DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2018 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Lekcje przybliżające islam w gdańskich szkołach? Magistrat chce współpracować z Ligą Muzułmańską!

Lekcje przybliżające islam w gdańskich szkołach? Magistrat chce współpracować z Ligą Muzułmańską!
Fot. Grazyna Myslinska/Forum

Gdańscy urzędnicy zdają się nic nie robić sobie z faktu, że społeczeństwo polskie czuje silne obawy wobec islamu i wyznawców mahometanizmu. Magistrat pomorskiej stolicy planuje nawiązać współpracę z Ligą Muzułmańską RP – związkiem wyznaniowym zrzeszającym głównie muzułmańskich przybyszów z krajów arabskich. Owocem współpracy ma być „odkłamywanie stereotypów” na temat tej religii. Niewykluczone, że przedstawiciele Ligi zagoszczą na polskich uczelniach i w szkołach. Co ciekawe, sceptyczni wobec takiej współpracy są polscy muzułmanie pochodzenia tatarskiego.

 

Na nic marsze, pikiety, apele, zbiórki podpisów i wyniki badań pokazujących, że Polacy nie chcą w kraju islamskich imigrantów oraz obawiają się mahometanizmu. Urzędnicy zdają się żyć w innym świecie lub co najmniej kierują się odmienną logiką niż ta dominująca w narodzie. Współpraca z Ligą Muzułmańską? Czemu nie!? – zdają się odpowiadać gdańscy urzędnicy.

 

Pomorski oddział Ligi Muzułmańskiej RP działa ostatnio coraz prężniej, prawdopodobnie za sprawą wyboru nowych władz. Po współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, podczas finału której mahometanie rozdawali gdańszczanom darmową zupę, oraz po szkoleniu z obyczajowości muzułmańskiej dla mentorów mających służyć jako opiekunowie dla imigrantów, przyszedł czas na ofensywę w polskich szkołach i na uczelniach wyższych.

 

Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, Uniwersytet Gdański wstępnie zadeklarował gotowość zorganizowania serii wykładów o islamie i kulturze muzułmańskiej. Pierwszy ma być poświęcony… kobietom. Muhammad Attun, szef Ligi Muzułmańskiej na Pomorzu, chce wśród gdańszczan propagować pogląd, jakoby wydarzenia sylwestrowe z Kolonii i innych niemieckich miast nie miały nic wspólnego z jego religią.

 

Liga Muzułmańska współpracowała już wcześniej z gdańskim magistratem, a jego pracownicy niemieliby nic przeciw zacieśnieniu współpracy. Teraz islamska organizacja zrzeszającą głównie przybyszów z krajów arabskich i konwertytów, chce dotrzeć ze swoim przekazem do… szkół. Czy urzędnicy zatrzymają absurdalny trend finansowania muzułmańskiej propagandy za publiczne pieniądze? Niestety wiele wskazuje, że nie!

 

- Władze Gdańska popełniają błąd, współpracując z Ligą Muzułmańską! – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Jerzy Szahuniewicz, prezes Narodowego Centrum Tatarów RP. Jego zdaniem Liga Muzułmańska chce narzucić swój światopogląd wszystkim żyjącym w Polsce mahometanom, w tym Tatarom pozytywnie nastawionym do Rzeczypospolitej. Nie od dziś wiadomo, że żyjący nad Wisłą Tatarzy dalecy są od fanatyzmu, jakim często cechują się nowoprzybyli imigranci z krajów Bliskiego Wschodu. Różnice między poglądami gdańskich Tatarów i arabskich przybyszów wpłynęły na wybór imama, jakiego w stolicy Pomorza dokonano w grudniu ubiegłego roku.

 

- Szukaliśmy kogoś nowoczesnego, zeuropeizowanego, kto tkwi mentalnie w XXI wieku, a nie w średniowieczu. Nie chcieliśmy imama z Ligi Muzułmańskiej, jak to ma miejsce we Wrocławiu czy Poznaniu, bo to są często ludzie radykalni, nierozumiejący współczesnej Europy - mówił w grudniu ubiegłego roku o wyborze na gdańskiego imama miejskiemu portalowi gdansk.pl przewodniczący tamtejszej gminy muzułmańskiej, Olgierd Chazbijewicz.

 

Obawy o propagowanie islamu w szkołach, i to za publiczne pieniądze (na dodatek w radykalnej interpretacji Ligi Muzułmańskiej) są więc uzasadnione. Skoro urzędnicy nie widzą w tym nic złego, jedyną siłą zdolną zatrzymać islamizację Gdańska są sami gdańszczanie.

 

Warszawska Liga Muzułmańska odpowiedzialna jest za utworzenie na Ochocie meczetu, który wywołał liczne kontrowersje oraz Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. W debacie publicznej pojawiały się głosy, że budowę obiektów finansowały radykalne środowiska wahhabickie z Arabii Saudyjskiej. W lecie 2015 roku meczet został oficjalnie otwarty.

 

Liga Muzułmańska jest drugą najliczniejszą organizacją sunnicką działającą w Polsce. Największą jest Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej, skupiający głównie Tatarów.

 


Źródło: dziennikbaltycki.pl

MWł 


DATA: 2016-02-03 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Inżynier60 To fakt Jan Paweł II całował Koran. Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS wydana z polecenia Jana Pawła II Jest tam jasno napisane że Kościół Chrystusowy jest Kościołem Katolickim jest tam jasno potępiony synkretyzm religijny.Polecam Dokumenty Urzędu Nauczycielskiego Kościoła wydane do 1958 które też są ważne BREVIARIUM FIDEI Wybór doktrynalnych Wypowiedzi Kościoła Wyd Św Wojciech 1988 2007.PO VATICANUM SECUNDUM PAN BÓG NIE ZMIENIŁ POGLĄDÓW.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@inżynier 60: czy razi Panią że katolicy piszą prawdę o islamie? Owszem, JPII spotykał się z muzułmanami, nawet całował Koran. Ale to tylko świadczy że, jak każdy człowiek, JPII czasami popełniał błędy. Proszę pamiętać, Papież jest nieomylny tylko w kwestiach związanych z religią katolicką i tylko wtedy gdy wypowiada się "ex cathedra". A JPII ex cathedra nigdy nie pochwalił islamu. Co do skłócania ludzi, to Jezus powiedział: "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy" (Mt10,34-36). I katolicy mają się stosować do poleceń Jezusa - głosić prawdę, nawet jeśli ta prawda skłócałaby ludzi. Jeśli ktoś się temu poglądowi przeciwstawia, nie jest katolikiem, bo przeciwstawia się Jezusowi.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Takie rzeczy piszą katolicy Jak pamiętam JPII spotykał się z Mułzumanami.Jako praktykującą katoliczka nie rozumiem takiego sklocania ludzi o różnych pogladach.
ponad 2 lata temu / inżynier 60
 
Wystarczy, że rodzice się nie zgodzą i po ptakach.
ponad 2 lata temu / ***
 
Praca u podstaw, chcą nam wmówić kłamstwa że co Islam jest od Boga? Ze koran został podarowany przez Archanioła Gabriela? Że ta niby religia jest pełna miłości? To niech zmienią swe koraniczne prawo w państwach islamskich.Jezus posłał uczniów na cały świat by głosili Ewangelię , Jezus jest Bogiem, czy Bóg mógł dać Koran przez Gabriela? Nie sadzę. Ale mógł to zrobić przebieraniec lucyfer. Albo ludzie dla swoich pożądliwości i popędów i rozpasanego gwałtu mieczem sami sobie spisali koran.Islam to nie religia. Całą prawdę poznam po śmierci gdy zasłona z mych oczy spadnie.
ponad 2 lata temu / Aaron
 
niech sobie Adamowicz z nimi w swoich mieszkaniach debatuje.
ponad 2 lata temu / islam raus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.