DZISIAJ JEST
WTOREK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kuriozalny atak poznańskiego imama. Zarzuca katolikom „szerzenie islamofobii”

Data publikacji: 2015-03-27 08:00
Data aktualizacji: 2015-03-27 15:32:00
Kuriozalny atak poznańskiego imama. Zarzuca katolikom „szerzenie islamofobii”

Publicysta naszego portalu, profesor Grzegorz Kucharczyk, wygłosił w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu wykład zatytułowany „Islam. Jak religia pokoju podbije Europę?”. Wykład zakłócił imam, któremu nie spodobały się słowa o jego religii.


Profesor Grzegorz Kucharczyk jest uznanym autorytetem w dziedzinie historii myśli politycznej, współautorem serii popularnych podręczników do historii „Przez tysiąclecia i wieki”. Podczas poznańskiego wykładu poruszał między innymi kwestie dotyczące ekspansji islamu i walki z chrześcijaństwem oraz „islamofobii” jako nowej formy poprawności politycznej. Przedstawił proces eksterminacji kościołów bliskiego wschodu i północnej Afryki: obszary, które kiedyś stanowiły centra chrześcijańskiej cywilizacji, dzisiaj są opanowane w całości przez muzułmanów a resztki wspólnot chrześcijańskich są brutalnie eksterminowani. Na wykładzie przytoczono również mało znane fakty jak np. splądrowanie Rzymu przez wojska muzułmańskie w IX wieku. 

 

Po analizie historycznej profesor przedstawił współczesne zagrożenia jakie niesie Islam dla krajów europejskich. Przytaczając statystyki ONZ wskazywał na fakt wzrostu populacji muzułmanów  oraz ich rosnące polityczne wpływy. Wskazał także na rosnącą w  zachodniej Europie popularność pojęcia "Islamofobii" będącej nową formą poprawności politycznej. Udowadniał, że pod groźbą uznania kogoś za Islamofoba nie dopuszcza się, w debacie publicznej, żadnych głosów wskazujących na zagrożenie z tego kręgu kulturowego.  

 

Wystąpienie profesora nie spodobało się mieszkającemu w Polsce marokańskiemu imamowi Youssefowi Chadidowi, kierownikowi Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu, a więc po prostu szefowi tamtejszego meczetu. Uznał on, że Kucharczyk „szerzy islamofobię”, ponieważ mówił o islamskich zamachach, inwazji islamu na Europę i różnicach cywilizacyjnych. Cóż, w takim wypadku za „islamofobów” należałoby uznać również prezenterów ogólnopolskich programów informacyjnych, którzy co jakiś czas informują o zamachach dokonywanych przez wyznawców religii mahometańskiej.


Imam, urażony słowami profesora Polskiej Akademii Nauk, pobiegł na skargę do lokalnej prasy. „Głos Wielkopolski” zatytułował swój materiał następująco: „Islamofobia na wykładzie w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu?”. Nikt z dziennikarzy nie wyjaśnił jednak czytelnikom, czym rzeczona „islamofobia” miałaby być.


- Opowiadałem o historii, przytaczałem też oficjalnie statystyki opublikowane przez ONZ. Zresztą swój wykład rozpocząłem od poinformowania uczestników o udanej asymilacji polskich Tatarów. Imam rzucał pod moim adresem stek oskarżeń, nie chciał słuchać odpowiedzi na pytania, które zadał. Z sali wyszedł, gdy próbowałem nawiązać z nim dialog. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja na inne poglądy, to jest to niezbyt budujący obrazek – powiedział poznańskim dziennikarzom profesor Grzegorz Kucharczyk.


Imam Chadid niewątpliwie ma szczęście, że przyszło mu żyć w chrześcijańskiej Polsce. Mógł spokojnie przyjść na spotkanie, zabrać na nim głos a po powrocie do domu zadzwonić do dziennikarzy, którzy z troską pochylili się nad jego problemem. W krajach islamskich jest „odrobinę” inaczej. Asia Bibi w prywatnej rozmowie powiedziała koleżance, że Pan Jezus zrobił dla ludzi więcej niż Mahomet. Została skazana na karę śmierci. Tak właśnie wygląda religijna tolerancja w wersji islamskiej.


