DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Mesut Oezil: nie śpiewam hymnu, bo modlę się do Allaha. Piłkarz dowodzi, że integracja to mit

Data publikacji: 2017-09-05 23:00
Data aktualizacji: 2017-09-06 07:52:00
Mesut Oezil: nie śpiewam hymnu, bo modlę się do Allaha. Piłkarz dowodzi, że integracja to mit
By Agência Brasil ([1]) [CC BY 3.0 br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en)], via Wikimedia Commons

Nie wszyscy członkowie niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej śpiewają przed spotkaniami hymn. Należy do nich między innymi gorliwy muzułmanin, Mesut Özil. Jak przyznał, zamiast śpiewać z innymi, modli się do Allaha.

 

Jeden z bardziej rozpoznawalnych członków niemieckiej reprezentacji piłkarskiej, Mesut Özil, od dawna spotyka się z krytyką za milczenie w czasie odśpiewywania hymnu narodowego przed meczem. W rozmowie z tygodnikiem „Welt am Sonntag” Özil powiedział, że nie zamierza zmienić swojego zwyczaju i nie będzie śpiewać hymnu. Zamiast tego ten gorliwy muzułmanin, który w ubiegłym roku fotografował się podczas rytualnej pielgrzymki do Mekki, modli się do Allaha.

 

To mój zwyczaj. Proszę Allaha o to, co najlepsze dla drużyny i dla mnie, proszę o to, byśmy zachowali zdrowie. Tak będę robił nadal – powiedział piłkarz.

 

- Jedni gracze śpiewają po cichu, inni głośno, jak kto chce. Niektórzy chcą w ten sposób pokazać: jesteśmy razem. Szanuję to. Tak samo każdy powinien szanować to, że ja modlę się podczas hymnu – dodał.

 

Mesut Özil urodził się w roku 1988 w Gelsenkirchen w rodzinie tureckich imigrantów. Niemieckie obywatelstwo otrzymał dopiero w roku 2014, zrzekając się obywatelstwa tureckiego. W wywiadach prasowych piłkarz nie chce definiować swojej przynależności narodowej twierdząc, że najważniejsza jest dla niego „międzynarodowa tożsamość piłkarska”.


Pach

Źródła: Katholisch.de, bild.de

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Hmmm
@xcx, mam nadzieję, że widzisz różnicę między tymi dwoma postawami. @r, nie przekomarzaj się. Wiesz dobrze o czym piszę. Ksiądz Chrostowski opisał kiedyś takie postawy w jednej ze swoich książek, choć tam nawiązywał do postaw żydów, którzy celowo nie obnoszą się ze swoimi poglądami, ale robią swoje.
sp
@Soplica, nie ma co załamywać rąk. Na koniec i tak przez Maryję przyjdzie zwycięstwo.
Soplica
@sp - masoni nie pozwolą na to aby Bogurodzica wróciła jako hymn a dziewięćdziesiąt parę procent ochrzczonych zgadza się na dyktat wąskiej grupki "mądrzejszych". Załamanie ...
sp
Polacy powinni śpiewać Bogurodzicę. Byłby hymn i modlitwa jednocześnie, i sławienie Królowej Polski, zamiast francuskiego rzeźnika.
r
@mf: na szczęście Hiszpanie generalnie nie znają treści polskiego hymnu. A poza tym, dowódcę poznaje się po tym jak kończy wojnę, a nie jak zaczyna. Jak skończył Bonaparte - wiadomo. Już choćby dlatego "przykład Bonapartego" powinien być z hymnu usunięty.
mf
A ja się zastanawiam czy śpiewanie polskiego hymnu na przykład na hiszpańskim stadionie przed meczem nie jest pluciem w twarz Hiszpanom ? "Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy" - w uszach Hiszpanów brzmi zapewne jak gloryfikacja zbrodniarza.W moich z resztą też, choć jestem polskim patriotą.
do Postępowiec
Z czym znowu masz problem że miłości do ziemskiej ojczyzny nie umiesz pogodzić z miłością do Boga? Zgadza się że chrześcijanie nie mają pojęcia o "biblii szatana".
r
@Hmmm: czemu lepszy? Gorszy. Muzułmanin który zabija "niewiernych" jest dobrym muzułmaninem, gdyż postępuje zgodnie z nakazami Koranu i przykładem Mahometa. A muzułmanin który modli się za zdrowie niewiernych jest złym muzułmaninem, bo sprzeciwia się Koranowi i Mahometowi.
DNA
Ozil powiedział tylko tyle, że ma gdzieś asymilację z Niemcami. Chce tylko wygrywać, a jak przyjdzie co do czego to nic go z Niemcami nie łączy. A czy on się modli do Boga? I co to za Bóg? Na pewno nie jest to Bóg w Trójcy Świętej.
xcx
do Hmmmm - przeważnie ten islamista co wsiada z trotylem do autobusu w myślach wznosi siarczyste modły do swego bożka allaha
Ech
do Postępowiec: już Ty nie przesadzaj. Oczywiście, ze powinniśmy szanować jego decyzję, ale zdecydowanie wypada, aby śpiewał albo chociaż nucił hymn. Bo jest reprezentantem. Kraju. Nie religii. Na boisku gra dla kraju. Który dał mu i daje jego dzieciom i będzie dawał DUŻO. Nawet jak chodzisz po chodniku, to używasz czegoś, co istnieje dzięki inicjatywie i kasie KRAJU, w którym mieszkasz. Rozumiesz to? Dlatego m.in. należy respektować zasady danego kraju. A jak nie rozumiesz, to mieszkaj np. w lesie czy na łące i tam głoś swoje postępowe zacofanie.
Soplica
Postępowiec Ty chyba przyjezdny bo Polak to nie możesz być. Polak zna historię swego kraju i patrząc wstecz widać jak na dłoni że hasło "Bóg, Honor i Ojczyzna" to nie frazes ale prawdziwy związek Boga z Polską i jej narodem. No ale nie będę udowadniał ślepemu że wielbłąd ma garby :)
Filip
Poważnie uważam, że Drużyna Polska przed każdym meczem powinna zacząć odmawiać "Ojcze Nasz", "Zdrowaś Maryjo" i "Chwała Ojcu".
Jeffrson
No i się chłop zabezpieczył. Teraz nikt go nie tknie, a Makrela ozłoci za dołożenie cegły do muru multikulti.
Postępowiec
Z czym znowu macie problem? Najwidoczniej religia jest dla niego ważniejsza od narodu i trzeba to uszanować. Miłości do ziemskiej ojczyzny nie da się pogodzić z miłością do Boga, o czym mówi nawet Biblia, ale Chrześcijanie akurat nie mają o Niej pojęcia.
Hmmm
Lepszy mahometanin który modli się do Allaha niż taki który z trotylem wsiada do komunikacji miejskiej.
Tomasz
Dpiotrze czy przeczytał pan artykuł i zrozumiał ?bo wychodzi,że nie
obserwator
odbieram to pozytywnie. Ja również uważam, że nasza reprezentacja zamiast śpiewać hymnu przed meczem powinniśmy wszyscy odmówić modlitwę Ojcze nasz. Myślę, że to nie jest w cale zły pomysł.
ed
jak można się modlić do allacha ? przecież to babiloński bożek-demon moloch
dpiotr
A do Chrystusa i Maryi wolno się modlić? Czy też nie.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.