DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Kraków: różaniec wynagradzający za grzech sodomii

Data publikacji: 2013-05-17 17:00
Data aktualizacji: 2013-05-18 11:06:00
Kraków: różaniec wynagradzający za grzech sodomii

Na krakowskim rynku, w publicznej modlitwie ekspiacyjnej za grzech sodomii, wynagradzano Bogu i Matce Najświętszej zgorszenie, jakim będzie parada pederastów i lesbijek, która przejdzie w sobotę ulicami Krakowa. Organizatorem publicznej ekspiacji była Krucjata Młodych.


Rynek krakowski skąpany w majowym słońcu. Ludzie. Każdy z nich idzie w swoim kierunku. Jedni się spieszą, drudzy leniwe odmierzają krok. Strzępki rozmów wymieszane z nawoływaniem przewodników turystycznych i ich opowieściami o Krakowie, których z większą lub mniejszą uwagą przysłuchują się zwiedzający. Jednak dziś w tym rynkowy gwarze słychać słowa, które rzadko przecież są w takim miejscu wypowiadane publicznie: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna….”.

 

- Modlimy się by wynagrodzić za grzech sodomii. Modlimy się za grzeszników, nie nienawidzimy ich, co często się nam zarzuca – mówi na wstępie jeden z organizatorów.

 

Modlitwa płynie z ust i serc uczestników publicznej ekspiacji za grzech sodomii, płynie równo i miarowo, wnosząc w miejski gwar element transcendencji.

 

Ekspiacja przebiega spokojnie, ludzie przystają, czytają trzymane przez Młodych Wszechpolaków hasła: „Chłopak i dziewczyna, normalna rodzina”, „Kochaj grzesznika, walcz z grzechem”. Nagle zamyślenie modlitewne przerywa przeciągły krzyk – homofoby! Dziewczyna lub młody chłopak, z daleka doprawdy trudno to poznać po dziwacznym uczesaniu i ubiorze, gwałtownie macha rękami wykrzykując w stronę modlących słowa wzgardy i nienawiści.


Jednak modlitwa pod przewodnictwem ojca Benedykta Huculaka OFM trwa dalej, odmierzana kolejnymi tajemnicami bolesnymi Różańca Świętego.

 

Wśród modlących się są także studenci. Kiedy pytam co skłoniło ich do przyjścia, odpowiadają: „to jest nasza, chrześcijańska forma walki. Robimy to dla narodu i jego przyszłości”.

 

Wagę publicznej modlitwy oraz siły podkreśla także Maria, która przyszła tu z mężem. – Jestem zaangażowana w działania na rzecz obrony życia. Obecność tu oraz modlitwę traktuję jako kontynuację mojej działalności na rzecz rodziny – mówi mi.

 

Data tego modlitewnego spotkania, zdecydowanie nie jest przypadkowa. Już w sobotę ulicami Królewskiego Miasta Krakowa przejdzie parada sodomitów bezwstydnie obnoszących się ze swoimi nieuporządkowanymi skłonnościami. Miasto Królów i Świętych ponownie zostanie narażone na widok obrzydliwości wylewających się z tego typu manifestacji. Dorośli i dzieci, którzy znajdą się w okolicach sodomickiego przemarszu będą narażeni na oglądanie widoków, o których łatwo nie da się zapomnieć.


Dla katolika nie może być obojętne, iż wzmożona majowa aktywność homośrodowisk, których parada jest jedną z odsłon, odbywa się pod hasłem Ecce Homo. Dla sodomitów te słowa są rzekomą deklaracją, że „wszyscy jesteśmy homo”. Dla katolików są to słowa szczególnie istotne, bowiem związane są z męką Chrystusową. Ich bluźniercze wykorzystanie w promowaniu grzechu, nie może nie boleć i budzić zrozumiałego oburzenia.

 

„Ecce homo” – te słowa usłyszał tłum żydów, kiedy Piłat pokazywał im po ubiczowaniu zalanego krwią naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

„Ecce homo” – to także tytuł obrazu ukazującego cierpiącego Jezusa, autorstwa św. brata Alberta Chmielowskiego. Dzieło to znajduje się w jednym z krakowskich kościołów.

 

Słowa te, tak ściśle związane z męką naszego Pana Jezusa Chrystusa, zostały w bluźnierczy sposób wykoślawione, tak by zadać dodatkowy ból, każdemu katolickiemu sercu.

