DZISIAJ JEST
SOBOTA 19 SIERPNIA
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Julian, Juliusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Ks. Grzegorz Śniadoch: Zbliżają się czasy ostateczne. Musimy zachować Wiarę i moralność katolicką!

Data publikacji: 2016-05-05 23:00
Data aktualizacji: 2016-05-06 10:50:00
Ks. Grzegorz Śniadoch: Zbliżają się czasy ostateczne. Musimy zachować Wiarę i moralność katolicką!
Sąd Ostateczny, Hans Memling (circa 1433–1494) [Public domain], via Wikimedia Commons

W wykładzie pt. „Kościół walczący w służbie Chrystusa Króla. Nasza walka w czasach ostatecznych” wygłoszonym podczas Kongresu dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla, ksiądz Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza przeanalizował historię najnowszą pod kątem zapowiadanych w Piśmie Świętym czasów ostatecznych. Musimy być na nie gotowi, gdyż nie wiemy jaka czeka nas przyszłość, a z ujawnionych fragmentów III Tajemnicy Fatimskiej wynika, że nadchodzi dla świata ciężki czas wojen.

 

- Kto ma oczy i używa rozumu ten jasno widzi, że stoimy w przededniu kolejnej wielkiej transformacji świata. Można powiedzieć, że jesteśmy w wigilii pewnych finałowych wydarzeń – zauważył ks. Śniadoch. Swoje rozważania podzielił na dwie części, jedna to spojrzenie na perspektywę doczesną, druga: na wieczną.

 

- Wiek XX miał trzy wielkie transformacje, które idą w ściśle określonym kierunku, utworzenia nowego porządku świata. Zgodnie z tym co pisał Albert Pike, jeden z amerykańskich masonów, twórca tak zwanej teorii trzech wojen, która ma doprowadzić do nowego porządku świata. Pierwsza transformacja to Pierwsza Wojna Światowa, w wyniku której upadł stary porządek europejski. Upadły ostatnie liczące się monarchie na Starym Kontynencie. Woodrow Wilson, amerykański prezydent, nie chciał rozmawiać z Karolem Habsburgiem, który nieustannie przez całą wojnę proponował porozumienia pokojowe, argumentując, że nie będzie rozmawiał z człowiekiem, który nie jest wybrany metodą demokratyczną i twierdzi, że jego władza pochodzi od Boga. W wyniku I Wojny Światowej upada ostatnia wielka monarchia katolicka Habsburgów i wkrótce upadają wszystkie pozostałe. Na gruzach imperium Rosyjskiego powstał komunizm, największa zaraza jaka kiedykolwiek dotknęła ziemię. A dobrze wiemy, że nie byłoby żadnego komunizmu, gdyby nie żydowskie złoto, które płynęło z Wall Street. Każda bowiem rewolucja wymaga zaplecza finansowego. Kto finansuje, ten steruje. Kształt świata, który się wyłonił po traktacie wersalskim, po tej strasznej wojnie, był na tyle sztuczny, że nie trzeba było głębokiego intelektu, żeby wiedzieć, że on długo się nie utrzyma – stwierdził w wykładzie ks. Grzegorz Śniadoch.

 

- Druga transformacja rozpoczęła się wraz z wybuchem II Wojny Światowej, w wyniku której upadła dominacja Korony Brytyjskiej. Wyrosło imperium amerykańskie, ze wszystkimi konsekwencjami, takimi jak koniec epoki kolonialnej. Rozpoczęła się epoka wojen w Afryce, które trwają aż do dziś – zauważył.

 

- Dość powiedzieć, że ten pojałtański porządek właśnie się kończy. Ta formuła się wyczerpuje - dodał.

 

- Trzecia transformacja została już zainaugurowana zniszczeniem wież World Trade Center 11 września. Ta prowokacja rozpoczęła serię wojen, wkładając kij w mrowisko na Bliskim Wschodzie, które trwają do dziś. (…) Wojujący islam został obudzony na dobre – ocenił duchowny.

 

Wydarzenia ziemskie wpisują się w perspektywę nadprzyrodzoną, która również była obiektem analizy księdza z Instytutu Dobrego Pasterza.

 

- Popatrzmy na duszę tego świata. Duszą tego świata jest Kościół katolicki. (…) Dla duszy tego świata także zaplanowano transformację – powiedział ks. Śniadoch.

 

- Trzeba nam się cofnąć do 13 października 1884 roku. A więc do słynnej wizji papieża Leona XIII, którą miał w swojej prywatnej kaplicy. (…) Pod wpływem tej wizji, tej rozmowy Chrystusa z diabłem, papież poruszony tym co usłyszał, wstał i napisał słynny egzorcyzm Leona XIII i natychmiast nakazał, aby był odmawiany po każdej Mszy Świętej przez wszystkich księży na świecie, co obowiązywało aż do ostatniej reformy liturgicznej – przypomniał duchowny.

 

- W usłyszanej rozmowie wiek XX miał zostać oddany pod panowanie Lucyfera. Niemniej jednak chciałbym zauważyć i postawić taką roboczą tezę, że ten wiek XX nie rozpoczął się 1 stycznia 1901 roku, tylko miał inny swój początek. Ja stawiam tezę, że ten okres panowania, ten eksperyment transformacji i oddania tego czasu, to jest I Wojna Światowa, a dokładnie nawet moment Objawienia Matki Bożej w Fatimie – ocenił ks. Śniadoch.

 

Jak przypomniał duchowny, trudny wiek XX rozpoczął pontyfikat św. Piusa X, który niejako proroczo przewidział co miało nadejść i że to co nadejdzie, będzie zwiastunem czasów ostatecznych oraz przygotowaniem panowania antychrysta. Temu służyć mają właśnie trzy transformacje.

 

Jednym z frontów walki jest, wielokrotnie już potępiany przez papieży, katolicki modernizm, z którym silnie walczył św. papież Pius X, zmarły w przeddzień wybuchu I Wojny Światowej, w której poległ kwiat młodzieży katolickiej.

 

Plan masonerii polegający na tworzeniu nowego porządku świata opisywał również nasz rodak, św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

- Trzeba pamiętać, że bezpośrednim powodem założenia Milicji Niepokalanej, Rycerstwa Niepokalanej, była odbywająca się w Rzymie w październiku 1917 roku (ta data to nie przypadek), manifestacja z okazji 200-lecia powstania masonerii. W tym czasie ojciec Kolbe był studentem w Rzymie i widział to na własne oczy. Burmistrz Rzymu, Ernesto Nathan, wielki mistrz loży masońskiej, zarządził wielkie obchody tej rocznicy. Jej uczestnicy otwarcie ogłosili wielką wojnę z Kościołem katolickim i ogłosili, że ukoronowaniem ich działań będzie panowanie diabła na Watykanie – przypomniał ks. Śniadoch zwracając uwagę, że tego dnia masoni mieli ze sobą różne bluźniercze sztandary, w tym przedstawiający odwrócenie znanego przedstawienia, na którym – oryginalnie – św. Michał Archanioł pokonuje szatana.

 

Po tym wydarzeniu powstało Rycerstwo Niepokalanej. Jego głównym celem była walka z wrogami Kościoła, głównie z masonerią. W nich św. Maksymilian widział największe zagrożenie. Akt założycielski Rycerstwa został podpisany 4 dni po ostatnim objawieniu Matki Bożej w Fatimie. Ostatnie zaś objawienie miało miejsce dzień przed wybuchem rewolucji bolszewickiej, która zgodnie ze słowami Maryi była karą za grzechy.

 

Istnienie w Kościele nieoficjalnego i podziemnego stowarzyszenia modernistów potwierdził opublikowane w roku 1978 pośmiertny testament księdza Primo Vanutelliego, oficjalnie nawróconego modernisty (gdyż złożył przysięgę antymodernistyczną). W tekście owym – jak zauważył ks. Śniadoch – odebrano Panu Jezusowi Boską cześć, zrównano wszystkie religie i postulowano zmianę liturgii (tekst powstał przed 1945). Jest w nim wprost mowa o podziemnej pracy zmierzającej do zmiany Kościoła i zwołania soboru, który zreformuje Kościół.

 

Ksiądz Śniadoch przypomniał również stanowisko antymodernistycznego kardynała, który w latach 30. XX wieku mówił, że moderniści chcą wykorzystać Stany Generalne Kościoła (sobor) do wprowadzenia w życie nowej rewolucji, na wzór tej francuskiej z XVIII wieku.

 

Po Soborze Watykańskim II dwaj kardynałowie moderniści określili go mianem roku 1789 w Kościele, a nawet rewolucją październikową w Kościele.

 

- Każda rewolucja niszczy porządek Boski. Nie ma dobrych rewolucji. Może być kontrrewolucja, ale nie ma dobrych rewolucji – powiedział podczas wykładu ks. Śniadoch.

 

Zaś styczniu 2015 roku jeden z wpływowych doradców papieża Franciszka, kard. Maradiaga, zapowiedział „nową erę w Kościele”, nową interpretację rozwodów, tematyki rodziny i homoseksualizmu. Nowe podejście ma być zgodne z „duchem czasu”. Słowem: rewolucyjne.

