Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2018 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Laicyzacyjna ofensywa w Polsce


Następny film
Michael Voris o „protestanckim Jezusie”. ZOBACZ VIDEO

Laicyzacji jesteśmy poddawani nieustannie od połowy lat 40. XX wieku, to jeden z etapów procesu dechrystianizacji Polski. Sławomir Olejniczak, prezes Instytutu im. ks. Piotra Skargi, mówi w rozmowie z PChTV o laicyzacyjnej ofensywie środowisk antykatolickich w Polsce. 


DATA: 2013-09-06 14:37:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@JAQ - w konstytucji jest mowa o "wzajemnej autonomii i niezależności" Kościoła i Państwa, co można interpretować jako zasadzie rozdziału Kościoła i Państwa, chociaż przyznaję, nie jest to powiedziane dosłownie. Ja też się pytam, jak Kościół "aktywnie wspiera demokrację liberalną", bo tak pisze (poniżej) Realista.
ponad 4 lata temu / janusz
 
Demokracja oznacza po grecku "rządy ludu", liberalizm po łacinie "wolność" - pojęcia te ani są tożsame ani muszą iść w parze. Twórcy Konstytucji USA widzieli ten problem gdyż w Pierwszej Poprawce zaznaczyli iż nawet wola większości nie może zakwestionować praw jednostki (w tym swobody wyznania). Lekcje religii w państwowej szkole nie sprzyjają utrzymaniu więzi z parafią - pisze jezuita Jacek Prusak (cenię go tak jakby, pomimo że pisuje do gazety wybiórczej nie wiem po co). Janusz: "przy wpisanej w konstytucję zasadzie rozdziału Kościoła od Państwa" Konstytucja w Art. 25 i 53 milczy o tym. Kościół "demokrację liberalną aktywnie wspiera" ?
ponad 4 lata temu / JAQ
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 62 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.