DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Koniec szkalowania Polaków? Minister Ziobro zapowiedział kary za mówienie o „polskich obozach”

Koniec szkalowania Polaków? Minister Ziobro zapowiedział kary za mówienie o „polskich obozach”
Fot: Krystian Maj/FORUM

Goszczący w radiu RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił powstanie projektu ustawy pozwalającej karać za używanie kłamliwego i krzywdzącego dla Polaków zwrotu „polskie obozy zagłady”. Projekt miał opracować wiceminister Patryk Jaki. Jego założenia poznała już premier Beata Szydło i zgodziła się z proponowanymi rozwiązaniami. W ciągu kilku dni przepisy mają zostać przedstawione opinii publicznej.

 

Zdaniem ministra sprawiedliwości projekt „odpowiada oczekiwaniom bardzo wielu Polaków, którzy są nagminnie pomawiani na świecie, w Europie, nawet w Niemczech, że są sprawcami Holokaustu, że w Polsce były polskie obozy koncentracyjne, polskie komory gazowe”.

 

- Dość z tym kłamstwem, musi być za to odpowiedzialność - ocenił w programie „Gość” Krzysztofa Ziemca minister Zbigniew Ziobro.

 

Nad projektem pracował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki i zespół zajmujący się tą sprawą. Z propozycjami prawnymi zapoznała się premier Beata Szydło i wstępnie poparła je. Z zapowiedzi Ziobry wynika, że już na początku przyszłego tygodnia nowe prawo zostanie zaprezentowane narodowi.

 

Sprawa tak zwanych „polskich obozów koncentracyjnych” trwa od kilku lat. Początkowo sformułowanie pojawiało się w wypowiedziach mało znaczących polityków świata zachodniego i po protestach strony polskiej autorzy słów przepraszali. Z czasem zwrot zaczął święcić tryumfy, a w 2012 roku użył go nawet prezydent USA, Barack Obama. Dzisiaj, gdy ktoś zechce wytłumaczyć się z kłamliwego zwrotu, wini... gramatykę. Przeprosiny za szkalowanie Polaków nie są niestety regułą.

 

Stosowanie określenia jest niezwykle korzystne dla niemieckiej polityki historycznej, która chce zrzucić część winy za holokaust na inne narody europejskie, w tym te okupowane przez III Rzeszę.

 

Źródło: RFM FM

MWł 


DATA: 2016-02-13 18:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"(...)największym grzechem Kaczyńskiego jest zatrzymanie ekshumacji w Jedwabnem co w efekcie doprowadziło do tego, że zbrodnia ta nadal nie jest wyjaśniona. Stanowi natomiast pożywkę dla ciągłego obwiniania Polaków o udział w holokauście oraz przenoszenia antypolonizmu części elit do pop-kultury, czego przykładem jest głośny ostatnio film ?Pokłosie?.Można powiedzieć, że decyzja Kaczyńskiego doprowadziła do tego, iż Polska przez kolejne 11 lat była grillowana Jedwabnem. Co więcej końca tego procesu nie widać, bo miejsce tragedii jedwabińskich Żydów zostało zabudowane pomnikiem i zapewne trudno będzie się władzom zdecydować na jego rozebranie by wrócić do rzetelnych badań w tej sprawie."Tomasz Sommer
ponad 2 lata temu / teodor
 
@stan, teodor, Tom Zgadza się. Koło artefaktu w Jedwabnem krzątało się w swoim czasie za dużo "autorytetów" (świeckich i duchownych) - z Lechem Kaczyńskim na czele. A obecny rząd (i obecny prezydent) ma realizować "testament" Lecha Kaczyńskiego.
ponad 2 lata temu / wwm
 
jedwabne barbecue :)
ponad 2 lata temu / jarek
 
Brawo Panie Ministrze
ponad 2 lata temu / Time
 
@ STAN masz dużo racji co do JEDWABNEGO nie wiadomo kiedy znajdzie się ktoś kto pokaże prawde co do wydarzeń w JEDWABNE. A wszyscy którzy chcą przybliżyć sie do tej prawdy niech znajda filmik z HIERONIMĄ WILCZEWSKĄ.
ponad 2 lata temu / TOM
 
Po "Jedwabnym" ich poznacie...
ponad 2 lata temu / teodor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.