DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Minister kultury zapowiada: Muzeum Historii Polski coraz bliżej

Minister kultury zapowiada: Muzeum Historii Polski coraz bliżej
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński zapowiedział, że we wrześniu ogłoszony zostanie przetarg na głównego wykonawcę Muzeum Historii Polski.

 

Gliński zapowiedział, że budowa Muzeum na warszawskiej Cytadeli powinna ruszyć na początku przyszłego roku. Zapewnił także, że resort kultury intensywnie pracuje nad tym projektem.

 

- To nie jest łatwa sprawa, ponieważ musieliśmy doprowadzić do przemodelowania projektu, który był przygotowany dla Muzeum Wojska Polskiego. Jeden z jego gmachów został w tej chwili przeprojektowany i mamy gotową koncepcję – powiedział wicepremier Gliński.

 

Minister kultury przyznał także, że jego resort jest nieco spóźniony z tym projektem w stosunku do harmonogramu, ale – jak stwierdził – ów harmonogram był „morderczy”.

 

- Muzeum to wielka inwestycja, za ponad pół miliarda złotych. To nasze sztandarowe muzeum, które nie zostało zbudowane nie tylko przez ostatnich dwanaście lat, ale przez lat kilkadziesiąt– podkreślił Gliński.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

ged


DATA: 2017-08-19 16:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Gliński ! Panie Kaczyński ! Panie Waszczykowski ! Idźcie razem na stadion Legii Warszawa i poradźcie się kibiców Legii jak się robi wspaniałą politykę historyczną. Weźcie z sobą nagrywarki, żeby nie przegapić ani jednego słowa, które Panom przekażą ci młodzi Polacy ! Nie dość, że zrobili więcej dla Polski niż cała powojenna polityka historyczna kolejnych "polskich" rządów, to jeszcze teraz zbierają pieniądze na Powstańców Warszawskich, bo Was nie stać na wysupłanie z budżetu państwa kwot, na które Oni zasługują. Internetowa zbiórka trwa !
9 miesięcy temu / były piłkarz Legii
 
a ktora loze pan ministewr preferuje????
9 miesięcy temu / pytanie
 
@agricola: Zgadzam się, 10/10. Michalkiewicz opowiada swoją przypadkową rozmowę z posłanką Nowoczesnej w czasie jakiejś manifestacji w obronie Rzeplińskiego: "-Dlaczego pani tak interesuje się TK?; -Jestem ważnym politykiem; -Czy jest pani konfidentem którejś ze służb?; -Nie.; -To nie jest pani ważnym politykiem." Można by to potraktować jako zbyt daleko posuniętą nadinterpretację, ale coraz więcej samoujawniających się faktów potwierdza mądrość i inteligencję pana Michalkiewicza.
9 miesięcy temu / wb
 
Mam nadzieję, że przy aranżacji eksponatów i tekstów tego Muzeum będą mieli głos decydujący takie postaci jak m.in. historyk Henryk Pająk, dr Stanisław Krajski, prof. Jerzy Robert Nowak, reż. Grzegorz Braun, intelektualista i przedstawiciel młodego pokolenia Jacek Międlar, poseł Robert Winnicki, poseł Jan Żaryn, znawca historii Leszek Żebrowski, ks. Stanisław Małkowski, ks. Kneblewski i inni równie wiarygodni Polacy.
9 miesięcy temu / oczekujący
 
Kiepsko to widzę. To nie będzie muzeum historii Polski, to będzie muzeum historycznej propagandy aktualnego kacyka przyssanego akurat do władzy. Poza tym, Ubekistan będzie "układał" historię Polski...?
9 miesięcy temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.