DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Mesut Oezil: nie śpiewam hymnu, bo modlę się do Allaha. Piłkarz dowodzi, że integracja to mit

Mesut Oezil: nie śpiewam hymnu, bo modlę się do Allaha. Piłkarz dowodzi, że integracja to mit
By Agência Brasil ([1]) [CC BY 3.0 br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en)], via Wikimedia Commons

Nie wszyscy członkowie niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej śpiewają przed spotkaniami hymn. Należy do nich między innymi gorliwy muzułmanin, Mesut Özil. Jak przyznał, zamiast śpiewać z innymi, modli się do Allaha.

 

Jeden z bardziej rozpoznawalnych członków niemieckiej reprezentacji piłkarskiej, Mesut Özil, od dawna spotyka się z krytyką za milczenie w czasie odśpiewywania hymnu narodowego przed meczem. W rozmowie z tygodnikiem „Welt am Sonntag” Özil powiedział, że nie zamierza zmienić swojego zwyczaju i nie będzie śpiewać hymnu. Zamiast tego ten gorliwy muzułmanin, który w ubiegłym roku fotografował się podczas rytualnej pielgrzymki do Mekki, modli się do Allaha.

 

To mój zwyczaj. Proszę Allaha o to, co najlepsze dla drużyny i dla mnie, proszę o to, byśmy zachowali zdrowie. Tak będę robił nadal – powiedział piłkarz.

 

- Jedni gracze śpiewają po cichu, inni głośno, jak kto chce. Niektórzy chcą w ten sposób pokazać: jesteśmy razem. Szanuję to. Tak samo każdy powinien szanować to, że ja modlę się podczas hymnu – dodał.

 

Mesut Özil urodził się w roku 1988 w Gelsenkirchen w rodzinie tureckich imigrantów. Niemieckie obywatelstwo otrzymał dopiero w roku 2014, zrzekając się obywatelstwa tureckiego. W wywiadach prasowych piłkarz nie chce definiować swojej przynależności narodowej twierdząc, że najważniejsza jest dla niego „międzynarodowa tożsamość piłkarska”.


Pach

Źródła: Katholisch.de, bild.de


DATA: 2017-09-06 07:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@xcx, mam nadzieję, że widzisz różnicę między tymi dwoma postawami. @r, nie przekomarzaj się. Wiesz dobrze o czym piszę. Ksiądz Chrostowski opisał kiedyś takie postawy w jednej ze swoich książek, choć tam nawiązywał do postaw żydów, którzy celowo nie obnoszą się ze swoimi poglądami, ale robią swoje.
8 miesięcy temu / Hmmm
 
@Soplica, nie ma co załamywać rąk. Na koniec i tak przez Maryję przyjdzie zwycięstwo.
8 miesięcy temu / sp
 
@sp - masoni nie pozwolą na to aby Bogurodzica wróciła jako hymn a dziewięćdziesiąt parę procent ochrzczonych zgadza się na dyktat wąskiej grupki "mądrzejszych". Załamanie ...
8 miesięcy temu / Soplica
 
Polacy powinni śpiewać Bogurodzicę. Byłby hymn i modlitwa jednocześnie, i sławienie Królowej Polski, zamiast francuskiego rzeźnika.
8 miesięcy temu / sp
 
@mf: na szczęście Hiszpanie generalnie nie znają treści polskiego hymnu. A poza tym, dowódcę poznaje się po tym jak kończy wojnę, a nie jak zaczyna. Jak skończył Bonaparte - wiadomo. Już choćby dlatego "przykład Bonapartego" powinien być z hymnu usunięty.
8 miesięcy temu / r
 
A ja się zastanawiam czy śpiewanie polskiego hymnu na przykład na hiszpańskim stadionie przed meczem nie jest pluciem w twarz Hiszpanom ? "Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy" - w uszach Hiszpanów brzmi zapewne jak gloryfikacja zbrodniarza.W moich z resztą też, choć jestem polskim patriotą.
8 miesięcy temu / mf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.