DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Moderniści jak ognia boją się intronizacji. Tym razem uderza „Tygodnik Powszechny”

Data publikacji: 2016-02-03 09:00
Data aktualizacji: 2016-02-03 09:52:00
Moderniści jak ognia boją się intronizacji. Tym razem uderza „Tygodnik Powszechny”
Kacper Kowalski/FORUM

Polscy biskupi zapowiedzieli ogłoszenie jeszcze w tym roku aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się Jego Boskiej Władzy. Środowiska orędowników intronizacji Chrystusa na Króla Polski zastanawiają się, czy będzie to akt o jaki bezskutecznie apelują od lat. Odezwała się jednak także wpływowa, postępowa część Kościoła – która z jakichś powodów panicznie boi się intronizacji.


Choć nie znamy jeszcze ostatecznego kształtu aktu przygotowywanego przez polskich biskupów, episkopat zapowiedział, iż jego uroczyste odczytanie dokona się 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ogłoszenie tej decyzji spowodowało liczne kpiny dziennikarzy mediów ateistycznych (jak chociażby karykatury w „Gazecie Wyborczej”), biskupów krytykują także niektórzy postępowi duchowni i „katolicki” w nazwie „Tygodnik Powszechny”.


Na łamach „TP” Artur Sporniak nazywa zapowiedź intronizacji „jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń religijnych w Polsce w Roku Miłosierdzia”. Publicysta zdecydował się nawet na przytoczenie słów opublikowanych na łamach „TP” jeż ponad pięć lat temu: „Na naszych oczach powstaje schizmatycki ruch parareligijny o licznych cechach sekty, z celami wykraczającymi poza aspiracje religijne. Czyżby powtórka z Lefebvre’a – tym razem po polsku?”.


Krótki tekst Sporniaka, zatytułowany „Kontrowersyjna intronizacja”, kończy się wyrażeniem nadziei, iż biskupi planujący uwzględnienie proponowanego przez wiernych „aspektu społecznego” intronizacji w tegorocznym akcie, będą potrafili „zachować religijny charakter tego wydarzenia”.


„Tygodnik Powszechny” to nie jedyne medium, które przeraża wizja intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Kilka dni temu portal deon.pl opublikował komentarz jezuity, ojca Wojciecha Żmudzińskiego, który porównał starania środowisk intronizacyjnych do… działalności Judasza.


 

kra

 