 

Nie można przejść obojętnie wobec tego zgorszenia. Parady sodomitów stanowią obrazę i wyzwanie rzucone katolicyzmowi. Jedną z odpowiedzi na te bluźnierstwa winna być modlitwa wynagradzająca, tym bardziej, że wzywała do niej objawiająca się w Fatimie Matka Boża. Wskazywała Ona na różaniec jako szczególnie miłą Jej Sercu modlitwę.


„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć…”, powiedziała Maryja w Fatimie.

 

Kiedy Jezus objawił się św. Małgorzacie Marii Alacoque, mówił jej o olbrzymiej niewdzięczności i wzgardzie ludzi wobec Jego miłości i wtedy zwrócił się do niej: „Ty przynajmniej staraj się mi zadośćuczynić, o ile to będzie w twej mocy, za ich niewdzięczność”.

 

Te słowa, choć zostały skierowane do konkretnych osób, są wciąż aktualnym wezwaniem dla każdego z nas do modlitwy wynagradzającej.

 

- Zawsze trzeba się modlić, zwłaszcza w czasach kiedy z tak wielu stron płynie zagrożenie. Mamy prawo i obowiązek wychodzić z naszą modlitwą w świat – nie można nie przyznać racji ojcu Benedyktowi. Nadzieje daje obecność Tego, który „zwyciężył Świat”.

 

Łukasz Karpiel 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Fox
Popieram całym sercem. Gnać pederastów gdzie się da. Dość tego g... które nam tłoczą do łba.
beka
na tych zdjęciach prawie sami faceci :P
o
xxi wiek
tomek
Jak widzę niektóre komentarze, to mi się słabo robi. Oczywiście, powinniśmy promować dewiacje, a dyskredytować wartości moralne - ciekawe czy ten świat może bardziej zejść na psy...
*ramos
Proponuję zajrzeć najpierw do słownika i sprawdzić znaczenie słowa "pederasta" bo widzę,że tak podstawowa wiedza kuleje u wielkich obrońców rodziny..Czyżby nie wiedzieli z czym walczą?A może wreszcie zaczeli robić porządek u "siebie na podwórku"?
Katoliczka-17
Dla mnie to jest nienormalne. Dzięki Bogu że powstał taki pomysł na taki protest. Dla tych co się ze mną nie zgadzają : jest małżeństwo dwoje mężczyzn wychowuje dziecko i to dziecko się ich pyta "tato a gdzie jest mama ? lub dlaczego inne dzieci mają mamusię i tatusia a ja mam dwóch tatusiów?" i taka sama sytuacja gdyby były 2 kobiety. Gdyby się temu przyjrzeć trochę bliżej to każdy myślący Polak pozna, że coś tu jest nie tak. Zachęcam do refleksji.
Qnio
proponuję organizację marszu protestu przeciwko homofobii i zaściankowości tego kraju, pogrążonego wciąż w mrokach średniowiecza.
krolowa
powiem krótko - z taką aparycją muszą wierzyć w to, że życie w czystości jest czymś chwalebnym.
Espeon1
Of kors - mała sekta religijna wyrosła na "religię" "pokoju" i "wiary w boga" - a teraz ocenia innych na podstawie książki, której najprawdopodobniej pierwsza strona ukazuje że "podobieństwo do zdarzeń .... etc" a modlą się na rynku pulchne karykatury kapłanów którzy "nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu" chociażby usunęli w niepamięć ......
Szymon97
Czyżby Lannisterowie?
dżoana
Tin-CHan zapewniam Cię, że za kapłanów i wielu innych ludzi o skłonnościach pedofilskich katolicy również się modlą. Homoseksualizm jest grzechem więc mamy prawo (a nawet obowiązek) się za nich modlić.
Tin-CHan
żal co się dzieje z tym krajem lepiej by się pomodlili o zmianę premiera na normalnego. Co ich obchodzi kto z kim sypia, A i pomódlcie się za księży pedofilów
thc1978
w Rosji potrafią porządek zaprowadzić a u nas sodoma...
hh
Dzięki Bogu za tych ludzi! Dobrze, że oni nie dali się homopropagandzie. Boże uchroń nas przed zalewem nienormalności...
Pav
Jesteśmy z was dumni. Nie wstydzcie sie Boga i pochodzenia. Wielka Polska!
tp53
Dobrze ze tam byli!!!
Asia
+
cynik
W młodych nadzieja.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.