DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2017 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Ksiądz Lemański wysyła polskich katolików… do piekła. Za Różaniec do granic

Ksiądz Lemański wysyła polskich katolików… do piekła. Za Różaniec do granic
Fot. Franciszek Vetulani [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

W absurdalnym wpisie na swoim społecznościowym profilu suspendowany ksiądz Wojciech Lemański sugeruje analogie publicznego Różańca, który w sobotę odbył się w całej Polsce, z masowymi spędami organizowanymi przez… totalitarne reżimy. Duchowny uważa, że sobotnia modlitwa wymierzona była w potrzebujących pomocy uchodźców.

 

Lektura wpisów księdza Lemańskiego na jego facebookowym profilu to dla katolika dosyć smutna czynność. Na każdym kroku rodzi się refleksja, że suspendowany kapłan wciąż patrzy na świat oczyma mediów wrogich Kościołowi. Sobotnią inicjatywę, która zgromadziła wokół polskich granic setki tysięcy wiernych, modlących się w intencji pokoju w ojczyźnie i na świecie, skwitował on kilkuzdaniowym wpisem, w którym aż roi się od kuriozalnych sformułowań.

 

„Znamy z niedalekiej przecież historii wiece masowego poparcie dla ludzi, których dziś chcielibyśmy zapomnieć. Wypełnione place, tłumy wzdłuż ulic. Po dzisiejszym dniu do tamtych obrazów historia dołączy zdjęcia setek tysięcy Polaków modlących się na plażach, lotniskach, ulicach  (…)” – pisze ksiądz Lemański. W jego przekonaniu, „Różaniec do granic” to akt wrogości wobec uciekających przed wojną nieszczęśników.

 

„Co ich wyprowadziło z ich kościołów, kapliczek przydrożnych, z ich katedr i bazylik? Czyżby jakaś zaraza, nawałnica, horda zbrojna zagrażała ich domom, warsztatom pracy, szkołom czy przedszkolom? Zapytajcie tych ludzi, po co poszli na te granice. Poszli przyzywać Imienia bożego, wzywać orędownictwa Matki Jezusa przeciw... uchodźcom, szukającym pomocy, schronienia, dachu nad głową. Gdy papież Franciszek poprosił o przygotowanie w ich parafiach domu dla jednej choćby rodziny uchodźców - udawali że nie słyszą. Gdy ostatnio prosił, by modlili się za tych biednych ludzi, to w katolickiej Polsce można było te rozmodlone kościoły policzyć na palcach” – czytamy we wpisie.

 

W zakończeniu emocjonalnego tekstu, napisanego w nawiązaniu do zalinkowanego przez księdza artykułu z „Gazety Wyborczej”, ksiądz Lemański ni mniej, ni więcej, tylko wysyła modlących się u granic Polski do… piekła!

 

„A dziś, jak Polska długa i szeroka idą z różańcem w ręku pokazać światu - ile jest warta wiara Polaków. Ale przyjdzie dzień. I powiedzą w ów dzień - Panie, Panie, czyż nie modliliśmy się na różańcu z naszymi księżmi, z naszymi biskupami na granicach? A Pan i odpowie - Idźcie przecz, bo byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie. I będzie płacz i zgrzytanie zębów” – napisał duchowny.

 

 

Źródło: Facebook

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2017-10-10 10:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo, nn wreszcie choć w jednej sprawie nie bredzi, tylko podaje konkretny argument. Artykuł KKK na który nn się powołuje, jest cytatem z konstytucji Lumen Gentium Soboru Watykańskiego II. Konstytucja ta nie jest nauczaniem nieomylnym Kościoła, a jak wynika z cytowanego art.841, jest nauczaniem częściowo fałszywym, z dwóch powodów. Po pierwsze, cytat ten zaprzecza słowom Pana Jezusa: "I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" Mk16,15-16. Muzułmanie którzy usłyszeli o Ewangelii, ale jej nie uwierzyli, zostaną potępieni, chyba że nawrócą się przed śmiercią. Po drugie, powtarzam: muzułmanie nie uważają Trójjedynego Boga za ich boga, co jest nawet zapisane w Koranie. To że twórcy Lumen Gentium mieli swoje wyobrażenia o islamie nie oparte na faktach i spłodzili jakiś fałsz nie znając Koranu, świadczy przynajmniej o ich braku wiedzy.
8 godzin temu / do nn
 
@do nn-Zamiast wywodzić i krytykować oraz mówić,że ktoś "bredzi" rozumienia islamu przez innych dobrze by było przeczytać co mówi o islamie Katechizm Kościoła Katolickiego art 841.do rozumienia dla wiernych Kościoła,zamiast naiwnie rozprawiać czym jest muzułmanizm i mieszanie różnych pojęć do swej jakby rozprawy na tematy religii katolickiej.
18 godzin temu / nn
 
No właśnie, zamiast bredzić i popisywać się ignorancją, niech nn pomyśli zanim znowu napisze coś bez sensu. Po pierwsze, dla katolików nie istnieje ktoś taki jak "Bóg Ojciec w trzech osobach". Dla katolików istnieje Trójjedyny Bóg w trzech Osobach. Osoby te to: Ojciec, Syn Boży Jezus Chrystus, Duch Święty. Po drugie, muzułmanie nie uważają Trójjedynego Boga za ich boga (to jest nawet zapisane w Koranie, że Allah jest jedną i jedyną osobą), a katolicy nie uważają Allaha za swojego boga, więc to logiczne że katolikom i muzułmanom nie chodzi o takiego samego Boga czy boga. Tak samo jak oczywistym jest że liczba 3 to nie ta sama liczba co liczba 1. Przyznam jedno - wszelkie wątpliwości nn są dla niego dużo lepsze od irracjonalnych głupot które prezentuje tu jako swoją "pewną wiedzę".
1 dzień temu / do nn
 
(do nn)Zamiast bredzić, dobrze jest jednak poznać trochę historii wielkich religii świata, do których również należy islam.Allah jest dla mahometan takim samym Bogiem,jak dla katolików Bóg Ojciec w trzech osobach.Czy dla katolika jest bliźnim islamista,jak czytam mam wątpliwości.
1 dzień temu / nn
 
Dlaczego nn bredzi że nie ma konkretnych argumentów, skoro od dawna urzęduje na tym portalu i wielokrotnie miał okazję zapoznać się z argumentami? Niech nn zacznie w końcu je czytać, to je pozna. To prawda że islam jest fałszywą wiarą milionów ludzi na świecie, którzy jakoś nie są skłonni wierzyć w prawdziwego Boga, którego chrześcijanie przestawiają. Pewność, że islam pochodzi od diabła, wynika z wyznań Mahometa, że uzyskał swe informacje od anioła. A który anioł, jak nie diabeł, głosi fałsz? Poza tym, skąd nn wie że Mahomet rozmawiał bezpośrednio z Bogiem? Co do sur islamskich o rzekomej miłości bliźniego (rzekomej, bo w islamie nie ma pojęcia "bliźni") - tak, ale tym rzekomym bliźnim dla muzułmanina jest tylko inny muzułmanin, a katolicy i tacy jak nn są dla nich niewiernymi, którym zgodnie z Koranem i osobistym przykładem Mahometa należy podrzynać gardła. Modlitwy muzułmanów do Boga? Nie Boga, tylko Allaha. Allah nie jest Bogiem, tylko bożkiem muzułmanów.
2 dni temu / do nn
 
Ciekawe, że biedni są islamscy nachodźcy, a nie polscy emigranci, którzy musieli wyjeżdżać za chlebem na Dziki Zachód?
2 dni temu / Yamamoto
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.

 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI