DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Merkel przeprowadzi rewolucję? Katolicki publicysta ostro o „tęczowym” zwrocie niemieckiej kanclerz

Merkel przeprowadzi rewolucję? Katolicki publicysta ostro o „tęczowym” zwrocie niemieckiej kanclerz
fot.REUTERS / FORUM

Kanclerz Angela Merkel sugerując zgodę na homomałżeństwa odchodzi od światopoglądu chrześcijańskiego, idąc za skrajnymi, ubóstwiającymi państwo neomarksistowskimi ideami. W przypadku polityka formalnie chrześcijańskiego to skandal – ocenia Mathias von Gersdorff.


Kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla czasopisma „Brigitte” odeszła od jednoznacznego sprzeciwu wobec „małżeństw” homoseksualnych, deklarując, że pozwoli deputowanym swojej partii głosować w tej sprawie w Bundestagu „w zgodzie z ich sumieniem”. Jak ocenia katolicki działacz i publicysta Mathias von Gersdorff, mamy do czynienia z istotną zmianą paradygmatu w polityce rodzinnej chadecji. W opublikowanym na swoim blogu oświadczeniu kierowanej przezeń inicjatywy „Kinder in Gefahr” Gersdorff wskazuje, że decyzja niemieckiej kanclerz jest „moralnie, prawnie i politycznie fałszywa i w najwyższym stopniu godna ubolewania”.


Jak przypomina działacz, legalizując „małżeństwa” jednopłciowe państwo rości sobie prawo do definiowania natury małżeństwa. „Taki akt należy ocenić jako samowolny i po prostu despotyczny. […] Małżeństwo ma nie tylko szalenie istotne znaczenie cywilizacyjne, ale istniało też (historycznie i filozoficznie) przed państwem. Stąd nie należy do państwa redefinicja pojęcia małżeństwa. Politycy domagający się małżeństwa dla wszystkich idą za konceptem wszechwładnego państwa, które stoi ponad wszystkimi instytucjami” – krytykuje Gersdorff.


Autor zauważa też, że słowa kanclerz Merkel padły w obliczu wyjątkowo ostrej kampanii na rzecz „homomałżeństw” prowadzonej przez partie FDP, SPD i Zielonych. Poddawanie się jednak jego zdaniem ich naciskowi „jest poniżej godności polityka chrześcijańskiego i niemieckiej kanclerz”. W ocenie Gersdorffa Merkel powinna zadeklarować jasno, że chrześcijanie nie pozwolą sobie w tej sprawie na żaden nacisk.


Publicysta przyznaje następnie, że sondaże wskazują na społeczną akceptację dla „homomałżeństw”. Pisze jednak, że w tak ważnej kwestii jak małżeństwo politycy nie mogą kierować się obiegowymi nastrojami.


Dodatkowo społeczne poparcie jest już mniejsze, gdy wziąć pod uwagę prawo adopcji dla par homoseksualnych; co więcej dla zdecydowanej większości Niemców to właśnie małżeństwo między mężczyzną i kobietą jest podstawową i najbardziej godną uznania formą wspólnego życia.


Wreszcie Gersdorff zauważa, że Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna, podkreślająca często swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, nie może wprowadzać  w życie postulatu odpowiadającego „neo-marksistowskiej, dekonstruktywistycznej i post-strukturalnej pseudo-moralności, która ubóstwia indywiduum i państwo, gardząc w związku z tym pośrednimi instytucjami, jak właśnie naturalna tradycyjna rodzina”.


Dla publicysty kierowanie się tego rodzaju wprost antychrześcijańskim światopoglądem przez partię nominalnie chrześcijańską jest zaskakujące. Gersdorff wyraża na koniec nadzieję, że deklaracja Merkel, przecież nieoficjalna, zostanie jeszcze zrewidowana, a sama partia CDU pozostanie wierna swoim przekonaniom.Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach
DATA: 2017-06-28 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo przypomina panią Hanię. Tyle że córka pastora, ale też prowadzona przez ducha... Sorosa. Wie czego pan oczekuje i to wykonuje, inaczej nie ma zmiłuj i po stołku.
9 miesięcy temu / PK
 
w calych niemczech media szaleja, po ogloszeniu tej decyzji zachowuja sie wszystkie partie jakby obchodzili dzien zboczenca, a media im w tym pomagaja, oglaszajac wszem i wobec , ze miazdzaca wiekszosc jest za wdrozeniem malzenstw dla dewiantow- to jest ohydne.
9 miesięcy temu / adam
 
merkel, by wygrac zrobi wszystko, nawet wprowadzi dewiantow na piedestal, byleby tylko przeciwnikowi utrzec nosa. Makrela to osobnik bez kregoslupa moralnek, komunistyczny odpad antyspoleczny.
9 miesięcy temu / adam
 
No i mamy antychrysta w Europie.
9 miesięcy temu / ergoproxy
 
Od kiedy zlikwidowali grzech, namnożyło się tych "wartości".
9 miesięcy temu / grzechowartość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.