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Ani
szatan boi się Chrystusa Króla
DialogSercaMiłości
Wolna Wola wynika z Miłości i ma za zadanie działać na cel, dobry cel, tylko dla dobra. Błędem jest, że to wybór między dobrem, a złem, bo to definicja istotowa zła. Intronizacja Jezusa na Króla Polski jest dobrem, by rozum ludzki kierował się ze względu na wiekuistą Prawdę, Miłość i Dobro, gdyż tylko tak będziemy szczęśliwi tutaj na ziemi i szczęśliwi w Wieczności. Stawiajmy na Boga, Ufajmy Bogu w Prawdzie, a nie na swój status społeczny, kariery, dla których zbyt często siegamy po kłamstwo itp.
AnnaN
Mirek myślisz, że Bóg nie może zesłać na ludzi światła Ducha Świętego, nie może obdarzyć ich Swoją jeszcze większą łaską, albo doprowadzić do tak zwanego przez ludzi zbiegu okoliczności? Po którym mieliby szanse zrozumieć, że intronizacja jest ważna i potrzebna. Bo o to jest ta modlitwa. Inaczej po co mielibyśmy się modlić np. o nawrócenie grzeszników? Jeśli uważasz to za ingerencje w ich życie? Słowa Jezusa nawracały ludzi.
Mirek
Modlitwy za intronizacje do BOGA to największa ludzka głupota nie znająca PISMA SW. Jak można się modlić o to co wynika tylko z naszej dobrej woli!!! Co PAN BOG ma zrobić odebrać nam wolna wole, aby zmusić nas na INTRONIZACJE??? to ludzka głupota, a kler to nieuki boże jeśli na to pozwalają!!! to ich odpowiedzialność i na nich BOG ześle kare, ze do tego dopuszczają. Człowiek nie ma wyobraźni co się dzieje z nim gdy odbierze się mu wolna wole, i każdy ksiądz tego doświadczy gdy na takie modły zezwala, nie chciała bym być w jego skórze nawet na ułamek sekundy!!!!!!
JAWA
inkwizytor sac. Internetus "Katolicy w większości są za intronizacją Chrystusa króla i nie przejmują się opiniami Teresy" skąd to wiadomo? było referendum?
Beata J.
@AnnaN: cieszę się, że w końcu dołączyłam do Ciebie :) Już pisałam o tym, że odmawiam Nowennę Pompejańską. Wczoraj skończyłam trzecią, właśnie dzisiaj rozpoczęłam czwartą - tym razem w intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce, ale takiej, która będzie przeprowadzona zgodnie z wolą Bożą. Chwała Tobie, Jezu!
Danuta
Za dużo pychy jest w TP dla mnie nie jest to już tygodnik katolicki, są inne gazety katolickie które warto kupować.
Tomasz
Basia czytaj ze zrozumieniem wpisy.
Basia
Szczęść Bożę Widocznie jestem judaszem bo popieram i sama biorę udzial w Marszach Intronizacyjnych , ktore sie odbywają. Wiem również,że Jezus jest Krolem Wszechświata i Polski bo Jego Mama jest Krolową Polski i świata,ale skoro Pan Jezus mówil do Rozalii aby dokonać tego Aktu Intronizacji to wiedzial co mówił i ani Tygodnik Powszechny ani ojcec Jezuita nie jest mądrzejszy odPana Jezusa.
Luxtorpeda
Prymas Stefan Kardynał Wyszyński nigdy nie miał zaufania do TP
inkwizytor sac. Internetus
Teresa pełni funkcję antyintronizacyjnego trolla internetowego. Gdziekolwiek pojawia się sprawa intronizacji pojawia się Teresa i chłoszcze bacikiem trzymanym w kobiecej rączce Polaków i katolików, tyle tylko, że katolicy nie przejmują się opiniami Teresy, która ma problemy sama z sobą. Katolicy w większości są za intronizacją Chrystusa króla i nie przejmują się opiniami Teresy
Tomasz
Teresa Nie wiesz co to jest Tradycja Katolicka"TRADYCJA TAK JAK JĄ KOŚCIÓŁ ROZUMIAŁ PRZEZ WIEKI"BLOG KAPŁANA RZYZMSKO-KATOLICKIEGO.Wspólnoty Wiernych Tradycji Katolickiej istnieją przy parafiach Apostolatach Stowarzyszenia Życia Apostolskiego Bractwo Kapłańskie Św Piotra w Kościołach i Kaplicach Zgromadzenia Kościoła Katolickiego Bractwo Kapłańskie Św Piusa X.Dlaczego atakujesz nie znane wspólnoty,Skąd wiesz czy nam nie zależy na Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski,
Teresa
