22 maja 2018

Obrzydzanie macierzyństwa, promocja aborcji. „Prawa człowieka” oczami Amnesty International

(Zdjęcie ilustracyjne (akcja Amnesty International w sprawie Pussy Riot. 17.08.2012). FOT.Filip Blazejowski/FORUM)

Irlandzkie Amnesty International opublikowało na swoim YouTube film zatytułowany „25 uciążliwych rzeczy podczas ciąży”. Początkowo niewinnie nagranie szybko okazuje się obrzydliwą propagandą uderzającą w macierzyństwo i ukazującą aborcję jako „przywilej kobiety”. Wszystko na kilka dni przed zaplanowanym w tym kraju referendum w sprawie aborcji.

 

Na początku filmu łagodna melodia wprawia nas w przyjemny nastrój. Następnie widzimy tytuł: „25 uciążliwych rzeczy podczas ciąży”, po czym kilka Irlandek opowiada o nieprzyjemnych rzeczach związanych z macierzyństwem. Należą do nich: rozstępy, nadopiekuńczość innych, nadwaga, obcy dotykający brzucha czy… niemożność pomalowania paznokci u stóp.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W dalszej części filmu robi się mrocznie. Zachowanie dotychczasowego irlandzkiego prawa – mocno ograniczającego dzieciobójczą aborcję – ukazane zostało jako uderzenie w wolną wolę kobiet, działanie wyłącznie dla dobra lekarzy, a także zmuszanie do urodzenia niechcianego dziecka.

 

Według wypowiedzi jednej z aktorek, aborcję usprawiedliwia „brak gotowości do bycia matką”. A lekarze nawet jeżeli chcą, to nie mogą zrobić nic „dla dobra” kobiety. Ponadto w filmie winą za wyjazdy do Wielkiej Brytanii w celu dokonania aborcji obciąża się rząd.

 

Nie po raz pierwszy okazuje się jakie „wartości” prezentuje organizacja głosząca, że zajmuje się walką o prawa człowieka. Tak samo jak w sprawie Alfiego Evansa, Amnesty International opowiada się po stronie cywilizacji śmierci. W przypadku małego Brytyjczyka, polski oddział organizacji usprawiedliwiał niemożność zaangażowania się… brakiem dostępu do pełni danych. Brak danych nie przeszkadza jednak organizacji w opowiadaniu się po stronie ekologów czy – jak widzimy – aborcyjnego procederu.

 

Film celnie skomentował dziennikarz i publicysta, Samuel Pereira:

 

Marzec 1973 r.:

– Profesor Luiz Basilio Rossi, więzień polityczny o akcji Amnesty International: „Wiedziałem, że dzięki temu nie mogli mnie już zabić”.

Maj 2018 r.:

– Nienarodzone dziecko o akcji Amnesty International: „Dzięki niej mogą mnie już zabić”.

 

 

Jak można się było spodziewać, możliwość dodawania komentarzy pod filmem została… zablokowana. Tak „wolność” rozumie Amnesty International.

 

 

 

Źródło: tvp.info / youtube.com / Amnesty International Ireland / Twitter

PR

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 624 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram