Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2018 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Ksiądz prof. Tadeusz Guz: Jak zrozumieć Niemców?


Współpraca z narodem niemieckim jest możliwa i może być owocna, ale przedtem trzeba poznać i zrozumieć wielkość oraz tragedie tego narodu. Największe szanse na zbliżenie Polaków i Niemców tkwią w fundamentach nauki katolickiej. Trzeba też pamiętać, że w mentalności niemieckiej ceniony jest partner, podmiot, który jest mocny, światły, prawy, który jasno artykułuje swoje stanowisko i konsekwentnie zmierza do celu - wskazuje ks. prof. Tadeusz Guz. 


DATA: 2016-08-04 10:17:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pobożne życzenia. To naród nakręcanych bezdusznych robotów. Befehl ist Befehl. I nie ma u nich miejsca na indywidualne przemyślenia, opinie i decyzje. Ordnung muss sein! Jawohl! Oni mają z innymi nacjami "dobre" relacje tylko wtedy, kiedy czyjś "glan" dociska ich pyski do bruku. ????????? O nie. Nieładnie stręczyć nam takich "kumpli". Z Turkami i Arabami niech sobie radzą sami. Kiedy się już dostatecznie wytłuką między sobą to chętnie ich "wyzwolimy" spod islamskiej okupacji na naszych warunkach. Ale wtedy Berlin znowu będzie Kopanicą lub Braliniem a Hamburg Bogborem. A w ogóle...nie mam ochoty rozumieć Niemców.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Taką mam ochotę na przyjażn z Niemcami, jak z muzułmanami.
ponad 1 rok temu / panda
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 62 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.