 

 

kra, waCzytaj także:


RAPORT PO ZAMACHU W TUNEZJI: DO czego jeszcze zdolne jest państwo islamskie?


Monika Bartoszewicz: Islamofobia: knebel, straszak, klucz do kariery


Łukasz Karpiel: Wirus islamofobii! Intelektualiści ostrzegają 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
POLAK
Apel do WSZYSTKICH POLAKOW NA SWIECIE! To jest wojna cywilizacji i waszym obowiazkiem jest zwalczać w niej wroga. Zglaszajcie muzułmanow na całym Swiecie-zgłaszajcie ich kebabownie, restauracje, sklepy, biznesy do odpowiednikow Sanepidu, ZUS, Skarbowki, Urzedow Emigracyjnych. Zgłaszajcie wszystko co wydaje sie nieprawidolowe, za zatrudnianie na lewo, brak wydania rachunku, jak zle parkuje, nieczystość. Kazdy z nas kto był na Zachodzie wie na jakiej lewiznie oni jada i jak wykorzystuja brak podejrzliwosci wladzy. Zglaszajmy ich wiec, tak aby zamykac ich lewe biznesy, aby dostawali kary, obrzydzajmy ich uslugi i produkty, nie korzystajmy z nich, nie kupujmy w ich sklepach! Aby nie byc biernym, zrob pierwszy ruch w tej wojnie, wklej ta wiadomosc na trzech innych miejscach w sieci, przeredaguj po swojemu, dodaj cos, propaguj tą akcję i DOLACZ DO NIEJ.
jurek z Rybnika
Jak się temu imamowi w Polsce nie podoba to droga wolna - nikt po nim płakać nie będzie !!
Tomasz
Delegalizacja Islamu w Polsce zakaz działalności ligi muzułmańskiej zamknięcie wszystkich meczetów.
Zaan
Jak mu się w Polsce nie podoba to droga wolna płakać za nim nie bedziemy
Tomasz
Konwertytka Islam to religia wojny walka z niewiernymi.Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego zezwala na obronę konieczną wojnę obronną Papieska Rada IUSTITIA ET PAX Kompendium Społecznej Nauki Kościoła wyd Jedność 2005 R KKK wyd Pallotinum Poznań 1994 r.Prawdziwą religią jest Chrześcijaństwo .
PODAJ DALEJ
Nie będzie muzułmanin pluł nam w twarz, ni dzieci nam islamił, polski my naród, polski ród, królewski szczep piastowy... Do krwi ostatniej kropli z żył, bronić będziemy krzyża, aż się rozpadnie w proch i był, islamska zawierucha. AMEN Chrystus Królem Polski i Polaków
Tomasz
Kowertytka Islam to nie jest religia pokoju.Poza Kościołem Rzymsko-Katolickim nie ma zbawienia.Katolicy mają prawo do obrony koniecznej przed terrorystami KKK WYD Pallottinum 1994
Hugon de Payns
Krótko:kłamiesz we wszystkim!Nie jesteś polką,nie kochasz Polski,w tym świetle być może wcale nie jesteś kobietą.Pod tymi wpisami może ukrywać się każdy.Jeśli byłabyś polką wiedziałabyś że od wieków islam był w głębokiej wrogości do polski a w ogólności do całej cywilizacji chrześcijańskiej.Polska (pewnie nie wiesz)od poczęcia była chrześcijańska innej nie było.Wcześniej istniały ludy zamieszkujące te ziemie ale to nie było jeszcze państwo polskie.Kultura nasza wychowała się i dojrzała w katolicyzmie.Islam jest wrogiem Chrystusa który jest i był w Polsce świętością i zbawicielem.Co ty mi tu o ignorancji?!Czy ty coś z tego pojmujesz ,jeśli tak to-albo jesteś polką albo islamitką albo trzecie wyjście we wcześniejszej mojej wypowiedzi.Pod panowaniem lewicy naród został mocno zdegenerowany ale ty nie pasujesz nawet do tego określenia.Nie!Nie jestes polką a o miłośći do polski to ty mi nie mów,bo nie masz o tym absolutnie żadnego pojęcia.
konwertytka