 

Zdaniem ks. Śniadocha nie da się dokonać masońskiej trzeciej transformacji świata bez wojny, ale i rewolucyjnych zmian w Kościele i utworzenia religii światowej z dominującym fałszywym miłosierdziem, które zakłada zgodę na grzeszenie z nadzieją Bożego miłosierdzia. Do wybuchu wojny zaś przygotowano już prowokację w postaci milionów muzułmanów w Europie. Za rok zaś przypada 500. rocznica protestanckiej reformacji, 300-lecie powstania masonerii oraz 100-lecie rewolucji bolszewickiej. Straszna III Wojna Światowa zapowiedziana została w III Tajemnicy Fatimskiej i katolicy muszą być gotowi na nadejście czasów ostatecznych.

 

Co robić wobec zbliżających się rozstrzygnięć? - Zachować Wiarę i moralność katolicką! – przypomniał ks. Śniadoch, zauważając, że nie można akceptować błędów w doktrynie.

 


Źródło: Youtube

MWł


Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla 

organizowało Stowarzyszenie Fides et Ratio i Radio Chrystusa Króla


   

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
pati
Jak może argumentować ksiądz dzieje świata na podstawie wypowiedzi członków masonerii....
Rob
Pewne nadinterpretacje. Ale zgadzam się od naszego nawrócenia zależy przyszłość.
Tomasz
Teresa Jest Pani wrogiem Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski .Z jakiej Loży lub służby? Pani jest? bo to masoneria walczy z Tradycją Katolicką.Niech się Pani określi czy robi Pani to świadomie czy nie?
Paulina
Ks. Śniadoch świetnie zebrał fakty, które z osobna nie są aż tak zauważalne. Czasy ostateczne i miotanie się szatana czuć już w każdym wymiarze. To jak zaczyna się produkować dzieci, jak podchodzi się do dewiacji, jak traktuje się ludzi starszych. Owszem, w każdych czasach człowiek wypatrywał tych ostatecznych. Jednak to co się dzieje teraz jest bez precedensu: od katastrof naturalnych poprzez niesamowitą ilość zmutowanych wirusów i komórek nowotworowych do sposobów wykorzystania wiedzy którą jako ludzie posiedliśmy. Marana Tha...
Kochani
Znaki sie wypelniaja wiele tekstow biblijnych wskazuje właśnie te czasy ale nurtuje mnie i utwierdza mnie to czyli znaczenie 3 dni w bibli w wielu tekstach sie powtarzaja a Bog powiedział2 P 3, 8: Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.Pan nasz zbawiciel zmartwychwstal 3 dnia Przyszedł 2016 lat temu to moim zdaniem te 3milenium jest dniem przyjscia ponownego a ze to sprawdza sie ze znakami przyjscia utwierdza mnie jeszcze bardziej.Ale to tylko moje zdanie .Bóg z Wami
Teresa
@ Leo --> że jeszcze ta Pani T.S. Pana nie zniszczyła. Brak wiedzy i pisze Pan takie głupoty, że wprost nie wiadomo jak to ująć i określić. Co Pan może wiedzieć o jakiś długoletnich nieodwzajemnionych uczuciach? albo utracie "własności" ... etc. Komu i co Pan przypisuje? Jakieś niedorzeczności i oszczerstwa Pan pisze. A tzw. grono intronizacyjne powinno się zająć zdrową nauką w temacie, bo ***najgorszy kryzys w Kościele NIKOGO! nie upowaznia do wypaczania zdrowej nauki***. Ku pamięci!- Intronizacja pojawia się tylko w kontekście NSPJ, a sekciarstwu wiadomo, że nie tak łatwo wyrzec się błędów. Błąd jest błędem nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą nawet jeśli nikt jej nie uznaje.
zgred
No tak! Obecnie jako świat jesteśmy poniżej Sodomy i Gomory.
Leo
Księdzu Śniadochowi jeszcze raz składam wyrazy wdzięczności. Został On zaatakowany przez Panią T.S. również dlatego że ta Pani niszczy każdego kto pokaże się z Panem S.P. Jest to bardzo smutne bo oparte na długoletnich nieodwzajemnionych uczuciach. Nie każda pani potrafi pogodzić się z utratą "własności" którą można w najwymyślniejszy sposób sterować. Historia tego toksycznego uczucia znana jest już w szerokich gronach intronizacyjnych w całej Polsce. Należy modlić się aby ten"demon późnego południa" ustąpił na korzyść dobrego imienia rzymskich katolików.
