DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kult UPA na Ukrainie? Jarosław Kaczyński: nie możemy ciągle się na to zgadzać!

Data publikacji: 2017-02-06 13:30
Data aktualizacji: 2017-02-06 15:41:00
Kult UPA na Ukrainie? Jarosław Kaczyński: nie możemy ciągle się na to zgadzać!
Jarosław Kaczyński. Fot: Krystian Maj/FORUM

Prawo i Sprawiedliwość dąży w swojej polityce zagranicznej do zacieśnienia relacji z Ukrainą. Plany napotykają jednak na trudności. Największą z nich jest skłonność naszych sąsiadów do budowania swojej tożsamości na kulcie zbrodniarzy odpowiadających za ludobójstwo dokonane na Polakach. Nie może być na to zgody – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński. Lider PiS w wywiadzie mówił również o relacjach polsko-niemieckich i wpływie rządu RFN na media prowadzące antypolską kampanię.

 

Nie możemy ciągle przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili. Krótko mówiąc, to sprawa pewnego wyboru Ukrainy. Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości dodając, że prezydent Ukrainy udzielił mu „skomplikowanej odpowiedzi”.

 

Jarosław Kaczyński podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat relacji polsko-niemieckich. – Musimy postawić też jasno i wyraźnie następującą kwestię: chcemy dobrych stosunków z Niemcami, ale Niemcy muszą się zdecydować. Nie przyjmujemy takiej polityki, że z jednej strony na poziomie międzyrządowym jest dobrze, a z drugiej na poziomie medialno-społecznym jest nieustanny bzdurny atak na Polskę i wspieranie opozycji, która nie jest normalną opozycją, lecz opozycją totalną – stwierdził w rozmowie z „Do Rzeczy” lider PiS.

 

To jest niedopuszczalne. Albo w jedną stronę, albo w drugą. Twierdzenie, że niemiecki rząd nie ma żadnego wpływu na media, jest bowiem twierdzeniem, łagodnie mówiąc, oderwanym od rzeczywistości – ocenił Jarosław Kaczyński. Wkrótce z wizytą do Polski przybędzie szef niemieckiego rządu kanclerz Angela Merkel.

 


Źródło: „Do Rzeczy”

