23 maja 2018

Kryzys czy wojna? Szwedzki rząd chce, by obywatele byli przygotowani na każdą okoliczność

(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Exercise_Cold_Response_2010.jpg)

W ramach pierwszej kampanii edukacyjnej od czasu zakończenia zimnej wojny, szwedzkie władze rozsyłają do obywateli broszury zawierające instrukcje przygotowujące ich na czas wojny lub kryzysu.

 

 

Wesprzyj nas już teraz!

Dwudziestostronicowe opracowanie, opublikowane po angielsku i szwedzku zawiera instrukcje dotyczące sposobu działania w razie wybuchu wojny. Broszura nosi tytuł „If Crisis or War Comes” (ang. Gdy nadejdzie kryzys lub wybuchnie wojna). Informuje się w niej m.in. w jaki sposób pozyskać czystą wodę, znaleźć schron czy jak radzić sobie z propagandą.

 

Ponadto Szwedzi zostali poinformowani o obowiązku obrony kraju w sytuacji zagrożenia, a „wszelkie informacje dotyczące zakończenia oporu traktować należy jako fałszywe”.

 

Ulotka, która jednak nie wyjaśnia skąd może pochodzić atak, została opublikowana przez Szwedzką Agencję Odpowiedzialności Cywilnej. Szef agencji, Dan Eliasson powiedział dziennikarzom: „Nawet jeśli Szwecja jest bezpieczniejsza niż większość krajów, zagrożenia nadal istnieją”.

 

Ostatnią publikację tego typu wydano jeszcze w 1961 r. Obecna broszura zawiera ostrzeżenia mówiące o tym, że w czasie kryzysu będą problemy z ​​dostawą żywności, leków i benzyny.

Obywatele winni więc gromadzić zapasy żywności w postaci m.in. mleka, owsianki, puszek sosu bolońskiego, przetworów rybnych czy pieczywa w postaci tortilli. W broszurze podaje się także, w jaki sposób sformułowane będą ostrzeżenia o nalotach.

 

Szwecja od ponad 200 lat nie prowadziła żadnych działań wojennych. Podczas II wojny światowej oficjalnie zachowała neutralność.

 

Od czasu aneksji Krymu w marcu 2014 r., Szwedzi wielokrotnie oskarżali Moskwę o naruszenie ich przestrzeni powietrznej.

 

Sztokholm jako powód podjęcia szeregu środków bezpieczeństwa podaje rosyjską agresję. Wprowdzono ponowny pobór do armii i wznowiono stacjonowanie wojsk na Gotlandii. W 2016 roku rząd postanowił sukcesywnie zwiększać wydatki na cele wojskowe.

Broszura ostatecznie ma dotrzeć do 4,8 miliona szwedzkich domów.

 

W 2016 r. podobne zalecenia wydał rząd niemiecki. Wówczas opozycja oskarżyła go o „rozsiewanie paniki”. W tym samym roku także Litwa instruowała swoich obywateli, jak mają reagować w przypadku rosyjskiej inwazji.

 

 

Źródło: bignewsnetwork.com.

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 160 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram