DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Nadchodzi kolejny kryzys finansowy? Deutsche Bank już ma kłopoty

Nadchodzi kolejny kryzys finansowy? Deutsche Bank już ma kłopoty
By Katrina.Tuliao [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Z poważnymi kłopotami boryka się Deutsche Bank. Z kolei Albert Edwards, strateg Société Générale, otwarcie zapowiada nadejście kolejnego kryzysu. „Będzie tak źle jak w latach 2008-2009, a później będzie jeszcze gorzej” – podkreśla. Nie on jeden.

 

W roku 2015 Deutsche Bank zanotował 6,7 mld euro. Nie zalicza także stress testów, wskazujących na stopień przygotowania na ewentualny kryzys. Na spółkę nałożono kary, inwestorzy, którzy nabyli obligacje, czują się oszukani, a na dodatek bank jest oskarżany o pranie brudnych pieniędzy i łamanie sankcji międzynarodowych. A agencje S&P i Moody’s obniżyły jego wiarygodność kredytową.

 

Albert Edwards, ekonomista przygotowujący strategię Société Générale, podkreśla, że nadejdzie kolejny kryzys, który mocno uderzy w Stany Zjednoczone i Unię Europejską. Edwards sugeruje, że we wschodzące rynki uderzy deflacja, na co banki centralne są nieprzygotowane. Na stan amerykańskiego biznesu negatywnie wpływa pozycja dolara, a ludzie nie ufają już elitom odpowiedzialnym za politykę gospodarczą. ­ Jeśli globalna gospodarka popadnie znów w recesję, to dla strefy euro oznacza to spuszczenie kurtyny – podkreślił Edwards.

 

Nie on jeden przewiduje problemy. Ekonomista Królewskiego Banku Szkocji w liście do klientów sugeruje im, by... sprzedawali wszystko, co się da. Poza naprawdę wiarygodnymi obligacjami. Według niego, obecna sytuacja do złudzenia przypomina tę poprzedzającą upadek Lehman Brothers. Równocześnie inwestorzy wyraźnie obawiają się zwolnienia chińskiej gospodarki i spadku wartości yuana. Podobną sugestię, dotyczącą sprzedaży akcji, wystosowali analitycy JP Morgan.

 

„Zbliżamy się do momentu krytycznego dla każdego kryzysu, znanego jako mement Minsky’ego: kiedy nadmierna pewność siebie przerodzi się w strach? To z tego powodu rynki ulegają załamaniom, banki wycofują się z akcji kredytowej a gospodarki wpadają w recesję” – ocenia Ben Wright na łamach „The Guardian”. Równocześnie, na mapie globalnej gospodarki można odnaleźć wiele różnych punktów zapalnych: zadłużenie wschodzących rynków, ceny nieruchomości w Londynie, rządowe obligacje czy stan spółek energetycznych, zwłaszcza amerykańskich - podkreśla

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy już obniżyły oczekiwania odnośnie tegorocznego wzrostu gospodarczego. A spadek cen paliwa oznacza mniejsze zyski dla eksporterów, zwłaszcza Arabii Saudyjskiej i Rosji, ale i Brazylii, Wenezueli i Kolumbii. Do tego dochodzą kłopoty strefy euro, zwłaszcza Finlandii, Grecji i Włoch – podkreśla ekonomista Olivier Vardakoulias.


 

Źródło: theguardian.com, telegraph.co.uk, niezalezna.pl, neweconomics.org

mat
DATA: 2016-02-24 08:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Módlmy się o jak najszybszą intronizację Pana Jezusa. Tylko Bóg nas może ochronić.
ponad 2 lata temu / AnnaN
 
Najpierw muszą wywołać kryzys, potem wojna, potem każdemu czip w łapę = znamię Antychrysta z Apokalipsy Św. Jana, po to aby służyć dla Antychrysta.
ponad 2 lata temu / Grubcio
 
18 rozdział Apokalipsy Świętego Jana określa dokładnie czas końca kryzysów ! Potrzebujemy niezwłocznej Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski !
ponad 2 lata temu / niecierpliwy
 
@jarek; Kryzys jest jeszcze starszy. Ja nie pamiętam czasów bezkryzysowych a jestem o dwa lata starszy.Kto da więcej?
ponad 2 lata temu / kris
 
Jarek zawsze upadki Banków to sprawa nie uczciwej polityki lichwiarzy pochodzących z "narodu wybranego"Kryzys służy przeważnie celom wojennym.Na wojnie zrobi przemysł zbrojeniowy.W PRL był kryzys ponieważ PZPR się bogaciła kosztem społeczeństwa.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
W POlsce kryzys to jest od mojego urodzenia od 1965r. Jakoś nie pamiętam czasów bez kryzysu.
ponad 2 lata temu / jarek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.