DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Londyn: rozpędzony samochód wjechał w tłum muzułmanów wychodzących z meczetu

Data publikacji: 2017-06-19 08:00
Data aktualizacji: 2017-06-19 08:17:00
Londyn: rozpędzony samochód wjechał w tłum muzułmanów wychodzących z meczetu
źródło: twitter.com

„Potencjalny zamach terrorystyczny”, tak władze Wielkie Brytanii nazwały zdarzenie do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Londynie. Samochód dostawczy kierowany przez 48-latka wjechał w tłum ludzi zebranych przed meczetem w wyniku czego jedna osoba zginęła a 8 zostało rannych.

 

W komunikacie przekazanym przez brytyjskie służby ratunkowe poinformowano, że 15 minut po północy odebrano pierwszy telefon z informacjami o zdarzeniu. Rozpędzony samochód wjechał w tłum składający się w zdecydowanej większości z muzułmanów, którzy wychodzili z wieczornej modlitwy w meczecie przy Seven Sisters Road w Finsbury Park.

 

Służby mundurowe zdementowały jednocześnie pojawiające się w internecie informacje o „trzech napastnikach” oraz ataku nożownika na ludzi znajdujących się w tłumie po wjechaniu w niego pojazdu.

 

Poinformowano również, że sprawca, 48-latek, został aresztowany i przewieziony do szpitala. Jeszcze w poniedziałek ma on być przesłuchany i poddany badaniom psychiatrycznym.

 


