DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Miesiąc poza Schengen. Znów będą sprawdzać na polskich granicach

Data publikacji: 2016-03-03 19:00
Data aktualizacji: 2016-03-03 19:31:00
Miesiąc poza Schengen. Znów będą sprawdzać na polskich granicach
Fot. Ł. Dejnarowicz/Forum

W lipcu na polskich granicach przeprowadzane będą kontrole. Powodem czasowego ich przywrócenia są Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO.


Szef Straży Granicznej Marek Łapiński wyjaśnił, że decyzja o przywróceniu sprawdzania podróżnych nie oznacza, iż na wszystkich granicach pojawią się szlabany i patrole. – Będziemy robili to w oparciu o mobilne punkty kontroli granicznej przy użyciu tak zwanych schengenbusów oraz sprzętu przenośnego – powiedział. Kontrole mają nie być uciążliwe dla podróżnych. 

 

- Proszę nie łączyć tego z sytuacją, jaka ma miejsce na południu Europy – powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Dodał, iż podobna decyzja zapadła już przed czterema laty, przy okazji rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw kontynentu w piłce nożnej.

 

Szczyt NATO na stołecznym Stadionie Narodowym odbędzie się 8 i 9 lipca. Światowe Dni Młodzieży z udziałem Franciszka potrwają blisko tydzień, pomiędzy 26 a 31 lipca w Krakowie. Policyjnym centrum dowodzenia zabezpieczeniem obydwu wydarzeń będzie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

 

Szefowie policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i BOR oraz dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zapewniają o swojej gotowości do przyjazdu wieluset tysięcy pielgrzymów, a także spotkania Paktu Północnoatlantyckiego.

 

rmf24.pl; IAR

RoM

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
pogranicznik
Schengen jak socjalizm, nie do uratowania! Obstawiać granice nie czekać.
beta
Dlaczego dopiero w lipcu? Do lipca w Polsce będzie już tylu bojowników islamskich, że wystarczy żeby zaatakować w kilku, kilkunastu miastach. PiS kpi sobie z nas w żywe oczy.
Jóżef
To jest żart z naszego bezpieczeństwa. Granice już od teraz powinny być zamknięte i nie kontrolowane mobilnie, ale normalnie, solidnie, tak by nawet w bagażniku się żaden terrorysta nie przecisną. A tak, wiedząc kiedy planują zamknięcie, przyjadą tydzień przed...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.