DZISIAJ JEST
WTOREK 21 LUTY
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Kościół

Z Demokratycznej Republice Konga napływają wciąż nowe wiadomości, potwierdzające niepokój o panującą tam sytuację. 

 
Świat

We Włoszech wybuchł skandal, który nie przysporzy zwolenników rządzącej tak zwanej centrolewicy. UNAR, państwowy urząd oficjalnie zajmujący się zwalczaniem dyskryminacji i rasizmu, finansował organizację prowadzącą domy publiczne dla homoseksualistów. 

 
Polska

Do Komisji Europejskiej trafiła już odpowiedź na grudniowe „zalecenia” tego gremium dla rządu polskiego dotyczące praworządności.

 
Świat

Irackie wojska rozpoczęły drugą ofensywę na Mosul. Tym razem jej celem jest odbicie z rąk Państwa Islamskiego prawobrzeżnej części miasta. Pod względem terytorialnym stanowi ona 40 procent Mosulu, jest jednak gęściej zaludniona niż część wschodnia. Żyje tam około miliona osób. Ze względu na naturalną granicę, jaką stanowi rzeka Tygrys, ludzie ci nie mogą uciec na terytoria kontrolowane przez siły irackie. Istnieje obawa, że islamiści posłużą się cywilami jako żywymi tarczami.

 

Grupa nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu w październiku roku 2016 przyszła do pracy ubrana na czarno w geście poparcia dla „Czarnego Protestu”. Kobiety ponadto umieściły zdjęcie na Facebooku w ramach solidarności z feministkami maszerującymi tego dnia po ulicach polskich miast. Teraz „Newsweek” przygląda się ich sytuacji i odnotowuje, że nauczycielki boją się utraty pracy.

 
Kościół

93-letni Gregory Baum, były ksiądz katolicki, teolog, który jako jeden z głównych  ekspertów Soboru Watykańskiego II nadał kierunek zmianom w Kościele właśnie przyznał, że przez kilkadziesiąt lat potajemnie prowadził homoseksualny styl życia.

 
Polska

Na początku marca ukonstytuuje się funkcjonująca w Niemczech Rada Gdańszczan. Reprezentuje ona byłych obywateli Wolnego Miasta Gdańska i ich potomków. W ocenie posła Kukiz’15, jej istnienie zagraża integralności terytorialnej Polski. Innego zdania jest polski MSZ.

 
Polska

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało projekt zmian obowiązujących przepisów mający na celu wdrożenie specjalnego Systemu Rejestracji Broni. Nowy mechanizm ma zastąpić dwa dotychczasowe systemy rejestracji broni skrytykowane przez NIK.

 
Polska

Zdaniem prezydenckiego ministra Andrzeja Dery pojawiające się ostatnio prowokacje i napięcia między Polską a Ukrainą, w tym dewastacje cmentarzy oraz kult UPA i Bandery to element rozgrywania stosunków międzynarodowych. Pracownik Kancelarii Andrzeja Dudy komentował na antenie TVP Info 53. Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium, gdzie aluzyjne ostrzeżenia kierował do Polaków amerykański senator John McCain.

 
Świat

Arcybiskup Abidżanu Jean-Pierre Kutwa odmówił religijnego pogrzebu, jaki chciała zorganizować rodzina zmarłemu w wypadku samochodowym wielkiemu mistrzowi i twórcy Wielkiej Loży Wybrzeża Kości Słoniowej, Clotaire’owi  Magloire Coffie. 

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.