DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Ksiądz profesor Waldemar Cisło: medialne czołówki nie dla prześladowanych chrześcijan

Ksiądz profesor Waldemar Cisło: medialne czołówki nie dla prześladowanych chrześcijan

Wyznawców Chrystusa jest „łatwo” zabić, gdyż za nimi nikt się nie wstawi, a z pewnością nie uczyni tego państwo w którym mieszkają. To jest dramat chrześcijan zamieszkujących kraje gdzie stanowią mniejszość - wskazuje ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


W ubiegłym tygodniu w Jemenie śmierć z rąk islamskiego komanda poniosło 16 osób, w tym cztery siostry zakonne opiekujące się osobami starszymi i niepełnosprawnymi.


Sprawę dla pch24.pl komentuje ks. prof. Waldemar Cisło:

 

 

W tej części świata następuje ciągłe zaostrzanie się sytuacji. Chrześcijanie jako mniejszość są narażeni na różnego rodzaju akty terroru. Bojówki nad którymi nie zawsze ktoś potrafi zapanować atakują chrześcijan. Wyznawców Chrystusa jest bowiem „łatwo” zabić, gdyż za nimi nikt się nie wstawi, a z pewnością nie uczyni tego państwo. To jest dramat chrześcijan zamieszkujących kraje gdzie stanowią mniejszość.

Trzeba wyraźnego głosu potępienia ataków islamskich terrorystów tak jak to uczynił papież Franciszek [papież nazwał zabicie mniszek aktem diabelskiej przemocy – przyp. red.].


Za mało jest oficjalnych potępień takich działań ze strony islamskiej. Rosnąca liczba zamachów, gwałtów i innych aktów przemocy powinna wpływać na większą częstotliwość i stanowczość oraz jednoznaczność aktów potępienia płynących zarówno od szyitów jak i sunnitów, czy wahabitów. Problemem jest to, że duchowni muzułmańscy nie stają na wysokości zadania. To rozzuchwala terrorystów działających w imieniu islamu. Bo nie dość, że nie spotykają się z potępieniem, to czasem ich czynom towarzyszy zachęta – jak to miało miejsce np. w Syrii - do dalszego atakowania chrześcijan i stosowania przemocy seksualnej wobec kobiet.


Warto zwrócić uwagę – choć powoli się to zmienia – na proporcje jakie zajmują doniesienia o prześladowaniu chrześcijan, o liczbie zamordowanych wyznawców Chrystusa (rokrocznie jest ich ok. 105 tys.) w mediach. Zauważmy, że dramatyczne apele takiej jak patriarchy chaldejskiego arcybiskupa Louisa Sako mówiącego wprost o ludobójstwie chrześcijan w Iraku nie powodują adekwatnej reakcji światowej opinii publicznej. Bez echa nieomal przechodzą informacje o zaostrzaniu przepisów prawa wymierzonych w chrześcijan. Tak podkreślające swoją wrażliwość na prawa człowieka Europa i Świat nie ujmują się za chrześcijanami.


not. luk
 


DATA: 2016-03-08 18:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Świat i Europa nie ujmują się za Chrześcijanami, bo służą innemu Panu.
ponad 2 lata temu / Erdimus
 
nie dopisałeś że zdanie zaczyna się z wielkiej litery i na końcu stawia kropke, nic dziwnego że nie ogarniasz podstaw teologii skoro nawet nie potrafisz wypowiedziec sie na temat pisowni
ponad 2 lata temu / do stan
 
Przed "że" stawia się przecinek. Tyle szkoła podstawowa.
ponad 2 lata temu / stan
 
Wyznawców Chrystusa jest ?łatwo? zabić, gdyż za nimi nikt się nie wstawi ... I co na to Franciszek?
ponad 2 lata temu / Leo
 
nie rozumiesz że to nie szata daje moc kapłanowi
ponad 2 lata temu / do stan
 
Kolejny kapłan, który chce naprawiać świat w marynarce. Nie rozumie, że Moc będzie z nim, gdy uzbroi się w sutannę.
ponad 2 lata temu / stan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.