DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 24 KWIETNIA
Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
Św. Wojciecha - patrona Polski
Imieniny obchodzą:
Fidelis, Grzegorz, Horacy
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Świat

„Nie pozostawiać miejsca na wykorzystywanie historii” – to treść apelu prezydenta Turcji Recepa Tayipa Erdogana w odniesieniu do rzezi Ormian w drugiej dekadzie XX wieku. Ludobójstwo chrześcijańskiego narodu dokonane przez Turków i Kurdów mimo upływu ponad stu lat pozostaje zbrodnią nierozliczoną przez sprawców, choćby w wymiarze dziejowym.

 
Świat

Emmanuel Macron – 24,01 procent głosów, Marine Le Pen – 21,30 procent: to oficjalne, ogłoszone w poniedziałek wieczorem wyniki wyborów prezydenckich we Francji.

 
Świat

Komisja Europejska już nawet nie markuje bezstronności w kwestii wyborów na terenie poszczególnych krajów Unii. Świadczy o tym dobitnie wypowiedź przewodniczącego tego gremium. Jean-Claude Juncker nie ograniczył się po niedzielnym głosowaniu we Francji do gratulacji dla zwycięzcy pierwszej tury, Emmanuela Macrona. Życzył także rywalowi Marine Le Pen ostatecznego sukcesu w zbliżającej się dogrywce.

 

 
Kościół

Przyrzeczenie posłuszeństwa nie oznacza dla nas zanegowania ludzkiej wolności, lecz jest jej wypełnieniem, gdyż pozwala nam myśleć, mówić i działać jedynie dla Chrystusa, w wolności od własnej grzeszności – mówił kardynał Raymond Leo Burke do księży z diecezji kaliskiej w Dniu Świętości Życia Kapłańskiego.

 
Polska

W 2016 roku aż 63 procent Polaków nie przeczytało ani jednej książki, a przynajmniej jedną – 37 procent – wynika z raportu o stanie czytelnictwa w naszym kraju, zaprezentowanym przez Bibliotekę Narodową.

 

Już trzecią w tym miesiącu grupę nielegalnych imigrantów ujęła Straż Graniczna w Bieszczadach. Wśród nich był jeden Kurd i dwóch Turków. Od początku roku na zielonej granicy, na Podkarpaciu zatrzymano łącznie ponad 50 nielegalnych imigrantów.

 
Świat

Szwedzki sąd stwierdził, że iracki gwałciciel 14-letniej dziewczynki nie może zostać skazany na karę więzienia, ponieważ… nie zrozumiał sprzeciwu swojej ofiary.

 
Polska

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek na targach w Hanowerze, że polska kreatywność i niemiecki kapitał to „znakomita para”. Jego zdaniem Warszawa to jeden z najważniejszych partnerów gospodarczo-politycznych Berlina.

 
Polska

Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL zeznając przed sądem jako świadek twierdził, że nie posiada wiedzy na temat organizacji wizyty w Katyniu z 10 kwietnia 2010 roku. Tygodnik „wSieci” opublikował dokumenty, które przeczą temu stanowisku.

 
Polska

Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wakacjami i połączony z nią kongres programowy PiS będący nowym otwarciem – to polityczny scenariusz na najbliższe tygodnie, o jakim pisze „Rzeczpospolita”. Zdaniem dziennika pewna jest dymisja Witolda Waszczykowskiego i objęcie przez Polskę funkcji niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.