Źródło: wprost.pl

TK

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tomasz
SZWAGIER to jest wojna na której z wrogiem walczy wszystkimi dostępnymi środkami.
JARO
ciekawie spojrzał na to co się dzieje, tzn. z obecną wędrówką ludów ku Europie, pan Stanisław Michalkiewicz i wyłożył to w artykule w najnowszym numerze "Najwyższego Czasu"; może to być, bo wszystko się zazębia co wyłożył i chyba udowodnił; ale niech ocenią to czytelnicy tegoż artykułu;
teść
Oczywiście władze mogą wprowadzać coraz większy zamordyzm, jednak to dalej nie rozwiązuje problemu (nie mogą kontrolować wszystkich i wszystko przez cały czas), jedynie pomaga częściowo ograniczyć skutki w postaci zamachów czy starć, a wcześniej czy później problem i tak wypłynie na powierzchnię i wybuchnie ze zdwojoną siłą. Wtedy to dopiero odejście od obecnego lewackiego zidiocenia będzie możliwe. Jedyna recepta na pokojową koegzystencję z muzułmanami to odgrodzenie się od nich murem i życie każdego u siebie, dlatego jestem pesymistą.
teść
(jakże prawdziwe jest powiedzenie, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum). Odpowiedzią mas na ucisk elit czy innych nacji był i jest bunt I obawiam się, że w tym przypadku nie jest inaczej i nie jest to żadna ?zadyma?, ale początek drogi na końcu której jest po prostu wojna w Europie. Problemem są różne populacje i wizje co do kształtowania przestrzeni w której żyją. Jak już napisałem poprzednio elity nie porzucą swojej ideologii oraz muzułmanie dobrowolnie nie wrócą do siebie (w końcu zapewniamy im poziom życia wyższy niż w dziurach z których się do nas przenoszą), dlatego to będzie eskalować. To musi eskalować, bo problem jest i nie zniknie, a ?wyluzowanie, pójście pooglądać TV i napić się piwa? oznacza po prostu kapitulację i nie sądzę aby wszyscy rdzenni Europejczycy to zaakceptowali.
teść
@szwagier Muzułmanów jak najbardziej da się wyrugować z Europy - w historii były już przymusowe, masowe przesiedlenia czy migracje ludności jak w Europie po II wojnie światowej, po dekolonizacji czy przy podziale Indii w 1947, tak więc nie będzie to nic nowego. Problemem właśnie jest lewacka ideologia zatruwająca naszą cywilizację (fałszywa ideologia jest podstawą fałszywej percepcji rzeczywistości, co jest podstawą fałszywej polityki, a to z kolei kreuje problemy) która sprawia, że władze zachodnich państw używają aparatu państwowego i jego zasobów wbrew interesom rdzennych populacji. To jest właśnie największą tragedią naszej sytuacji, że to wszystko było do uniknięcia, to wszystko jest zniszczeniem zadanym samemu sobie, bo imigranci nie mogliby tak po prostu siłą zmusić nas do zaakceptowania ich kolonizacji (mamy wystarczające środki by temu przeciwdziałać), ale ideologia pcha nas w tym kierunku
jac
zapewne warto przypomnieć po raz kolejny. Masoni(sataniści) na 32 stopniu wtajemniczenia przechodzą na islam (a na 33 stopniu orzekają ,iż sami są bogami w zjednoczeniu z lucyferem. Masoneria rękami muzułmanów ,dąży usilnie do wprowadzenia NWO. "muzułmany" to tylko narzędzie w łapskach masoneri-satanistów(jak np młotek)
szwagier
@teść: Ok, w większości się zgadzam, ale nadal uważam, że wymachiwanie szabelką nic nie da. Podobnie jak nie da się wyrugować muzułmanów z Europy. Na zachodzie są miliony muzułmanów i do tego rozmnażają się jak króliki. Natomiast rodziny rdzennych mieszkańców Europy są w rozsypce. To nie jest obrona przed kolonizatorami tylko do niczego nie prowadząca zadyma. Nie jestem lewakiem, po prostu uważam, że sytuacja jest beznadziejna. Lepiej wyluzować, pójść pooglądać tv i napić się piwa.
teść
@Szwagier Co do kolejnych ataków, to mahometanie nie potrzebują żadnego "pretekstu do przeprowadzenia zamachu", bo do tego wystarczy samo nasze istnienie - niewiernych. Mają to wszystko wyłożone w Koranie.
teść
@Szwagier Ta "spirala przemocy" nie "nakręca się" sama z siebie, ale to muzułmanie pracują usilnie nad jej nakręcaniem od czasu powstania tego diabelskiego kultu - to ogólnie, a w szczegóności odkąd lewackie władze w Europie zezwoliły na osiedlanie się bisurmanów w naszych krajach robiąc rdzennych mieszkańców obywatelami drugiej kategorii (islamofobów, ksenofobów, nacjonalistów itp. brednie) tylko dlatego, że chcą żyć u siebie wśród swoich. Jak przez setki lat. Otóż mamy już w historii odpowiednik tego co zaczyna się dziać, a co jest wychwalane i na Zachodzie i przede wszystkim w krajach trzeciego świata jako coś zasadnego, usprawiedliwionego i chwalebnego, a mianowicie dekolonizacja. Tak, rdzenne populacje mają prawo się bronić przed kolonizatorami. Lepiej byłoby, gdyby to odbyło się w cywilizowany sposób, ale na to nie pozwalą obecnie panujące lewicowe ideologie ani nie zgodzą się przybysze chowający się za naszymi prawami, aby wprowadzać tu swoje chore zwyczaje.
szwagier
@Tomasz: Jacy Katolicy chodzą do islamskich dzielnic z krzyżem ? Jeżeli ci z Britain First to śmiech na sali. Rozumiem także, że podpalenie hotelu w Norwegii uważasz za coś dobrego ? Faktycznie islam zatruł terroryzmem świat, ale do Europy sprowadzili ich sami Europejczycy.