NN
Kościół zajmuje się kasandrycznymi przepowiadaniami.Czy nie powinien się zajmować sprawami duchowymi wiary Katolickiej.Objawienia Apokalipsy już są w użyciu przez 18 wieków.
Teresa
@ Paweł --> czyli nadal nic konkretnego, żadnej odpowiedzi na moje pytania i postawione kwestie. Ale ... żeby odpowiadać na pytania trzeba niestety mieć wiedzę, a takowej ci brak! Wcześniej było niedouczona teologicznie i filozoficznie, teraz doszło niedouczona w temacie katolickiego dziennikarstwa. Zamilcz i nie ubliżaj mi i idź do spowiedzi za te grzechy języka.
Dominik
Koronka do Krwawych łez Matki Bożej ? dla spraw beznadziejnych oraz za duchowieństwo, ta modlitwa jest potęgą w naszych rękach przeciw całemu piekłu.
Dominik
Wielkimi już krokami zbliżamy się do końca. Stoimy przed wojną i czasem wielkiego ucisku. W styczniu wypełniła się Apokalipsa 18:2 Każdy kto nie czytał Apokalipsy polecam. To lektura obowiązkowa. Należy także poczytać treści Objawień z Quito. Mówi o nich Ks. Glas w swoich najnowszych rekolekcjach. Pod płaszczem Maryi będziemy bezpieczni. Jak mówi Ks. Glas - odmawiajmy Koronkę do Krwawych łez Matki Bożej, która została dana ludziom zwłaszcza na czasy ostateczne. Tam gdzie jest odmawiana szatan ucieka z hukiem.
Paweł
Teresa Sikora. Jesteś niedouczona w temacie katolickiego dziennikarstwa. Sprawiasz wrażenie żgryżliwej, nieco zblazowanej starszej Pani
Teresa
@ Paweł --> skoro ja jestem niedouczona teologicznie i filozoficznie i pyta pan gdzie się teologii uczyłam, to najpierw proszę zadać takie pytanie zacnemu S. Papieżowi. :)
Teresa
@ Paweł --> zamiast potoku słów i majaczenia proszę mi wykazać moje niedouczenie. Rozumni katolicy mnie czytają, a ignoranci i niedouczeni, jak mój adwersarz cienki Bolek w temacie, to tylko tak właśnie majaczy i pisze co wie, a nic nie wie!
Paweł
Teresa Sikora Bredzisz jesteś niedouczona teologicznie i filozoficznie ... atakujesz metodą Gazety Wyborczej na swym forum zacnego S. Papieża i jego wielkie dzieło ! Gdzie się teologii uczyłaś ??? To co robisz w tym temacie jest najwyższej rangi manipulacją , albo totalnym odlotem. Na szczęście żaden rozumny katolik tego nie czyta
Teresa
@ Paweł --> a niby to kogo anonimowo atakuję? Piszę tu i na innych stronach pod swoim imieniem jakie mam w realu i za każde swoje słowo biorę odpowiedzialność i wiem co piszę i wiem czym są te szumne kongresy!
Rębisz
Ks. Śniadoch mówi to o czym Katolicy wierni nauczaniu Kościoła Chrystusowego i czytający różne źródła i książki na ten temat wiedzą, bo dzięki łasce Bożej mają dar rozpoznawania znaków czasu i właściwego ich odczytywania. Nie tak dawno (bodajże gdzieś w styczniu) na Wolna-Polska pl pisali o tym, że wojna jest już przez nich zaplanowana i rozpocznie się w przeciągu pół roku do dwóch lat. Moje osobiste zdanie jest identyczne. Tak jak mówi Ks. Śniadoch, aby mogli zapoczątkować coś nowego, jakąś transformację, "nową wizję świata", muszą najpierw zburzyć stare podwaliny przez wojnę. I tak zapewne zrobią. A Pan Bóg do wojny dopuści dlatego, że będzie to kara Boża za grzechy świata i ludzkości. Polecam czytać Wolna-polska pl
yeti
W sobotę poprzedzającą niedzielę Miłosierdzia Bożego miałem wizję.Zobaczyłem wieżę kościoła z ogromnym krzyżem a nad nim zwisała lina .Po tej linie opuścił się osobnik który był boso i tylko w spodniach z kominiarką na twarzy. Zsunął się po pionowej belce krzyża,następnie po kopule wieży i przez okienko w niej wszedł do środka.Potem będąc na Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego,zobaczyłem realizację tego oczami wiary.Pamiętacie ?:" Przyjdę jak złodziej ". Oj ,będzie się działo !.