@pl --> jak się nie wiele wie, to po co pisać? Golgota Beskidów to nie diecezja kard. Dziwisza, tylko jest to diecezja bielsko-żywiecka, bp Tadeusz Rakoczy. A odnosnie ks. Kiersztyna, skoro się nie ma rzetelnych informacji, to proszę raczej pomodlić się za jego duszę, bo był inicjatorem powszechnego zamętu i dezorientacji, które trwa do dziś i całe to towarzystwo "intronizacyjne" już jest tak podzielone na grupy, grupki i tak dokładnie zakręcone, tak jak "medjugoryści" do których żadne argumenty nie trafiają, a trzeba nam wiedzieć, że wszyscy wyszli z jednego źródła, od śp. ks. Kiersztyna i tak się przez lata podzielili.
Beata J.
Fragment 1 Listu do Tesaloniczan: "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła." A więc, kochani, Ducha nie gaśmy, a proroctwa dane Rozalii Celakównie mają szansę się spełnić, szturmujmy Niebo w tej intencji! Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?...
pl
@Teresa: Ks. Natanka suspendował kard. Dziwisz, który zezwolił na budowę Golgoty Beskidów we własnej Diecezji. Proces beatyfikacyjny Sługi bożej Rozalii Celakówny został w całości przygotowany przez ks.Kiersztyna, dokumenty Kuria Krakowska przyjęła i uznała za prawidłowe. Ks.Kiersztyn zginął śmiercią tragiczną, gdy upominał się o odblokowanie procesu przez Kurię, przypominam, że z Zakonu odszedł sam, nie ma i nie było żadnego dokumentu o wydaleniu go z zakonu Jezuitów.
AnnaN
Bóg nigdy do niczego nie zmusza, stąd właśnie całe zło tego świata, bo dostajemy wybór i wybieramy źle. Zauważcie, że w 10 przykazaniach Bożych, Bóg tylko dwa zarezerwował dla siebie. Czy jeśli po intronizacji prawo zarówno moralne, jak i to świeckie zaczęłoby odnosić się do pozostałych ośmiu, to byłoby źle? Są to przykazania stworzone dla nas, dla wzajemnej miłości i szacunku. Wynikać z tego może tylko dobro. Więc pytam przeciwników intronizacji: Czy jeśli prawo w Polsce będzie z powrotem opierać się na Prawie Bożym , dzięki intronizacji, to będzie to powód, żeby Pan Jezus był niezadowolony? Zastanówcie się jakie są konsekwencje intronizacji? Jeśli coś rodzi dobre owoce, to jest dobre i tyle powinno wam wystarczyć.
Wiesław Magiera
Poseł Górskiproponował nadać Królowi królów i Panu panujących tytuł: Jezus Król Polski. Dziś bp. Andrzej Czaja, kreśli taki projekt: ?(...) Z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe królewskie panowanie nad Polską i całym naszym narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie?. Akt ten wieńczyć ma stwierdzenie, iż ?oto Polska w 1050. rocznicę swego chrztu uznała królowanie Jezusa Chrystusa?. Są wszak także wśród kleru ?gorący? przeciwnicy choćby symbolicznej intronizacji Chrystusa na Króla Polski. - ?Judasz chciał doprowadzić do intronizacji Jezusa na króla Izraela. Chciał Go sprowokować.? - pisze jezuita o. Wojciech Żmudziński. Polacy nie chcą Go ?prowokować?. W sytuacji zagrożenia istnienia narodu pragniemy odnowić akt chrztu i akt intronizacji Chrystusa na Pana naszego Narodu, zatem Króla Polski. Będzie to akt symboliczny, lecz mający realne znaczenie i niosący faktyczne zobowiązanie naszego Narodu do życia zgodnie z Jego prawem.
Leo
Liturgia rzymskokatolicka uwielbia Chrystusa Króla narodów. Tak właśnie tu na ziemi narody mogą dla większego dobra (polityka) i szczęścia, i nagrody uznać indywidualnie(jako naród) Jezusa Chrystusa Naszego Pana Królem swojego narodu.Zabronić im tego mogą jedynie żydzi nie uznający Mesjasza i ich mierni pomocnicy czyli massoni.
gosc
JEZUS CHRYSTUS KROLEM POLSKI!
Teresa