Panie Hugonie... Doprawdy... To już zaczyna być smutne. Szanujmy się nawzajem i używajmy rzeczowych argumentów... Wiara jest indywidualną kwestią każdego człowieka. Jak już mówiłam, nie jest moim celem nawracanie. Zwyczajnie irytuje mnie bezsensowna nienawiść oparta na ignorancji. Nie wiem co sobie myślałam, zaczynając temat w takim miejscu. Mój błąd. Myślę że rozmowa ta do niczego nie prowadzi. Strata zarówno mojego jak i pańskiego czasu. Pozdrawiam i życzę udanej nocy, czy też miłego dnia.
Hugon de Payns
Rzeczywiscie ciężko w kilku zdaniach zrobić na powrót z wody mózg.
konwertytka
Pani Lucyno: jestem Polką i ojczyznę kocham. Uważam jednak że wyznanie nie ma tu nic do rzeczy. Bądź co bądź żyjemy w panstwie świeckim z prawem do wolności wyznania. panie Hugonie, zostałam źle zrozumiana jeśli o jihad chodzi. Walka o przetrwanie, owszem. Ale cytując Koran "zwalczajcie na drodze Boga tych którzy was zwalczają lecz nie bądźcie najeźdźcami". Wspolczesny terroryzm nie jest problemem religii a ludzi. I rzecz jasna zasluguje na potepienie. Nie jest to jednak jihad w rozumieniu Koranu i Sunny. A sury pojawiały się i zmieniały ze względu na to ze poganska arabia nie byla latwa do uporzadkowania... i jej uporzadkowanie wymagalo etapow. Temat rzeka. Ciezko go w killuset znakach opisac.
Hugon de Payns
Jeszcze tylko wyjaśnienie:proszę nie nazywać mnie islamofobem (chociaż wszystko mi jedno osobiście)bo jestem islamorealistą, i nie mam nic przeciwko komuś kto w te bzdury wierzy o ile nie zagraża mi albo moim braciom i siostrom.A jeśli jihad ma być walką o przetrwanie to parafrazując za premierem australii-jak wam tu nie dobrze to spie...cie na swoją pustynię-nikt was tu nie zatrzymuje!
Hugon de Payns
No dobrze,jeśli już muszę.Z twoimi wersetami i koranem już się spotkałem.Nie lubię tematu -bo to prawdziwe bagno- lecz czuje się zmuszony.Koran jest (na twoją zgubę-chyba)bezładnym spisem historii "rozwoju"waszego proroka.Na początku pisał to co uważał za służące jemu,oczywiście powołując się na jakoweś objawienia samego allaha (niewykluczone historycznie-spotkania z szatanem).W miarę jak zmieniały się zachcianki i osobiste(!)cele stare sury zaczynały byc zastępowane przez nowe-bardziej pasujące do nowych potrzeb samego proroka jak i ekspansji jego niby-religii.Ten trend niestety nie skończył się po jego śmierci,w dalszym ciągu stare sury traciły moc i pojawiały się nowe.Szkoda wypowiadać się na temat samej treści sur bo nie mają one istotnego znaczenia,nie wiadomo czy są jeszcze ważne czy już nie ,od kiedy są ważne i czy mają jakiś związek z (niby to)objawieniem allaha czy tylko wymysłem kolejnych nastepców proroka.Wniosek-piekelne bagno,aż wstyd pani konwertytko.
Lucyna
@konwertytka- Skarbie, zachwalaj co polskie. Naucz się zachwalać to co nasze. Polska jest naszą ojczyzną. Widzisz,jak rżną bezlitośnie chrześcijan. Dlaczego?. Tak może czynić tylko dziki naród. Wytłumacz islamistom, że tak nie można. Wierze,że będzie dobrze w imię przykazania miłości i staniesz na wysokości zadania. Chrześcijanie odetchną z ulgą.
konwertytka
