DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 24 LIPCA
Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
Imieniny obchodzą:
Krzesimir, Olga
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Świat

Władze Szwecji wydały białą księgę dotyczącą krzywd, jakich ze strony szwedzkiego kościoła protestanckiego doświadczyli Samowie (Lapończycy), rdzenni mieszkańcy Skandynawii.

 
Polska

Prezydent RP podjął decyzję w sprawie reformy sądownictwa. Nie podpisanie, nie skierowanie projektów do Trybunału Konstytucyjnego, ale weto. I to dwóch ustaw – o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego.

 
Polska

W sieci pojawił się poradnik zrewoltowania Polski i obalenia rządu PiS metodami znanymi z Kijowa. Autorem dokumentu jest Bartosz Kramek z fundacji Otwarty Dialog. Instytucja wspierała „majdan” na Ukrainie, a internauci oraz poseł Adam Andruszkiewicz uważają, że jest powiązana z żydowsko-amerykańskim finansistą wspierającym ruchy lewicowe i islamską migrację do Europy. „Nie możemy za wszelką cenę dopuścić, aby Soros, Juncker, TVNy i inne tego typu media, doprowadziły do rozlewu polskiej krwi” – apeluje na Facebooku parlamentarzysta Kukiz’15.

 
Polska

W ocenie „Dziennika Gazety Prawnej”, Senat przyjął niewłaściwą wersję ustawy o Sądzie Najwyższym, a treść ustawy przesłana Senatowi różni się od tej uchwalonej przez Sejm aż w 11 miejscach. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski po sprawdzeniu doniesień zapewnili, że są one bezpodstawne.

 

Dlaczego prawica i środowiska katolickie mają „problem” z kulturą? Czy ich recepty na jej odzyskanie są właściwe i mogą przynieść prawdziwą „dobrą zmianę”? Kim są ludzie faktycznie rządzący światem kultury w III RP? Odpowiada reżyser Grzegorz Braun!

 


ZOBACZ VIDEO

 
Polska

Skierowany we wrześniu 2016 roku w formie petycji projekt ustawy wprowadzającej m.in. zakaz zabijania dzieci poczętych ugrzązł w sejmowych komisjach. Po długim procedowaniu Komisja ds. Petycji przekazała dokument Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Taka ścieżka pozwala sądzić, że projekt nieprędko trafi na salę plenarną Sejmu.

 
Polska

Od początku istnienia III RP jej największe autorytety moralne powtarzają, że należy oddzielić politykę od wiary. Zdarzają się jednak „kryzysowe sytuacje”, kiedy to zwolennicy „świeckiego państwa neutralnego światopoglądowo” próbują wywrzeć na duchownych presję, która (w ich mniemaniu) pozwoli osiągnąć polityczny sukces.

 
Świat

Heiko Maas, szef niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości w wypowiedzi udzielonej dziennikowi „Bild” przyznał, że zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości przygotowywane przez PiS budzą jego głębokie zaniepokojenie. W jego ocenie stanowią one dowód na brak poszanowania dla praworządności. Niemiecki polityk podkreślił, że jeśli sytuacja w Rzeczypospolitej się nie ustabilizuje, to grozi jej „polityczna izolacja w Unii Europejskiej”.

 
Kościół

Siostry z klasztoru w Morristown mają nie lada „problem”. Ich klasztor jest… zbyt mały, by pomieścić wszystkie chętne do wstąpienia do zakonu. Z tego powodu otwierają nową wspólnotę!

 
Książki

Łatwo jest zrobić z orędzia fatimskiego miłe wspomnienie o czułej Matce. W setną rocznicę objawień ukazało się wiele publikacji tak właśnie opisujących Jej orędzie. Rzadko chcemy jednak pamiętać, o tym co mniej wygodne – o zapowiedzi Bożej kary. A przypominał o tym niestrudzenie Plinio Correa de Oliveira, jeden z największych w historii promotorów przesłania z Fatimy. 

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.