DZIŚ JEST:   24   MAJA   2018 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana
NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 36  >   CYWILIZACJA

Kajetan Rajski

Mity Medjugorje


Kościół na właściwym sobie hierarchicznie szczeblu jednoznacznie stwierdził, że „objawienia” w Medjugorje nie mają charakteru nadprzyrodzonego. I to orzeczenie nas obowiązuje.

Celem niniejszego artykułu nie jest krytyka intencji poszczególnych osób, które czują się związane z ruchem zaistniałym wokół wydarzeń w Medjugorje, podobnie nie można oceniać prawdziwości i trwałości dokonanych tam nawróceń. Jednakowoż jest mnóstwo niejasności powodujących zamieszanie doktrynalne w równej mierze wśród duchowieństwa, jak i wiernych, co stoi w sprzeczności z samą istotą objawień prywatnych, które mają wszak pomagać w przeżywaniu i pojmowaniu rzeczywistości w świetle Objawienia Bożego, a nie prowadzić do podziałów wewnątrz Kościoła.

W czerwcu 1981 roku na terenie parafii Medjugorje doszło rzekomo do objawień Matki Bożej, która miała przemówić do sześciorga dzieci. Od owego czasu osoby te – obecnie już dorosłe – codziennie lub raz na pewien czas otrzymują „orędzie od Matki Bożej”, które rozsyłają na cały świat. Orędzia te publikują rozliczne czasopisma, niekiedy także katolickie. Zdarza się również, że...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Holenderscy prokuratorzy poinformowali, że rakieta, która uderzyła w samolot linii Malaysia Airlines i spowodowała katastrofę lotniczą, była wyprodukowana przez Rosję. Pocisk został wystrzelony na wschodzie Ukrainy w 2014 roku i doprowadził do śmierci 298 osób, które znajdowały się na pokładzie. Rosja zaprzecza informacjom podawanym przez Holendrów.

 
 

Komisja Europejska podjęła decyzję o zatwierdzeniu ugody z rosyjskim koncernem, który stosował praktyki monopolistyczne. Pomimo stwierdzenia, że Gazprom nadużywał swej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej, firma uniknie kar.

 

Prezydent USA Donald Trump wydał komunikat, w którym poinformował o odwołaniu spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. W swoim stanowisku tłumaczy, że w związku z „ogromnym gniewem i otwartą wrogością” ze strony Pjongjangu, niestosowne byłoby doprowadzenie do spotkania.

 

Jedenasta wizyta kanclerz Angeli Merkel w Chinach to próba wypracowania lepszych warunków funkcjonowania dla niemieckich firm w Państwie Środka. Rozmowy z Pekinem są jednak coraz trudniejsze, a perspektywy rozwoju chińskiej gospodarki Niemców wprost przerażają.

 

 

Amerykańscy kongresmeni zaproponowali w środę projekt ustawy, która ma uwzględniać tak zwaną roboczą definicję antysemityzmu w amerykańskim systemie edukacji. Definicja zakazuje krytyki polityki Izraela.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.