Pani Lucyno... kimkolwiek pani jest, szczerze watpie zeby mnie pani znala. Zamezna nie jestem. Z czestochowy nie pochodze, bloga nie prowadze, polityka sie nie zajmuje. Jihadu w zadnej formie nie uskuteczniam (jesli jihad traktowac jak zmuszanie ludzi do wyznaeania islamu.) probuje jedynie przedstawiac islam taki jaki jest. Ale nie bede tego robic w tym miejscu; to byl blad, przyznaje i upraszam o wybaczenie. Smuci mnie jedynie ta slepa nienawisc kierujaca wyznawcami religii milosci. A gdzie przykazanie milosci? No i nie rozumiem chwalenia kosciolow czy tez meczetow. Sa to budynki. Czesto piekne z architektonicznego punktu widzenia obiekty. I tyle w temacie. Co to ma do rzeczy? Dlaczego zdjecie meczetu jest obrazliwe? Nie zrozumiem. A panie hugon de payns, skoro zarzuca mi pan ignorancje bez zadnych argumentow, mam nadzieje ze chociaz zdobyl sie pan na wysilek przeczytania przytoczonych przeze mnie wersetow. Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Hugon de Payns
@konwertytka-mogę odpuścić pani bezdenną głupotę ogólną w temacie islamu jednak nigdy nie pozwolę abyśmy mieli się "umawiać"że katolicyzm kiedyś(kiedy?)nie był religią pokoju!Wolałbym nie odpowiadać na tak głupi wpis ale to akurat jest głupotą której nie mogę pozostawić bez komentaża.Zdrowia życzę,przynajmniej.
GrzesiekQ
@konwertytka islam==takija. Dla ciebie takie wpisy to element ukrytego jihadu, a dla nas bezczelne kłamstwa.
Lucyna
Chyba nawet wiem , kto to pisał. Możliwe, że Pani, która ma męża muzułamana. Na swoim blogu umieściła nawet meczet. Ku czyjej chwale? Co mamy chwalić? Meczet? Szanowna pani,radna - bezradna z znanego miasta -chyba Częstochowy. My mamy swoje kościoły. W jakim świecie , pani , żyje? Trzeba chwalić to co polskie , nasze, proszę pani.
konwertytka
Ludzie, ogarnijcie się, błagam. Islam =/= terroryzm. Problem jest z ludźmi nie z religią. Katolicyzm też nie zawsze był religią pokojową, umówmy się. A problem islamofobii polega na tym, że kiedy ateista, katolik, bądź wyznawca dowolnej innej religii popełni zbrodnię (nawet masowy mord), nie jest to nazwane terroryzmem. Pojęcie terroryzm pojawia się właściwie tylko w odniesieniu do muzułmanów. A warto również dodać, że tak piętnowany przez świat Jihad nie jest wojną z niewiernymi. Jest walką o przetrwanie. Koran nawołuje do walki zbrojnej ale z tymi, którzy są wrogo nastawieni - nawołuje do obrony. Wszelkie ataki terrorystyczne, mordowanie niewiernych... to nie jest Jihad i to nie jest Islam. Często do udowodnienia że Islam nawołuje do masowych mordów, stosuje się wyrwane z kontekstu wersety Koranu, takie jak 191, sura Al-Bakara. Warto jednak przeczytać przy okazji werset 190 i 192, jasno potwierdzające moje słowa. Raz jeszcze: problem nie jest z religią a ludźmi.
Rozczarowany
@WoNaPu: fobia to BEZPODSTAWNE obawy. Nie może być więc mowy o islamofobii, skoro FAKTY świadczą że islam to religia agresji. Zastanów się, czy jeśli napadnie Cię morderca, to broniąc się będziesz mordercofobem?
Tomasz
Dialogować to można z kolegą wyznawców islamu należy nawracać na wyznanie rzymskokatolicki. Wielu wyznawców islamu nawróciło się na katolicyzm tak jak żydzi.Po za Kościołem Katolickim nie ma zbawienia.
GrzesiekQ
A co do dialogu chrześcijan z islamem... Jak wiadomo Koran Mahometowi kazał spisać anioł, który mu się objawił i muzułmanie uważają to za ostateczne objawienie poprawiające błędy poprzednich objawień. Wg muzułmanów Koran jest bezbłędny, Biblia błędy zawiera. Co na to sama Biblia? Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! Ga 1,8-9 Akurat to, że anioł Mahometowi coś podyktował jest bardzo możliwe. Jest taki anioł specjalista od dzielenia. Na imię ma "niosący światło", bo pierwotnie do tego był przeznaczony.
DM