Tomasz
Szawgier sam jesteś pijany od lewackiej propagandy z mediów głównego nurtu .sBrytyjczycy się budzą trochę za późno .Jak Wlk Brytanii są Katolicy którzy chodzą z Krzyżem do islamskich dzielnic i ewangelizują islamistów pomyliłeś z Niemcami .Islam zatruł terroryzmem cały świat .Polacy w Norwegi podpalili hotel który miał być przeznaczony dla"uchodźców".
odszkodowania
Możnaby opracować wiele domniemanych scenariuszy na temat osoby sprawcy tego zdarzenia. Może to terrorysta, może chrześcijanin, może muzułmanin, może chory psychicznie, a może zdesperowany niemocą władz Anglik, może ojciec, brat, syn, lub mąż ofiary zamachu islamskiego, a może zwyczajnie jest to krzyżowiec itd. itd. Jedno jest pewne, że jest to sprawca, który działał umyślnie lub nieumyślnie. Te zdarzenie to jego osobista tragedia, jak i tragedia jego ofiar. Śmiem rzucić twierdzenie, że winę za to ponoszą politpoprawni działacze polityczni, każdego państwa, które godzi się na opacznie wykorzytywane Prawa Człowieka, którzy w ten sposób narażają własne narody na eksterminację.
Tomasz
123 Islam to nie religia a szowinistyczny system polityczny który zatruł terroryzmem cały świat.Kościół Chrystusowy jest Prawdziwym Kóściołem Katolickim po za którym nie ma zbawienia,[por Kongregacja Nauki Wiary Domine Iezus]Synkretyzm religijny jest potępiany przez Urząd Nauczycielski Kościoła.To islamiści i masoneria dążą do zniszczenia Świętej Matki Kościoła .Brytyjczycy się budzą ale trochę za późno .POLSKA NIE LAICKA TYLKO WIELKA KATOLICKA .
szwagier
Mam wrażenie, że niektórzy komentujący odczuwają satysfakcję z tego zamachu. Masakra. Kto wie, może zaraz okaże się, że dostawczaka prowadził pijany angol, tak samo nienawidzący muzułmanów jak i chrześcijan ? Z pewnością skutki mogą być tylko negatywne: nakręca się spirala przemocy, islamscy terroryści dostają kolejny pretekst do przeprowadzenia zamachu, a mainstreamowe media obwinią o to chrześcijan. Warto dodać, że tam już de facto nie ma chrześcijan, więc komentarz użytkownika r jest jak najbardziej słuszny.
Jacek
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
stasiu
Innymi słowy stan celowego chaosu został już właściwie osiągnięty: po pierwsze, w zasadzie każda poważniejsza katastrofa rodzi podejrzenie o zamach (pożar bloku w Londynie i pożary lasów w Portugalii to nieszczęśliwe wypadki czy celowe podpalenia?), po drugie nie ma pewności, które zamachy są dziełem "prawdziwych" terrorystów, a które prowokacjami tajnych służb lub innych organizacji, niż się to oficjalnie podaje (na razie nie zetknąłem się z twardymi dowodami na coś takiego, ale należy się z tym poważnie liczyć- wynika to z samej logiki wydarzeń). Wojna już trwa wojna jakiej dotąd nie było, w której są więcej niż dwie strony, zewnętrzna i domowa zarazem, w której regularne siły zbrojne odgrywają znikomą role i zapewne nigdy kluczowej roli nie odegrają.
JARO
@s - i tu się zgadzam; wygląda na to, że życie naśladuje film; ale czy na pewno? czy czasem film nie został nagrany i puszczony w obieg, żeby uprzedzić i przygotować ludzi na najgorsze, i ewentualnie dać im-nam czas na "dozbrojenie" się; czyżby ktoś chciał ostrzec ludzkość przed możliwą katastrofą? a mówię o filmie SALT, gdzie nasz(?) słynny aktor (wspaniałe role kiedyś, ale wmieszał się do polityki i pokazał swoje dno) zagrał bez charakteryzacji z piękną Angeliną Jolie; coś w tym jest; i nawet ostatnio pokazywali ten film na paru różnych programach;
JARO
@123 - tak to może być; niedawno czytalim, że z muzułmanami to sobie NWO (tak się w skrócie to chyba pisze - ten RZĄD ŚWIATOWY) poradzi, natomiast, mimo wszystko obawiają się chrześcijaństwa jako prawdziwej religii; stąd napuszczenie bandytów na nas - jakie to wygodne, a później likwidacja świadków; te bandyckie metody nic, a nic się nie zmieniają, niezależnie od skali problemu i czasu - są proste i skuteczne, niestety; ale głowa do góry - Ten co zaprojektował Świat, nie pójdzie przecież na ugodę z, w sumie nic nie wartymi, zbirami; popatrzy, oceni jedną i drugą stronę i jednym machnięciem ręką, a może kichnięciem lub zmrużeniem powieki na to wszystko, sprawę załatwi, jak na Prawdziwego i Jedynego Władcę przystało;
123
Obawiam sie, ze likwidacja wszelkiej religii jest celem, a te ataki z jednej i drugiej strony sa tylko i wylacznie medialnymi srodkami ku temu. Ludzie na to przystana dla wlasnego bezpieczenstwa, skoro wszystkie zamachy sa na tle religijnym, to bedzie dla wielu najprostszym rozwiazanie.
s
Służby mafie i loże chcą bardziej zradykalizować muzułmanów. Wściekłość wyznawców Koranu bezcenna. Potem tylko wprowadzić ogólny zamordyzm i gotowe.
dawq
pełzająca wojna domowa... na razie małe incydenty, ale ktoś może je wykorzystać to polityki.
Apostazy
Nosił wilk razy kilka........
Sienki
Nadchodzi wojna...
r
Słudzy szatana wybijają się nawzajem. Ku uciesze Lucyfera.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.