REKLAMA
DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2017 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Miesiąc poza Schengen. Znów będą sprawdzać na polskich granicach

Miesiąc poza Schengen. Znów będą sprawdzać na polskich granicach
Fot. Ł. Dejnarowicz/Forum

W lipcu na polskich granicach przeprowadzane będą kontrole. Powodem czasowego ich przywrócenia są Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO.


Szef Straży Granicznej Marek Łapiński wyjaśnił, że decyzja o przywróceniu sprawdzania podróżnych nie oznacza, iż na wszystkich granicach pojawią się szlabany i patrole. – Będziemy robili to w oparciu o mobilne punkty kontroli granicznej przy użyciu tak zwanych schengenbusów oraz sprzętu przenośnego – powiedział. Kontrole mają nie być uciążliwe dla podróżnych. 

 

- Proszę nie łączyć tego z sytuacją, jaka ma miejsce na południu Europy – powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Dodał, iż podobna decyzja zapadła już przed czterema laty, przy okazji rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw kontynentu w piłce nożnej.

 

Szczyt NATO na stołecznym Stadionie Narodowym odbędzie się 8 i 9 lipca. Światowe Dni Młodzieży z udziałem Franciszka potrwają blisko tydzień, pomiędzy 26 a 31 lipca w Krakowie. Policyjnym centrum dowodzenia zabezpieczeniem obydwu wydarzeń będzie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

 

Szefowie policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i BOR oraz dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zapewniają o swojej gotowości do przyjazdu wieluset tysięcy pielgrzymów, a także spotkania Paktu Północnoatlantyckiego.

 

rmf24.pl; IAR

RoM


DATA: 2016-03-03 19:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Schengen jak socjalizm, nie do uratowania! Obstawiać granice nie czekać.
ponad 1 rok temu / pogranicznik
 
Dlaczego dopiero w lipcu? Do lipca w Polsce będzie już tylu bojowników islamskich, że wystarczy żeby zaatakować w kilku, kilkunastu miastach. PiS kpi sobie z nas w żywe oczy.
ponad 1 rok temu / beta
 
To jest żart z naszego bezpieczeństwa. Granice już od teraz powinny być zamknięte i nie kontrolowane mobilnie, ale normalnie, solidnie, tak by nawet w bagażniku się żaden terrorysta nie przecisną. A tak, wiedząc kiedy planują zamknięcie, przyjadą tydzień przed...
ponad 1 rok temu / Jóżef
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.