@WoNaPu Pan Kucharczyk nie ponosi odpowiedzialnosci za ponizsze wpisy. Zwracam uwage Pani/Pana na wzmianke o regule taqiyya w najstarszym z ponizszych komentarzy. Zaden szanujacy sie czlowiek nie bedzie ufal temu, kto klamie w oczy, realizujac dalekosiezne i wcale nie pokojowe zamiary. Jest wielkim wyzwaniem dla chrzescijania postepowac z szacunkiem dla innych, co do ktorych intencji nie mozemy miec pewnosci. Jednak wybierac celowa slepote na znane proklamcje muzulmanow i ich wzrastajace liczebnie rzesze w Europie to postawa samobojcza lub - co gorsze - zabojcza dla naszych przyszlych pokolen i naszej kultury i wiary. Muzulmanie nie sa z reguly tolerancyjni. Jesli to ich wiara jest prawdziwa, trudno im sie dziwic. Zebysmy tak my wierzyli w Chrystusa jak oni wierza w swojego proproka! W dobie tzw. multikulturalizmu patrzymy bezczynnie, jak zalewa nas obca nam kultura, nie zamierzajac sie z nami asymilowac. Ona zamierza nas pochlonac wczesniej raczej niz pozniej.
Tomasz
Islam zagraża kościołowi katolickiemu należy bronić wiary historia się powtarza. Duchownego islamskiego odesłać do kraju pochodzenia .Nie można tolerować wrogich wypowiedzi przeciw chrześcijanom.Po za Kościołem katolickim nie ma zbawienia wielowiekowe nauczanie kościoła Islam Hinduizm konfucjonizm Buddyzm to fałszywe religie.
WoNaPu
A czy nie było to rzeczywiście szerzenie islamofobii??? Przytoczmy trzy poniższe wpisy: "Pogonić islamistów z Katolickiej Polski", "Nie ma miejsca dla dialogu z islamem,jedyny dialog możliwy do przyjęcia ,dawniej opanowali rycerze krzyżowi, od nich bierzmy wzór.", "pora tę islamską hołotę wysłać tam gdzie ich miejsce", ... --------- Przecież to islamofobia czystej wody i to w katolickiej Polsce, tak kiedyś tolerancyjnej dla innych wyznań i religii. Ekstremizm nabiera siły z obu stron, bo jest umiejętnie hodowany. Dowodem wpisy. Opamiętajcie się ludzie!
Tomasz
Pogonić islamistów z Katolickiej Polski
Hugon de Payns
Nie ma miejsca dla dialogu z islamem,jedyny dialog możliwy do przyjęcia ,dawniej opanowali rycerze krzyżowi, od nich bierzmy wzór.
amxu
pora tę islamską hołotę wysłać tam gdzie ich miejsce - łąki pustyni ze stadem kóz i wielbłądami
Tiberias
Problemem islamu jest islam
Fajnie by było gdyby KTOŚ przypomniał temu "imamowi" gdzie mieszka. Tak bardziej dosadnie, bo sam się o to prosi.
mareob54
Skończmy już z tą poprawnością polityczną. Przecież określenie: poprawność polityczna = bezwzględne posłuszeństwo aktualnej władzy. A muzułmanie po zdobyciu przewagi, rzucą wszystkich na dywaniki. A kto nie wyrazi zgody, to zgodnie z ich doktryną (śmierć niewiernym) będą zabijać. W wielu krajach, gdzie są bezkarni, już to wdrażają. BOŻE, CHROŃ POLSKĘ.
Sir James
To ten pokojowy imam wielokrotnie reklamowany przez poznańskie media? W końcu pokazał swoje prawdziwe oblicze.
Stan
to eurofob i antyPolak zapewne, tylko spioch, kiedys jego ludzie coś takiego zrobią, że gazety się opamietają, ale bedą zbyt złe skutki, opłakane, aby coś naprawic...
Sylwester
Uważam że pozwalanie na budowę meczetów w Polsce, przy jednoczesnej eksterminacji chrześcijan w państwach islamskich jest wielkim nieporozumieniem, powinno być natychmiast zakazane.
bebe
tolerancja I inteligencja islamska jest nie do zagiecia hahaha. co za teoaki z tych muzulmanow.
lucyna
A on co tu u nas chce? Rządzić. W naszym kraju?
kiler.pl
przestaję "głos wlkp" kupować!!!
***
A gazetka bardzo usłużna ubolewa nad biednym obrażonym
stoLica
Trzeba przynosić golonkę i schabowego na takie spotkania, to nie będą ciapaci się panoszyć.
