DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kuriozum i skandal! Parlament Europejski uznał ochronę życia poczętego za… przemoc wobec kobiet

Data publikacji: 2017-09-13 08:03
Data aktualizacji: 2017-09-13 10:26:00
Kuriozum i skandal! Parlament Europejski uznał ochronę życia poczętego za… przemoc wobec kobiet
Fot. stopaborcji.pl

Parlament Europejski przyjął we wtorek Sprawozdanie okresowe, w którym wzywa wszystkie kraje UE do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej, a odmowę prawa do zabicia dziecka w łonie matki uznaje za… formę przemocy wobec kobiet.


Z przyjętego „Sprawozdania okresowego w sprawie wniosku dotyczącego decyzji Rady w sprawie przystąpienia Unii Europejskiej do Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” wynika, że środowiska lewicowe, które zdominowały Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Komisję Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) zamierzają narzucić państwom członkowskim akceptację radykalnych rozwiązań polityki genderowej – alarmuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.


W przyjętym Sprawozdaniu europosłowie wzywają państwa członkowskie, które nie ratyfikowały Konwencji Stambulskiej, do przyspieszenia działań w tym zakresie. Jednocześnie wymagają od członków Unii Europejskiej przeznaczenia odpowiednich zasobów finansowych na realizację genderowej polityki. Konwencja uznaje takie nakłady za środki walki z… przemocą wobec kobiet. Sprawozdanie zapowiada również systematyczne szkolenia i procedury pozwalające w pełni wdrożyć koncepcję gender based violence. W raporcie zapowiedziano zwalczanie „seksizmu” i „stereotypowych ról genderowych” oraz forsowanie w mediach języka „neutralnego genderowo”, czyli wyrażającego założenia i aspiracje ideologii gender.


Działania PE nie mają podstaw w pierwotnym prawie UE i będą mogły stanowić naruszenie wyłącznych kompetencji państw członkowskich. Tym niemniej, Parlament, zapowiadając swoje pełne, polityczne zaangażowanie w proces monitorowania wykonywania Konwencji, jednoznacznie zapowiada, że będzie stosował stały nacisk na podejmowanie działań w tym kierunku – czytamy w opracowaniu Ordo Iuris. 


Jedną z najbardziej niepokojących deklaracji w Sprawozdaniu jest postulat uznania ochrony prawnej dziecka przed urodzeniem (zakaz zabijania nienarodzonych) za formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt. (por. art. 4). Zgodnie z przewidywaniami Konwencja Stambulska, tak jak podobna konwencja z Belém do Pará wiążąca szereg państw obu Ameryk, będzie używana jako narzędzie presji ukierunkowanej na legalizację i upowszechnienie praktyki pozbawiania życia dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju. 


Przyjęte Sprawozdanie służyło będzie propagowaniu aborcji jako rzekomego prawa. Lewicowe środowiska prezentują zabójstwo prenatalne jako wyraz troski o zdrowie kobiet. Nie daje do tego podstaw żaden wiążący dokument międzynarodowy. Co więcej, takie podejście stoi w jaskrawej sprzeczności z wiedzą medyczną, co podkreślają specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa z całego świata podpisani pod tzw. Deklaracją Dublińską, która podkreśla, że zakaz aborcji nie ogranicza w żaden sposób dostępu kobiet do niezbędnej im opieki – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.


Nie sposób poddawać w wątpliwość konieczności obrony kobiet przed przemocą i zapobiegania jej, jednak forsowany przez Konwencję sposób pojmowania przemocy jako warunkowanej genderowo (gender based violence) budzi zasadnicze wątpliwości, co do skuteczności, jak i zakładanych metod walki z nią. Koncepcja przemocy genderowej (gender based violence) utrzymuje jakoby przemoc względem kobiet i przemoc domowa były warunkowane przez różnice między sposobem funkcjonowania w społeczeństwie kobiet i mężczyzn.


Najwięcej takich stereotypów powstawać ma w życiu rodzinnym, tam bowiem wyraźnie ujawnia się naturalny podział ról będący wyrazem wzajemnej komplementarności kobiet i mężczyzn. Konwencja nakazuje zwalczać tak rozumiane stereotypy, jako rzekome źródła przemocy oraz promować niestereotypowe role płciowe (non-stereotyped gender roles). 