MWł
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
nonny
nareszcie mówi z sensem o ukraińcach. To jest skandal ile pieniędzy wpompowaliśmy tym banderowcom
zxc
Czyżby prezes Kaczyński w końcu poszedł po rozum do głowy i zaczął prowadzić suwerenną, racjonalną politkę? Oby, oby...
cichy
Zastanawiam się po co Ukraińcom był potrzebny Majdan i kto go sponsorował.Skutki Majdanu są szokujące, wojna domowa,wojna z Rosją, utrata Krymu i wielu poległych, zapaść gospodarcza. Nie widać końca konfliktu. Z przerażeniem patrzyłem jak Polscy politycy ze wszystkich partii prześcigali się aby na Majdanie czynnie wesprzeć Ukraińców. Dlaczego z przerażeniem, bo Polacy nie powinni się wtrącać w wewnętrzne problemy Ukrainy aby nie dać się wciągnąć w tą wojnę z Rosją.Jeszcze żyją Polacy, którzy pamiętają jaką rzeż zrobili Polakom Ukraińcy . Bezlitośnie mordowali dzieci, kobiety starców, nawet niemowlęta w kołysce przeszywali bagnetami a dziś próbują jak Niemcy zakłamywać historię i z morderców Polaków czynię bohaterów na których czynach stawiaja fundamenty swojego państwa.
Pokręć
Lepiej późno niż za późno. Jeszcze da się to jakoś poodkręcać. Atutem obecnej sytuacji jest to, że możemy Ukraińcom powiedzieć, że wykazaliśmy maksimum cierpliwości i dobrej woli, ale dalej już tak się nie da. Bo wygląda na to, że Ukraina nie tylko z tradycji upowskich bierze, powiedzmy, warstwę patriotyczną i zewnętrzną, wypełniając ją humanitarną i normalną treścią, ale też tę antypolską i ludobójczą. Albo się ogarną, albo ich Rosja pożre. A potem nas..
Krzysiek
A ja myślałem że Waszczykowski "...nie ma żadynch stosunków z obozem Trumpa", a tu proszę bardzo. Kiwanie palcem w sandałach. Mądre słowa ale widać że polityka PiS jest zawsze post-facto. Tak jest nawet z bandytami PRLowskimi typu Kiszczak, Jaruzelski, itp. Troszkę przypomina mi to takiego kolęgę z mojej młodości który latał po placu i się wymądrzał na innych bo jego tatuś był "ważniejszym". Widać że PiS stać chyba tylko na tyle. Meksykanie mówią na taki stan rzeczy, NO HUEVOS!
wmo
Czy to nie jest dysonans poznawczy prezesa PiS? Albo uprawianie tzw. etapu mądrości? Najpierw jedzie do Kijowa i wznosi kretyńskie okrzyki, podobne do tych jakie słyszało tysiące Polaków zamordowanych przez UPA. A teraz stwierdza, że już cierpliwość się wyczerpała? ?TRZEBA TAKŻE PODKREŚLIĆ, że WYSTĄPIENIE KACZYŃSKIEGO na KIJOWSKIM MAJDANIE w TOWARZYSTWIE OŁEHA TIAHNYBOKA, LIDERA SZOWINISTYCZNEJ SWOBODY, pod CZERWONO-CZARNYM SZTANDAREM UPA ... POZDRAWIAJĄCEGO ZGROMADZONYCH BANDEROWSKIM OKRZYKIEM ?HEROJAM SŁAWA!? jest, NIE TYLKO POLITYCZNĄ, ale I MORALNĄ KOMPROMITACJĄ PREZESA PIS? !!! Co teraz wymyśli prezio?
abc
@sceptyk - wzięło się to zapewne z wyniku amerykańskich wyborów. Sam JK wspominał o "niebywałych naciskach" z tamtej strony. A czy poza gadaniem coś z tego będzie trudno powiedzieć, wiele spraw w PiSie zaczyna się i kończy na gadaniu.
abc
PiS ma zaiste refleks szachisty - już co najmniej od czasu tzw. "majdanu" wiele głosów ostrzegało, że Ukraina idzie w bardzo złym kierunku budując swoją tożsamość na zbrodniczym fundamencie UPA i Bandery. Do tej pory takich ludzi bezmyślnie wyzywano od ruskich agentów, a teraz nagle obudził się sam Prezes i zaczyna dostrzegać, że coś jest jednak nie tak. Dawno temu mówił o tym też Orban, chociaż jego trzeba było słuchać - od dawna mówię, że do tego co widzi Orban natychmiast nasi dochodzą dopiero po kilku latach. Z tak ciężkim myśleniem to my daleko raczej nie zajedziemy.
marcin
nowy wiatr powiał zza oceanu i "suwerenna" "polityka" "polska" niemalże od ręki się zmieniła... rychło w czas ta deklaracja (i nie cierpliwość tylko w najlepszym wypadku niczym nie zrozumiały upór...), oby tylko nie oznaczała ona wprowadzenie w coś bardzo niedobrego na linii stosunków z ukrainą... Polska ma być promotorem pokoju, mądrej pokojowej polityki... a nie sługą jakiegoś awanturnictwa
ja
A gdzie przeprosiny dla wszystkich "ruskich agentów" zmieszanych z błotem, zanim prezesa oświeciło?
sceptyk
@Slawomir Tomasz Roch - I tylko dwa pytania: 1) Skąd mu się to nagle wzięło - kto i czym prezesa nacisnął? 2) Czy poza gadaniem coś z tego wyniknie?
Slawomir Tomasz Roch
Rozumiem ze PiS chce na kanwie wprowadzania Ukrainy do Europy wolnych narodow, nieco przycisnac w sprawie gloryfikowania zbrodniarzy przez liderow wspolczesnej Ukrainy z prezydentem Petro Poroszenko na czele oraz przy czynnym blogoslawienstwie Cerkwi grecko-katolickiej, co szokuje szczegolnie. Jednak to za malo! Ukraincy zagniezdzili sie juz na dobre w Polsce. Kiedy sie umocnia, zaczna mieszac w Polsce w szeregach patriotycznych, przestrzegam przed tym szczegolnie, gdyz Ukraincy specjalnie lubia polityke zakulisowego napuszczania jednych na drugich. Trzeba jak najszybciej zablokowac wplywy neobanderowcow w Polsce! Trzeba jak najszybciej pomoc Polakom we Lwowie, a szczegolnie na Zytomierszczyznie. Trzeba uderzyc z cala sila w propagande neonanderowska.
Slawomir Tomasz Roch
Na uwage zasluguja rowniez slowa Prezesa PiS: "...wykazalismy ogromna cierpliwosc... ". Dokladnie tak! Kresowianie w Polsce dlugo czekali na takie slowa, niekiedy walczylismy samotnie dosc dlugo, ale doczekalismy. Teraz liczymy na konsekwencje, wytrwalosc i czyny! Te czyny to przede wszystkim koniecznosc zabezpieczenia wszystkich, mozliwych miejsc zbiorowych rzezi i upamietnienie tych miejsc chocby prostym krzyzem.
Slawomir Tomasz Roch
Z Bandera to oni do Europy nie wejda! To mocne, madre i b. potrzebne stanowisko Jaroslawa Kaczynskiego, lidera najwiekszej polskiej formacji politycznej.
Obywatel
Są różne pokojowe metody nauczania i wytłumaczania trudnych problemów.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.