DM
Ciesze sie bardzo, ze polscy biskupi nie potepili profesora i nie pobiegli przepraszac imama. Gdyby ten "atak islamofoba" wydarzyl sie w innym kraju, mogloby sie zakonczyc scinaniem glow nietolerancyjnych katolikow przez katolikow otawartych.
Kruger
Tego samego dnia halal powinien byc deportowany. Tak by bylo, jakby Polska byla normalnym krajem, nie dajacym sobie pluc w twarz przez jakichs dzikusow z pustyni.
p.Adamczyk
Jak mu sie w katolickiej europie nie podoba moze sobie jechac do innego islamskiego panstewka a nie zerowac na i obrazac fundamentalną wiare uwczesnego siwata.Nie jestem jakims prokatolikiem ale zadna ciemna masa ktora ma wyprany mozg przez swoja chorą ideologie nie bedzie mi w moim domu mowic co mam myslec o jego chorej religii pozwalajacej zabijac bezkarnie a nawet z pochwala ludzi.Droga wolna nikt cie tu nie chce.
loki
A tu stronka propagandowa + pranie mózgu https://pl-pl.facebook.com/MCKO.Poznan
orm
Korzystając z obyczajów europejskich imam wprowadza "swoje" obyczaje. Demokracja pozwala wszystkim na swobodę wypowiedzi, ale niech pamiętają że tu Nasza Wielka Niepodległa Święta. Jak przesadzą to się mocno zdziwią.
Sanjizz
Tragedia ale u nas nei bedzie jak we francji za to ręcze
Peter
Byłem na tym wykładzie i nic z tego co opowiada imam nie miało miejsca. Mało tego, w pewnym momencie zachował się niegrzecznie i zaczął zakłócać przebieg. Organizatorzy musieli go uspokoić. Jego bajki o pokojowym współistnieniu przez 1400 lat to chyba ponury żart. Fakty historyczne są jednoznaczne.
jorry123
jak się nie podoba, to do arabii droga wolna... możemy się złożyć na bilet w jedną stronę.
Leo
Oj tak, oj tak. Widać jak na dłoni współpracę demona islamu i demona lewactwa w Europie. Wszak to po linii pochodzenia bliźniacze stwory.
gdańszczanin
Przysłuchiwałm się wywiadowi innego immama z Polski, który jest spadkobiercą wielopokoleniowej rodziny polskiej. On dokonał wyróżnienia trzech grup. Tych podobnych jemu, tych z inteligencji arabskiej którzy w Polsce znalelizli swoj dom i tej trzeciej rowniez niedawnej imigracji która opowiada się za tym islamem walczącym do którego najwyrazniej należy immam z Poznania.
Rozczarowany
Imam Chadid bezsensownie podszedł do sprawy. Skoro wiedział że w logicznej i opartej na faktach argumentacji nie miał szans, więc czemu nie sięgnął po "bombowe" argumenty, które w rękach muzułmanów są bardzo przekonujące? A tak się tylko ośmieszył...
Robin
ciągłe ataki... i to na własnym podwórku
Anaja
Imam Chadid to ciekawy gość. Studia w Moskwie i chyba w Paryżu. Lubi pozować na ekumenistę z księżmi i rabinami...
edek
zaczyna się. trzeba było go wyrzucić. niech sobie nie pozwalają, bo tak się właśnie zaczyna. nie ma tolerancji dla panoszenia się islamu
GrzesiekQ
Islamofobia jest jednym z celów islamu. Muzułmanie stosują takiję (kłamstwo w celu szerzenia islamu, "ukryty dżihad", który Koran pochwala) w Europie, żeby ten strach na razie (póki są zbyt słabi, żeby nas pokonać w walce) nie wywołał reakcji obronnej. Przecież Państwo Islamskie CHCĘ szerzyć postrach, a islamofobia to nic innego jak strach przed islamem. Tak naprawę ISIS popiera większość muzułmanów, ale nie wszyscy się przyznają. Pozostała mniejszość zasymilowało się w lokalnej kulturze i są de facto wg samych muzułmanów odstępcami.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.