DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2018 r.

III Niedziela zwykła
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Kornel Morawiecki chce przyjąć 7 tys. imigrantów. Premier posłucha ojca czy prezesa?

Kornel Morawiecki chce przyjąć 7 tys. imigrantów. Premier posłucha ojca czy prezesa?
Fot: Krystian Maj/FORUM

Czy Polska pod wpływem Kornela Morawieckiego zmieni swoją politykę migracyjną? Ojciec urzędującego premiera chce korytarzy humanitarnych i twierdzi, że 7 tysięcy imigrantów, których przyjęcie zadeklarował rząd PO-PSL, na 40-milionowy kraj nie powinno być problemem.

 

„Rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne i zaproponować uchodźcom naszą kulturę” - powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Kornel Morawiecki, lider partii Wolni i Solidarni, a prywatnie ojciec urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Na tym nie koniec, bo Morawiecki senior uznał, że owe 7 tys. imigrantów, na których przyjęcie zgodziła się ekipa PO-PSL, na 40-milionowy kraj „nie powinno być problemem”. - Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas” - powiedział. Polityk dodał, że rząd kierowany przez jego syna powinien uruchomić korytarze humanitarne, o które apeluje Kościół.

 

Wizja polityki imigracyjnej serwowana przez Kornela Morawickiego stoi w sprzeczności z dotychczasową praktyką rządów Zjednoczonej Prawicy. Politycy PiS, tak jak prezes Jarosław Kaczyński, dotąd wskazywali na brak asymilacji imigrantów, co jest powodem kłopotów z bezpieczeństwem na Zachodzie i spowodowało wzrost zagrożenia terrorystycznego. Brak też skutecznych procedur identyfikacyjnych. Czy głos ojca będzie silniejszy niż sztandarowe dla  PiS „bezpieczeństwo Polaków”?

 

Warto także pamiętać, że na Bliskim Wschodzie pomoc chrześcijanom niesie organizacja papieska Pomoc Kosciołowi w Potrzebie. Szef polskiej placówki, ks. prof. Waldemar Cisło wielokrotnie podkreślał, że nie można doprowadzić do wyludniania Syrii, zaś chrześcijanie są tam potrzebni jako swego rodzaju bufor i element stabilizacyjny na pograniczu różnych kultur ze sobą współżyjących.

 

Stąd prosty wniosek, że nie można z „nich” czynić „nas”, a nawet jeśli tacy ludzi trafią do Polski, to tylko czasowo (np. na okres leczenia), bo docelowo powinni oni wrócić do swoich ojczyzn.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

MA


DATA: 2017-12-28 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proponuję wysłuchiwać papieża. Realizujmy jego wskazania.
1 dzień temu / Jan
 
Jest niedopuszczalne, aby pan Kornel Morawiecki usiłował wpływać swoim ojcowskim autorytetem (i jeszcze czynił to publicznie i masowo)na opinie oraz decyzje polityczne i rządowe premiera Państwa Polskiego, który jest jego synem. W tym przypadku takie rady są sprzeczne z większością polskiej opinii publicznej. Ale, czy są zgodne albo sprzeczne,taka metoda nie jest pożyteczna dla rządu.
3 dni temu / Tarantula
 
Często warto posłuchać starszych ludzi. Szkoda, że w tym przypadku wiek nie poszedł w parze z rozumem. Mamy w Polsce sporo młodych ludzi którzy mają mądrych ojców. Takich trzeba szukać i wystawiać na eksponowane stanowiska.
4 dni temu / Janusz
 
Pis zawiódł Polaków. Morawiecki nie nadaje się na premiera i nigdy nie powinien nim zostać. Polska nie przetrwa bez Szydło, Macierewicza i Szyszki. Kornel Morawiecki: im starszy, tym głupszy.
7 dni temu / POLAK
 
Starszy Człowiek,a namawia syna do popełnienia błędu.Polacy muu nie wybaczą.
7 dni temu / Non
 
TO STRASZNE, CO TEN STARY CZŁOWIEK CHCE ZROBIĆ, CZY BRAK MU ŚWIADOMOŚCI CZY WYOBRAŻNI, NIE DOŚĆ, ŻE W SWOIM WŁASNYM ŻYCIU NAROBIŁ TYLE GŁUPOT TO JESZCZE CHCE SIĘ PRZYCZYNIĆ DO ZNISZCZENIA POLSKI I POLAKÓW??. Z TYCH 7 TYSIĘCY BĘDZIE PÓŁ MILIONA I ZACZNĄ STAWIAĆ WARUNKI POLAKOM. NAJGORSZE TO TO, ŻE OD KILKUNASTU LAT PRZYGOTOWUJĄ SIĘ MUZUŁMANIE DO PRZEJĘCIA EUROPY. STARY MORAWIECKI KIEDYŚ BĘDZIE SPOCZYWAŁ W SPOKOJU NA CMENTARZU A POLACY BĘDĄ WYCIĘCI I WYRZNIĘCI DZIĘKI TAK LEKKOMYŚLNYM LUDZIOM JAKIM JEST ON.
8 dni temu / WARSZAWIACY
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.