W tym Krótkim tekście red. Sporniaka, to ciekawe rzeczy tam pisze, o czym nie wspomniał autor tekstu tu na PCh, a mianowicie: "(...) Ruch intronizacyjny ma swoje korzenie w spontanicznych staraniach o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego przedwojennej krakowskiej mistyczki Rozalii Celakówny (1901?1944), której Pan Jezus miał w wizjach zlecić misję intronizowania Go na Króla Polski. Z jej pism wynika, że akt intronizacji dokonany przez naród na czele z rządem i Episkopatem stanowi jedyny ratunek przed wojenną zagładą Polski. W szerzenie idei intronizacji zaangażowali się kontrowersyjni księża: suspendowany ks. Piotr Natanek i wydalony z zakonu jezuitów, nieżyjący już ks. Tadeusz Kiersztyn. (...)" I co? nauka ks. Kiersztyna wiecznie żywa! z wierutnymi kłamstwami, przeinaczeniami, swoimi dopowiedzeniami. I tak każdy powtarza nie poznając prawdy z jej pism. Powtórzę się, kąkol przerósł pszeniczkę!
secessio
Pozostaje jeszcze jedna kwestia-Świata. Wyrażam taką skromna nadzieje, że świat/przestrzeń katolicka czymś od pogańskiego/żydowskigo sie jednak różni. Świat który był najbliższy odrzucił Zbawiciela i ciągle to robi, Chrystus wybrał inny, nie ten ziemski w sensie więzów krwi i prawa-stąd wybraństwo zastępcze czyli Novus Testamentum/Eclesia/
Teresa
Poczytali książkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" , u ks. Kiersztyna wypaczone przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny, zrobili mix-masz i z tej mieszanki im wyszło, że jak Go zdetronizowano, to trzeba wg. Rozali Go intronizować i ogłosić na Króla Polski, co jest kłamstwem, bo Rozalia tak nie pisała. Jak najbardziej królowanie Chrystusa Króla było jedną z najważniejszych spraw abp Lefebvre, jego przeciwstawianie się kryzysowi w Kościele. Tylko w "oni Go zdetronizowali" abp Lefebvre nigdzie nie wspominał o ogłaszaniu Chrystusa na Króla jakiegokolwiek kraju i nie mieszał tu i nie wypaczał tematu Intronizacji. Abp. Lefebvre doskonale znał naukę wcześniejszych papieży i wiedział jak i co czynić, żeby to Królestwo Chrystusa przywrócić, że nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu, zwane też intronizacją i aprobowane przez wielu papieży, jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie.
Teresa
Autor tego artykuliku "kra" wie o co chodzi w tej intronizacji? Red.Sporniak pewne słowa pisał pięć lat temu, że "na naszych oczach powstaje schizmatycki ruch parareligijny o licznych cechach sekty" i przecież prawdę napisał! kłamstwa nie napisał, nie jest to sekciarskie?-jest! A to że porównał to całe towarzystwo "intronizatorów" do abp Lefebvre, to on sam nie doinformowany i sami sekciarze do tego doprowadzili, tzw. "tradycjonaliści", moderniści, niedoinformowani i nie wiem kto tam jeszcze jak ich zwać. Kryzys w Kościele NIKOGO!!! nie upoważnia do wypaczania zdrowej nauki Kościoła.
Anna
Do JAWA - Nie z tego świata , ale DLA tego świata.
Tomasz
JAWA Chrystus nie chciał królem tego świata.Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski ma wymiar przede wszystkim duchowy"BEZ BOGA A NI DO PROGA"
Soplica
@Piotr - tak, Bóg jest wszechmocny ale szanuje wolę człowieka. Dlatego mówił :"Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście." Wybór należy do człowieka i konsekwencje również. Dlatego wiara w dobro i modlitwa.
Alka
Odmawiam Różaniec za Ojczyznę i w intencji Intronizacji od kilku miesięcy. Namówiłam rodzinę na dziesiątek dziennie. Moja Mama odmawia Pompejańską. Beato, Anno, dzięki za te wpisy.
JAWA
"Królestwo Moje jest nie z tego świata" J 18,36 "Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę." J 6,15
AnnaN
@Beata J ja 30 stycznia zaczęłam nowennę pompejańską w intencji intronizacji Pana Jezusa. Intronizacji zgodnej z Bożą wolą, oczywiście. Bo w tym temacie wiele się dzieje i bardzo różni ludzie mieszają. Im więcej nas podejmie modlitwę różańcową, tym szybciej zwyciężymy:) Zachęcam wszystkich, chociaż jedną dziesiątkę, jeśli nie macie czasu:)
Ewa