Na kontrskuteczność Konwencji jako instrumentu służącego zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej wskazuje bardzo wysoki poziom przemocy w krajach, które od ćwierćwiecza tę koncepcję wdrażają. Badania przeprowadzone według tej samej metodologii przez Agencję Praw Podstawowych UE we wszystkich krajach członkowskich wykazały niezbicie, że w społeczeństwach o bardziej tradycyjnej kulturze (w którym funkcjonuje więcej rzekomych stereotypów genderowych), jest znacznie mniej przemocy niż w krajach wdrażających feministyczną politykę genderową, takich, jak chociażby Szwecja – podkreśla instytut.


Przyjęcie Sprawozdania pokazuje jednocześnie, że kraje, które tak jak Polska ratyfikowały Konwencję, będą poddane silnym naciskom politycznym, mającym na celu skrupulatne wdrożenie ideologii gender pod hasłami walki z przemocą. Nacisk ten będzie stosował nie tylko komitet GREVIO działający pod auspicjami Rady Europy, ale również Parlament Europejski i w efekcie cała Unia. Jeżeli Polska nie wypowie Konwencji Stambulskiej, wówczas, w dłuższej perspektywie czasowej, nie będzie w stanie oprzeć się presji politycznej wywieranej przez Radę Europy i Unię Europejską. 


Za przyjęciem Sprawozdania głosowało 489 posłów, przeciw było 114, wstrzymało się 69.

 


Źródło: Ordo Iuris

RoM

  

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
incuss
To chyba jest jakiś perfidny fortel. Rozumiem, że sam pomysł stanowi projekcję ich chorych fantazji, ale wielu obserwatorów podkreśla absolutne oderwanie od przepisów, procedur, czy prawa wspólnotowego. A może to jest tak, że oni tak mocno krzyczą i wykluczeniu Polski z UE (a doskonale wiedzą, że to niemożliwe, bo nie ma takiej procedury jak wydalenie z UE), dlatego tworzą takie potworki abyśmy w słusznym oburzeniu sami wyszli z tego bagna? Oczywiście, jeśli cokolwiek miałoby w tym kierunku pójść, no to mamy obowiązek opuścić to plugastwo (co i tak zasadniczo należałoby zrobić z 1000 innych powodów, po prostu kwestia ochrony życia jest już kompletny fundament).
X
To ludobójstwo czwartej rzeszy która teraz rządzi światem masoni sataniści krzywdziciele niewiniątek herody jedne hitler stalin i czauczescu kim dzong i dr mengele i reszta tych plugawych zwyrodnialców to pikuś przy tym co się wyrabia dziś w majestacie "prawa" nie mam już wątpliwości że prawo w starym t. to było mądre prawo bo inaczej bez niego ludzie stali by się jak zwierzęta jest na yt film jak pies ratuje porzucone na śmietniku nagie ludzkie niemowle zwierze to napewno nie jest pozbawione serca a te urzędasy w ue są bez serc bez ducha
Dana
Uważam że te głupie feministki zrobiły i robią dla normalnych kobiet krzywdę forsując swoje chore ideologie i krzywdzą nasze dzieci
po prostu
nie podpisywac-c'est tout....
DNA
Stalinowsko - hitlerowski parlament...a nawet gorzej.
Obywatel
Bardzo jasno krzywdę aborcji opisała Matka Teresa w liście do Polaków w 1996r.
a na wiosne zamiast lisci wisiec beda mordercy dzieci
a sprowadzanie do eurokolchozu nachodzcow gwalcace kobiety to jest dla ich dobra rozumiem??????
wom
Chodzi o to żeby "uchodźcy" mogli bezkarnie gwałcić europejki a kobiety nie mogły się poskarżyć. Przecież już słyszymy że "gwałt sprawia kobiecie przyjemność" a w razie poczęcia dziecka z ewentualnego "problemu" ciąży zostaną "wyleczone". Coś takiego mógł wymyślić tylko satanista. W PE jest 489 + 69 = 558 satanistów. Wychodzimy z UE panie Kaczyński albo PiS przestaje rządzić.
mk
Poniekąd PE całkowicie nie mija się z prawdą .KAŻDA REGULACJA PRAWNA JEST FORMĄ PRZEMOCY . Wszystkie paragrafy w których skodyfikowane jest "zwalczanie ?seksizmu? i ?stereotypowych ról genderowych?" są przemocą wobec "seksistów" ,czy nosicieli ?stereotypowych ról genderowych? ,których to , pisząc te prawo zdefiniowali autorzy tego prawa. Czy jest to przemoc słuszna ? Czy może istnieć świat bez przemocy ? tj. bez prawa - absolutna anarchia - wyjątkowo parszywy stan. Jaka przemoc jest konieczna . Dobre pytania .
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.