DZISIAJ JEST
CZWARTEK 19 STYCZNIA
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
Imieniny obchodzą:
Henryk, Mariusz, Makary
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Opinie

 

20 stycznia Donald Trump oficjalnie zostanie 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. To „nowe otwarcie” na politycznej arenie kraju, który od dawna uchodzi za naszego wymarzonego sojusznika, każe postawia pytanie o polską politykę zagraniczną. Czy obecny rząd, po ponad roku sprawowania władzy, wie dokąd Polska zmierza?

 
Kościół

Organ prasowy polskich „katolików otwartych” przyzwyczaił nas do sprzyjania wszelkiej maści nowinkarstwu, zarówno w życiu społecznym jak i w teologii. Niedawno redakcja „Tygodnika Powszechnego” objęła patronatem medialnym homo-propagandową akcję „Przekażmy sobie znak pokoju”, co spotkało się z surową krytyką ze strony polskich hierarchów Kościoła. Teraz na swoim blogu publicysta „TP” Artur Spornika włączył się w polemikę ze znanym videoblogerem ojcem Adamem Szustakiem OP. Dziennikarz wyraził przekonanie, że w sprawie podejścia Kościoła do homoseksualizmu „bez nowego soboru się jednak nie obejdzie”.

 
Polska

Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych może już wkrótce zakończyć swoje istnienie. Organizacja poinformowała na Facebooku, że Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało Prokuraturze Regionalnej w Warszawie wniosek o delegalizację struktury samozwańczych lewackich szeryfów walczących z prawdziwym, a częściej wyimaginowanym, faszyzmem.

 
Kościół

Rozważanie, towarzyszenie i uznanie dla wyjątków, zamiast nawrócenia, pokuty i wzorców czystości – oto co oferują nowe wytyczne duszpasterskie biskupów Malty w sprawie rozwodników żyjących w nowych związkach. Wygląda na to, że instrukcje te zostały podżyrowane przez Watykan, bowiem pismo maltańskich hierarchów opublikowało „L’Osservatore Romano”. 

 
Świat

Dyskusja na Twitterze ujawniła manipulatorskie praktyki słynnej amerykańskiej gazety. Dziennikarka „New York Times” przyznała, że jej redakcja nie pozwala na używanie takich określeń, jak „obrońcy życia”. Dotyczy to nawet przypadków, gdy jest to nazwa własna jakiegoś wydarzenia – na przykład Marszu dla Życia. Dziwnym trafem podobne manipulacje nie zdarzają się, gdy chodzi o imprezy lewaków.

 
Polska

Upolitycznienie służb mundurowych i zmuszanie policji do ścigania obywateli – to w ocenie opozycji wystarczające powody, by szef MSWiA podał się do dymisji. Minister Mariusz Błaszczak nie pozostał dłużny. - Zmuszam policję do ścigania przestępstwa? Tak to mam odczytywać. Ścigani są ci, którzy są podejrzani o popełnienie przestępstwa – zaznaczył.

 
Rozmaitości

Tym razem nie będzie o naszym rodzimym Absurdystanie, gdzie panuje sześciu króli, w tym król Belzebub, a dzielni rycerze galopują na Rubikoniach. Skoro jednak jesteśmy w kontakcie i wszyscy wszystko wiedzą, warto więc rzucić okiem na rozległe terytoria Światowej Federacji Absurdystanu. A ponieważ, jak mówi klasyk, głowa psuje się od góry, przyjrzyjmy się tym, którzy głową pracują, a więc światu Akademii.

 
Gospodarka

Departament Stanu ogłosił we wtorek, że przekazał kolejne 500 mln dolarów na rzecz Zielonego Funduszu Klimatycznego (Green Climate Fund – GCF), działającego przy ONZ na zwalczanie skutków rzekomego globalnego ocieplenia. Krytyczni kongresmeni mówią, że to „jałmużna dla zagranicznych biurokratów”.

 
Świat

Państwowy urząd zaczyna walkę z państwem. To nie fikcja, ale rzeczywistość w Niemczech, gdzie z ideologii gender próbuje się uczynić doktrynę państwową, uważa Mathias von Gersdorff.

 
Świat

Anne Cameron Cain i Beatriz Gonzalez, które straciły swoich bliskich w atakach terrorystycznych w Paryżu i Brukseli wystąpiły na drogę prawną przeciwko Twitterowi. Kobiety pozwały serwis za to, że pomaga dżihadystom z tzw. Państwa Islamskiego w planowaniu kolejnych zamachów i rekrutowaniu bojowników.

 
 
...

Copyright by

STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

IM. KS. PIOTRA SKARGI