DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Najwyższa półka agentury wpływu – ekspert o Klubie Bilderberg

Najwyższa półka agentury wpływu – ekspert o Klubie Bilderberg
Tegoroczny szczyt Bilderberg odbył się przed kilkoma dniami w Dreźnie. Fot. DPA/Forum

Klub, który manipuluje rządami. Najwyższa półka agentury wpływu – powiedział o nieformalnym Klubie Bilderberg dr Rafał Brzeski, ekspert zajmujący się tematyką służb specjalnych.


 

Rzadko na łamy mainstreamowych mediów trafiają tematy kwalifikowane zazwyczaj do obszaru „spiskowych teorii dziejów”, związane na przykład z masonerią i innymi nieformalnymi gremiami aspirującymi do wywierania wpływu na kształt polityki międzynarodowej oraz wewnętrznej poszczególnych państw.


Tym bardziej warto odnotować środowy program Anity Gargas na antenie Telewizji Republika. Został on poświęcony zakończonemu przed kilkoma dniami dorocznemu szczytowi Klubu Bilderberg. Spotkanie odbyło się w Dreźnie, jak zawsze z udziałem szeregu wpływowych osób ze sfer politycznych i gospodarczych, jak zawsze w największej tajemnicy.


Grupa Bilderberg jest niebywale dyskretna. Jej założycielem był Józef Retinger, o którym generał Sikorski mówił: ‘kuzynek diabła’ – mówił dr Brzeski, pisarz, dziennikarz, teoretyk i praktyk działania służb specjalnych. – To są globalni manipulatorzy. Nie mają, w przeciwieństwie do jakiegokolwiek rządu, żadnej legitymacji. W rządzie ponosi się odpowiedzialność za swoje czyny, Grupa nie ponosi za nic odpowiedzialności.


Ekspert ocenił, że obecność na tegorocznym spotkaniu eks-ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego (gościł na drezdeńskim szczycie wraz z żoną, Anną Applebaum) może oznaczać, iż jest on typowany przez międzynarodowe sfery na stanowisko przyszłego prezydenta Polski.


Rafał Brzeski zwrócił uwagę na fakt, iż członkami Grupy Bilderberg bywają często dawni szefowie służb specjalnych. – Tegoroczną konferencję chroniła Bundeswehra.Tam są prawie zawsze zapraszani byli szefowie służb. Dlaczego byli? Bo były szef bardzo dużo wie, szef, który już nie urzęduje, wie więcej niż urzędujący – mówił gość Anity Gargas.


Olga Doleśniak-Harczuk, redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo” opisywała szczególną atmosferę towarzyszącą mitingom Klubu Bilderberg. – Na spotkaniach Grupy obowiązuje zakaz protokołowania, tam nic nie może wyjść poza. Jeśli te rozmowy nie mogą wyjść na zewnątrz, to dzieje się tam coś, co nie powinno trafić do opinii publicznej. To jest hermetyczna grupa, należy otrzymać zaproszenie. Odeszłabym od mitu, że tam każdy może wejść i lobbować – mówiła. W jej ocenie KB wywiera bardzo znaczący wpływ na sytuację w krajach świata.


Wybitnie optymistyczną wersję wydarzeń przedstawił natomiast trzeci gość programu – Kazimierz Krupa, publicysta i wspólnik w Kancelarii Drawbridge.  – Ja bym tę grupę nazwał spotkaniem współczesnej arystokracji, ale status urodzenia został zastąpiony statusem wpływu: majątku, stanowiska, intelektu. Tam nie ma tajemniczych kręgów, to niczym się nie różni od konferencji – stwierdził na podstawie rozmów z uczestnikami spotkań. – Chciałbym, żeby Polska miała zaprzyjaźnionych około 40 członków Grupy, żeby dbali o nasze interesy, jeśli oczywiście prawdą jest to, o czym dywagujemy – podsumował.  

 

RoM

Telewizja Republika, wPolityce.pl


DATA: 2016-06-16 12:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie jest tajemnicą, że służby to masoneria, a masoneria to służby.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Trzeba zinfiltrować grupę. Do tego potrzebni są bardzo lojalni ludzie o niezachwianym kręgosłupie moralnym.
ponad 1 rok temu / Vide
 
"jak zawsze w największej tajemnicy...Na spotkaniach Grupy obowiązuje zakaz protokołowania, tam nic nie może wyjść poza" - skoro tak, to wszelkie forumowe dywagacje o tym "co oni tam robili" świadczą że autorzy tychże dywagacji albo na tym spotkaniu byli, czyli sami są "umoczeni", albo tylko rozsiewają wyssane z palca plotki i swoje fobie.
ponad 1 rok temu / niewygodna prawda
 
Radoslaw Sikorski z oksfordzkiego Bullingdon Club, gdzie oddawal sie z Cameronem perwersyjnym seks-rytualom wspolczesnej "arystokracji", choc skompromitowany w naszej ojczyznie, pozostaje niezastapiony dla globalistow. Na pewno sie sprawdza, skoro znow otrzymal zaproszenie. Obecna dzialanosc w North Atlantic Council po kompromitacji jest w rzeczywistosci wynikiem promocji. Nie kazdy zdrajca rodakow jest tak faworyzowan. Ten musi byc szczegolnie zasluzony.
ponad 1 rok temu / DM
 
Radosław został zaproszony ponieważ była zaproszona Anna.
ponad 1 rok temu / Arturo
 
Sikorski musial być od długiego czasu ich agentem ! To nie jest tak że nagle go zaproszono ! Po prostu ujawnił się oficjalnie, jak to mówią specjaliści masoneria to strasznie szkodliwa organizacja, zwłaszcza dla narodow ! Sikorski robił więc krecią robotę !
ponad 1 rok temu / Sikorski to zdraj...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.