kolejni. To szansa na załatanie „dziury” na rynku pracy, czy może potencjalne zagrożenie?

 
Świat

Podczas środowych kwalifikacji na MŚ w Lahti miał miejsce osobliwy pokaz nieporadności w wykonaniu narciarza z Wenezueli. Jego start przyćmił rywalizację innych zawodników podczas eliminacji do dalszych biegów dystansowych.

 
Polska

Warszawski Ratusz nie planuje odebrania dofinansowania Teatrowi Powszechnemu ani odwołania jego dyrektora. „Instytucje kultury mają zapewnioną autonomię” – stwierdził rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

 
Polska

Kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie ks. Jan Kabziński apeluje do prezydent Warszawy o stanowczą reakcję w sprawie spektaklu „Klątwa” zrealizowanego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, podczas Mszy św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, odbyły się we wtorek wieczorem modlitwy wynagradzające za bluźnierstwo.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.