DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Lokalne wybory w trzech niemieckich landach czy imigracyjny plebiscyt? CDU w odwrocie, sukces AfD

Data publikacji: 2016-03-13 21:00
Data aktualizacji: 2016-03-13 22:50:00
Lokalne wybory w trzech niemieckich landach czy imigracyjny plebiscyt? CDU w odwrocie, sukces AfD
Fot. Lukasz Kobus / Forum

Pierwsze od wybuchu imigracyjnego kryzysu wybory w Niemczech stały się swego rodzaju plebiscytem w sprawie poparcie lub kontestacji strategii kanclerz Merkel. Jak wynika ze wstępnych wyników, w niedzielę 13 marca partia szefowej rządu straciła swój dotychczasowy stan posiadania w parlamentach Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu i Saksonii-Anhaltu. Tryumfuje natomiast antyimigracyjna Alternatywa dla Niemiec.

                                                                                     

Największy tryumf Alternative für Deutschland zanotowała w landzie Saksonia-Anhalt. Poparło ją tam, wedle wstępnych danych, ponad 21 proc. głosujących. Chociaż partia kanclerz Merkel, CDU, zwyciężyła w tym landzie z wynikiem 30,5 proc., to uzyskane poparcie jest mniejsze niż w 2011 roku o ponad 2 proc. W kraju związkowym Saksonia-Anhalt to jednak socjaliści są największym przegranym. W ciągu 5 lat SPD straciła aż 10 proc. poparcia i w niedzielę uzyskała niecałe 12 proc. głosów.

 

Najbardziej wyrównana walka między dwoma głównymi partiami, CDU i SPD, toczyła się w Nadrenii-Palatynacie. Ostatecznie tryumfowali tam socjaliści z wynikiem 37,5 proc. Chadeków poparło 32,8 proc. głosujących. Na osiągnięty wynik nie może narzekać AfD. Chociaż do rezultatu z Saksonii-Anhaltu wiele brakuje, to także w Nadrenii-Palatynacie zdobyli znaczne poparcie - 10 proc.

 

W dotychczasowym bastionie chadeków, Badenii-Wirtembergii, CDU zdobyła jedynie 27,5 proc. głosów, czyli o blisko 12 proc. mniej niż przed pięcioma laty. Tamtejsze wybory wygrali Zieloni, których lider - Winfried Kretschmann - najprawdopodobniej nadal sprawował będzie funkcję premiera. W tym landzie antyimigrancka AfD i proimigrancka SPD zdobyły niemal takie same poparcie, kolejno 12,5 i 13 proc.

 

Wielu analityków uważa, że wyborcy głosujący na AfD kierują się głównie kwestią kryzysu migracyjnego i popierając tę formację chcą pokazać rządzącej krajem chadecko-socjalistycznej koalicji, jakiego rozwiązania oczekują.

 

Więcej o AfD przeczytaj TUTAJ.

 

Źródło: thelocal.de , bbc.com

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
zs
Oni mają jeden postulat na którym zdobywają głosy. To nie wystarczy. "Nie róbmy polityki bez Boga". Tylko całkowite podporządkowanie prawa i postępowania ludzi Prawu Bożemu może pomóc. W przeciwnym razie Państwo to zawsze będzie atrapa. Intronizacja Chrystusa Króla Polski, nie Wszechświata.
adam
zanim AfD bedzie miala sukces rzadzenia, to to wykorzystaja jeszcze ci, ktorzy sa gotowi nasza polska polityke niszczyc - grüne bündnis 90 i SPD.
JARO
jeżeli dojście do władzy, chociażby w paru landach, takiej AfD spowoduje rozpad Niemiec na poszczególne, niezależne landy, to powinniśmy być wszyscy mocno na tak; tylko słabe, podzielone Niemcy są gwarantem pokoju w Europie; tylko; a jak tam naszemu rządowi idzie wyduszenie z Niemiec reparacji wojennych (tych za II wojnę światową) w ilości min. kilkuset mld dolarów? jak idzie uzyskanie od VW odszkodowań na kwotę coś circa ok. 40 mld złotych? - prywatni właściciele tych niemieckich złomów z Poznania już wystąpili na drogę sądową o zabezpieczenie dla nich ok. 10 mld złotych od tego złodziejskiego producenta; mają odwagę działać, czy tylko medialnie szczekać jak pies zza ogrodzenia? w ogóle to Polacy muszą nauczyć się, tak jak Amerykany, walczyć o swoje prawa i ich używać; tam nie do pomyślenia jest, żeby nic nie zrobić w tym temacie (i właśnie działają); jest prawo i z niego korzystają; bo tak to ma wyglądać;
Wolnościowiec
Miło z rana przeczytać dobre wiadomości. Dziś małe lokalne zwycięstwa, jutro całe Niemcy zwyciężą, pojutrze cała Europa będzie narodowa. Oby w parze z wyzwoleniem narodowym szło wyzwolenie ekonomiczne z gospodarczego RWPG-izmu eurosocjalistycznego.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.