Intronizacja to przede wszystkim akt każdej pojedynczej duszy, przyjęcia Chrystusa Pana ze wszystkimi tego konsekwencjami. To nie są emocje lecz konkrety. Przy modyfikacjach doktrynalnych może wyjść jakiś potworek.To jak ze spowiedzią, co z tego, że się odbędzie, jeśli warunki nie będą spełnione, sumienie źle ukształtowane.. Nie ma co zwalać na intencje, bo to niepoważne, tylko trza patrzeć jak jest. Intencje są często zakryte przed samym zainteresowanym, który zwyczajnie nie chce spojrzeć prawdzie w oczy, bo musiałby z pewnych rzeczy zrezygnować. Toż przecież nawet depopulacja (na przykład wojna, w której Polska mogłaby być wymazana z mapy świata) może być podyktowana dobrą intencją ratowania świata przed przeludnieniem, bezrobociem, biedą.
Kasia
Juz dawno poznalam sie na Deonie.pl i omijam z daleka!
Beata J.
Ja obecnie odmawiam Nowennę Pompejańską w intencji Polski. Wkrótce kończę i zaczynam nową: w intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa. Różańiec to oręż przeciwko złu tego świata...
Leo
To prawda.
Piotr
To co Bóg postanowił to będzie. Nikt choćby nie wiem jak się dwoił i troił nie przeszkodzi planom Boga. Więc bądźmy spokojni. Intronizacja będzie i już.
mucha
Levebr (przepraszam za błędną pisownię) był i może przez część biskupów jest uważany za schizmatyka. I co z tego skoro coraz więcej księży wraca do źródeł odprawiana mszę trydencką nie byłoby tak gdyby zwykli ludzie nie chcieli oddać Bogu część w szczególny sposób.
scolo
Żydownik Powszechny boi się intronizacji??? A taki miał być katolicki, a taki powszechni i patrzcie Państwo jak się boi, jak mu woda święcona pali łamy.
DialogSercaMiłości
Zawsze się czepiano i poniżano Pana Jezusa co do słowa, wyrazu, zdania, intencji czy tytułu: J 19.19 Wypisał też Piłat tytuł winy i kazał go umieścić na krzyżu. A było napisane: ?Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski?. 20 Ten napis czytało wielu Żydów, ponieważ miejsce, gdzie ukrzyżowano Jezusa, było blisko miasta. A było napisane w języku hebrajskim, łacińskim i greckim. 21 Arcykapłani żydowscy mówili do Piłata: ?Nie pisz: Król Żydowski, ale że On powiedział: Jestem Królem Żydowskim?. 22 Odparł Piłat: ?Com napisał, napisałem?.
Tomasz
INTRONIZACJA JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI NAS URATUJE.PRZED II WOJNĄ ŚWIATOWĄ MIAŁA BYĆ INTRONIZACJA.INTRONIZACJA URATUJE POLSKĘ."BEZ BOGA ANI DO PROGA"SZATAN SZALEJE PRZESZKADZA JAK TYLKO MOŻE.
Jan
..."ojca Wojciecha Żmudzińskiego, który porównał starania środowisk intronizacyjnych do? działalności Judasza." Judasz chciał namówić Jezusa do rzeczy materialnej. Czy nasza intronizacja ma wymiar materialny??
leon
Jezus Chrystus Królem Polski ! - czy to się podoba czy nie pseudo-chrześcijanom
DVD
Co "katolicy" mają do tego ?. Przecież powinni się cieszyć !!!.
Ewa
Ja się już z taką reakcją spotkałam na forum Katolik, też dziwiły mnie histeryczne podchody pewnych osób, w tym z moderacji. Nie tylko w temacie intronizacji, ale również objawień uznanych przez Kościół, tj. Akita. Ci ludzie naprawdę boją się czegoś, albo ożywienia religijnego, albo i samej interwencji Boskiej. Dla mnie te reakcje były dziwne. A w końcu dostałam odpoczynek od forum i zalecono mi wizytę u specjalisty.
John Galt
Sekta kąsa i atakuje Kościół katolicki bo tak została zadaniowana!
Robert
Żeby się oni chociaż w jakiś merytoryczny sposób do tego odnosili...
Tomasz
Modernizm został potępiony w Encyklice Papieża Piusa X "PASCENDI".ANATEMA SIT
Soplica
Niewątpliwie temat jest BARDO WAŻNY bo wiele "piór się ożywiło". A ja dalej proponuję modlitwę w intencji planów bożych aby żaden "mądrala" ich nie "poprawiał".
znieesmaczony
Lucyferianie atakują ! To ich rutynowa działalność.
Rozczarowany
"Moderniści jak ognia boją się intronizacji. Tym razem uderza Tygodnik Powszechny" - jeśli TP jest przeciw, to tylko potwierdza KONIECZNOŚĆ Intronizacji.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.