DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Polska

Około tysiąca motocyklistów wzięło udział w Mszy świętej podsumowującej sezon, odprawionej w sobotę na Starym Rynku w Płocku, w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 

 
Polska

Według zakulisowych doniesień jednego z portali, piątkowe spotkanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy miało zakończyć się porozumieniem dotyczącym kształtu ustaw regulujących ustrój polskich sądów.

 
Polska

Około trzech tysięcy osób, według szacunków policji, wzięło udział w sobotnim, poznańskim marszu poparcia dla postulatów środowisk LGBT. Impreza stała się dla Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta, pretekstem do niewybrednych oskarżeń pod adresem osób i ugrupowań niechętnych propagowaniu dewiacji, czy też sprowadzaniu do Polski islamskich imigrantów.

 
Polska

Mszą świętą żałobną w katedrze polowej Wojska Polskiego rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe gen. bryg. Alfonsa Wiktora Maćkowiaka, Cichociemnego, żołnierza 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego. Zmarłego żegnali członkowie rodziny, przyjaciele, kombatanci, przedstawiciele władz państwowych oraz wojska. Po liturgii urna z prochami generała została złożona w kwaterze żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

 
Kościół

Dla Kościoła kluczową jest nie kwestia liczebności, ale świętości, jedności Kościoła w Duchu Świętym, jedności Doktryny i nauczania moralnego. Chodzi o wyzwanie zarazem straszne i fascynujące: w jaki sposób, na początku XXI wieku, świadczyć o Jezusie Chrystusie i o naszej katolickiej wierze w kontekście obojętności religijnej, milczącej apostazji i tak powszechnego moralnego relatywizmu – mówił w sobotę ksiądz kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jego Eminencja był gościem Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego, które w stolicy Wielkopolski odbyło się z inicjatywy Archidiecezji Poznańskiej.

 

 
Świat

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa rodowitym mieszkańcom kraju stała u podstaw nowego rozporządzenia rządu w Sofii. Chodzi o wprowadzony właśnie z myślą o imigrantach zakaz opuszczania rejonu zakwaterowania.

 
Polska

Rodzice, którzy krótko po porodzie zabrali swoje dziecko ze szpitala w Białogardzie, by nie zostało poddane przymusowym szczepieniom, są już – wraz z córeczką – we własnym domu.

 
Świat

Dzieci chrześcijańskich uchodźców w Sudanie otrzymują jedzenie pod warunkiem, że wyrecytują muzułmańskie modlitwy – alarmuje katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 
Kościół

W piątek 22 września odszedł do Pana w wieku 92 lat ksiądz prałat Brunero Gherardini, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów, tomista, autor licznych analiz kryzysu trawiącego współczesny Kościół.

 
Gospodarka

Chiny zamierzają zrezygnować z rozliczeń w dolarach przy handlu ropą naftową. Takie rozwiązanie może być na rękę Iranowi i Rosji, które w odpowiedzi na nałożone na nie przez Stany Zjednoczone sankcje będą miały okazję osłabić Waszyngton. Wyłączenie dolara z handlu ropą naftową między wielkimi gospodarkami obniży zapotrzebowanie na amerykańską walutę i będzie ciosem w gospodarkę USA.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.