DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Minister sprawiedliwości powoła pełnomocnika do spraw rodziny

Minister sprawiedliwości powoła pełnomocnika do spraw rodziny
Szef resortu sprawiedliwości Marek Biernacki fot.Krystian Maj/FORUM

Minister sprawiedliwości, Marek Biernacki powoła pełnomocnika, którego zadaniem będzie monitorowanie sytuacji rodzin w Polsce i sprawdzanie, czy nie są dyskryminowane.

 

Szef resortu sprawiedliwości podjął już decyzję o ustanowieniu pełnomocnika do spraw Konstytucyjnych Praw Rodziny. Została nim Anna Andrzejewska. Kim jest pełnomocnik? To inicjatorka powstania Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Oficjalnie nominacje na stanowisko ma otrzymać w przyszłym tygodniu.

 

Czym dokładnie będzie się zajmował pełnomocnik? Ma monitorować prawo pod kątem niekorzystnych względem rodziny regulacji, zajmować się zbyt głęboką ingerencją państwa w relacje rodzice-dzieci, której przykładem była głośna sprawa odebrania dzieci państwu Bajkowskim. Do zadań pełnomocnika należeć będzie także stworzenie platformy współpracy między resortem a organizacjami pozarządowymi zajmującymi się rodziną oraz między kuratorami sądowymi a pracownikami socjalnymi. Pełnomocnik ma być także pośrednikiem między pozarządowymi organizacjami prorodzinnymi a rządem.

 

Andrzejewska będzie miała do dyspozycji zespół liczący 6-8 osób, składający się po części z dotychczasowych pracowników resortu sprawiedliwości.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2013-09-06 11:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gratuluje polsce przejecia systemu opartego na niemieckim i szwedzkim. jugendamt w niemczech to placowka zalozona przez hitlera. dochodzi tam do inwiligacji rodzin i odbierania dzieci przy absurdalnych powodach. szwajcaria odrzucila podobny projekt, po tym jak ruby harold-claesson przedstawila "szwedzki model katastrofy". polska ja posluchala, ale przyjela!!! wprawia mnie we wscieklosc i zdumienie ze polska przyjela taka ustawe.
ponad 4 lata temu / romina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.