DZISIAJ JEST
PIĄTEK 28 KWIETNIA
Św. Ludwika Grignion de Montfort
Św. Joanny Beretty Molli
Św. Ludwika Grignion de Montfort
Św. Joanny Beretty Molli
Imieniny obchodzą:
Paweł, Waleria, Piotr
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Minister sprawiedliwości powoła pełnomocnika do spraw rodziny

Data publikacji: 2013-09-06 10:30
Data aktualizacji: 2013-09-06 11:04:00
Minister sprawiedliwości powoła pełnomocnika do spraw rodziny
Szef resortu sprawiedliwości Marek Biernacki fot.Krystian Maj/FORUM

Minister sprawiedliwości, Marek Biernacki powoła pełnomocnika, którego zadaniem będzie monitorowanie sytuacji rodzin w Polsce i sprawdzanie, czy nie są dyskryminowane.

 

Szef resortu sprawiedliwości podjął już decyzję o ustanowieniu pełnomocnika do spraw Konstytucyjnych Praw Rodziny. Została nim Anna Andrzejewska. Kim jest pełnomocnik? To inicjatorka powstania Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Oficjalnie nominacje na stanowisko ma otrzymać w przyszłym tygodniu.

 

Czym dokładnie będzie się zajmował pełnomocnik? Ma monitorować prawo pod kątem niekorzystnych względem rodziny regulacji, zajmować się zbyt głęboką ingerencją państwa w relacje rodzice-dzieci, której przykładem była głośna sprawa odebrania dzieci państwu Bajkowskim. Do zadań pełnomocnika należeć będzie także stworzenie platformy współpracy między resortem a organizacjami pozarządowymi zajmującymi się rodziną oraz między kuratorami sądowymi a pracownikami socjalnymi. Pełnomocnik ma być także pośrednikiem między pozarządowymi organizacjami prorodzinnymi a rządem.

 

Andrzejewska będzie miała do dyspozycji zespół liczący 6-8 osób, składający się po części z dotychczasowych pracowników resortu sprawiedliwości.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
romina
gratuluje polsce przejecia systemu opartego na niemieckim i szwedzkim. jugendamt w niemczech to placowka zalozona przez hitlera. dochodzi tam do inwiligacji rodzin i odbierania dzieci przy absurdalnych powodach. szwajcaria odrzucila podobny projekt, po tym jak ruby harold-claesson przedstawila "szwedzki model katastrofy". polska ja posluchala, ale przyjela!!! wprawia mnie we wscieklosc i zdumienie ze polska przyjela taka ustawe.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.