DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Michaił Gorbaczow wzywa USA i Rosję do rozbrojenia. Ostrzega przed wojną

Data publikacji: 2017-01-27 16:00
Data aktualizacji: 2017-01-27 14:12:00
Michaił Gorbaczow wzywa USA i Rosję do rozbrojenia. Ostrzega przed wojną
fot. Ania Freindorf/ZUMA Wire/ZUMAPRESS.com

„Agresywne rozmowy polityków i dowódców wojskowych na całym świecie – podsycane przez media i wojownicze komentarze” według byłego sowieckiego przywódcy Michaiła Gorbaczowa wskazują, „jakby świat przygotowywał się do wojny”.

 

„Zagrożenie jądrowe znów wydaje się realne” – napisał Gorbaczow w czwartkowym wydaniu  magazynu „Time.” „Stosunki między wielkimi mocarstwami od kilku lat pogarszają się Zwolennicy zbrojeń zacierają ręce” – czytamy.

 

„Musimy wyrwać się z tej sytuacji. Musimy wznowić dialog polityczny mający na celu podejmowanie wspólnych decyzji i wspólnych działań” – podkreślił Gorbaczow, który opowiada się za dalszą redukcją arsenału broni jądrowej na świecie.

 

„W listopadzie 1985 roku, podczas pierwszego szczytu w Genewie – wspomina sowiecki lider - przywódcy Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych oświadczyli: wojna atomowa nie może być wygrana i nigdy nie należy walczyć. Nasze dwa narody nie szukały już przewagi militarnej. Oświadczenie to spotkało się z westchnieniem ulgi na całym świecie”.

 

Gorbaczowa zaniepokoiły zapowiedzi amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który planuje odbudować i wzmocnić arsenał broni jądrowej USA. Jednocześnie Trump zaoferował Kremlowi zniesienie sankcji, jeśli ta ograniczy zbrojenia nuklearne. Gorbaczow wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina i amerykańskiego przywódcę do wszczęcia rozmów rozbrojeniowych. Oba kraje posiadają łącznie 90 procent arsenału nuklearnego na świecie i w związku z tym – jak pisze Gorbaczow – „ponoszą szczególną odpowiedzialność”.

 

„Istnieje pogląd – czytamy – że dialog powinien skupiać się na walce z terroryzmem. To jest rzeczywiście ważne i pilne zadanie. Ale jako rdzeń normalnych relacji i ostatecznego partnerstwa, to nie wystarczy” - zaznaczył. „Należy skupić się ponownie na zapobieganiu wojnie, rezygnacji z wyścigu zbrojeń i redukcji arsenału broni” – napisał sowiecki lider. Dodał, że ograniczeniu winny ulec systemy obrony przeciwrakietowej.

 

„W dzisiejszym świecie wojna musi być zakazana, ponieważ żaden z globalnych problemów, przed którymi stoimy nie może być rozwiązany poprzez wojnę. Ani ubóstwo, ani zagrożenie dla środowiska, migracja i wzrost liczby ludności na świecie czy niedobór surowców” – wymieniał radziecki przywódca, który obecnie jest bardzo zaangażowany w propagowanie agendy „zrównoważonego rozwoju”.

 

Źródło: newsmax.com

AS

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
huberto
Rozaniec za nasze rodziny i pokoj na swiecie, inaczej chyba nie da sie ocalic...
Gosc
Proponuje zaczac codziennie rozaniec o pokoj na swiecie i nawrocenie nas wszystkich, bo coraz bardziej czuje naglace wolanie III tajemnicy fatimskiej. Ja juz codziennie sie modle
Slawomir Tomasz Roch
Michail Gorbaczow powiedzial szokujaca prawde, ze III wojny swiatowej, nuklearnej nikt nie bedzie w stanie wygrac, bo po prostu wszyscy przegramy. To nie jest apel o polityke pacyfizmu, ale to jest wolanie o polityke rozsadku! Bysmy sie czasem wzajemnie wszyscy nie pozjadali!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.