Paweł
@ Teresa Sikora anonimowo atakujesz bez sensu ludzi, oprzytomniej kobito
dana
Ten rok jest rokiem miłosierdzia, skorzystajmy.
Teresa
@ zniesmaczony --> a moze tak cos w temacie? a nie chamstwo ad-personam w moja stronę? Jak jesteś psem to siedź w swojej budzie, ja nie jestem zwierzęciem i nie ujadam, a jak masz Tworki po drodze to jak najbardziej sie tam zamelduj! Brawo PCh za umieszczanie takich komentarzy jak ten "zniesmaczonego"
zniesmaczony
@Teresa. Jak nie masz nic do powiedzenia,a nie masz,to zamknij się i siedz cicho w swojej budzie. Nie ujadaj. A najlepiej zahacz o Tworki. Tam znajdziesz upust dla swojej ignorancji.
Teresa
Co tu komentować? Ks. Śniadoch razem z panem Papieżem intronizują Chrystusa na Króla Polski i wszystko się odmieni! :) "Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla"? - to totalna beznadzieja! i ignorancja w temacie.
do Mikrut
A ty jesteś ten mądrzejszy czy nie-mądrzejszy? Jeśli mądrzejszy to objaśnij co oznacza ten znak i skąd wiesz co oznacza - czyżbyś należał do tych co "między sobą dają znaki" i stąd twoja wiedza? A jeśli nie jesteś mądrzejszy, to po co rozsiewasz plotki? Śpij dalej. Miłych snów.
tut
Potwierdzenie tego co mówi x.Śniadoch może zobaczyć tylko wierzący tradycyjny katolik, na dodatek czytający książki i źródła. Ktoś, kto nie drąży tematu, nigdy tego nie zrozumie.
Mikrut
Widzieliście wystąpienie prezydenta U.S. sprzed kilku dni. Jeśli nie to zobaczcie. Co zrobił na końcu: Przystawił 2 palce do ust i rzucił mikrofon na ziemię. A co się zrzuca na ziemię? Wojna jest już zaplanowana. Oni tylko między sobą dają znaki. Kto mądrzejszy ten się połapie. Kto nie - obudzi się jak się wszystko zacznie. Chociaż pewnie śpiochy i tak będą spać, choćby huczało i się waliło nad ich głowami. Znamienne, że kilka dni wcześniej inna osoba z górki daje jakby to samo do zrozumienia - dziwny filmik z?Invictus Games?, gdzie Książę Harry powiedział na końcu "Boom".
Venatrix
Co to się wyprawia... Polski ksiądz gloryfikuje monarchie odpowiedzialne za rozbiory, w tym monarchię despotyczną opartą na prawosławiu...
Pppp
Etam... Straszycie ciągle wojnami. Nie bedzie rewolucji tylko ewolucja. Wszystko z duchem czasu i zgodnie z przepisami :)
Stormer
Który to raz mamy znowu czasy ostateczne?
Stormer
W pierwsze millennium też miał być koniec świata.
John Galt
Amen! Deo gratias za x. Śniadocha i innych Kapłanów Tradycji Katolickiej!
Monika
W końcu piszecie jak należy. Odwagi, nie bójcie się bo tego oczekują czytelniczy PCH. Kawa na ławę. Wszyscy i tak widzą co się dzieje tylko większość w głównym nurcie milczy, albo mówi półsłówkami.
Karol
Przypuszczam, że wojna rozpocznie się niedługo. Wszak sam Papież mówił, że stoimy na progu 3 wojny światowej, i że za rok świat będzie już nie do poznania. O tym samym o czym mówi Ks. Śniadoch mówi Ks. Paweł Murziński (Obowiązkowo polecam posłuchanie wszystkich jego wykładów, a zwłaszcza o fałszywym miłosierdziu i zmianach klimatycznych) i Ks. Piotr Glas - koniecznie posłuchajcie jego rekolekcje jakie prowadził w marcu tego roku na Jasnej Górze. Wszystkie dostępne. Już naprawdę nie ma czasu. Bierzmy Różańce w dłoń i oddajmy się pod całkowitą opiekę Matki Bożej. Ona zaprowadzi nas do Jezusa. Ona została nam dana na czasy ostateczne jako pewna przewodniczka do Nieba. Każdy kto się Jej zawierzy i odda całkowicie w niewolę - nie zginie, a znajdzie życie wieczne. Z Panem Bogiem. Niech nas chroni i strzeże, a Matka Najświętsza otoczy swoją opieką.
Olek
Cała prawda
Leo
+ Nareszcie coś dla katolckiego umysłu i jasności spojrzenia. Rok 1910 Osuchowa, Puszcza Biała, Polska.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.