DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Komisja Petycji odwołała posiedzenie w sprawie nowelizacji ustawy aborcyjnej

Komisja Petycji odwołała posiedzenie w sprawie nowelizacji ustawy aborcyjnej
Fot. Piotr Guzik / Forum

Planowane na czwartkowy poranek posiedzenie sejmowej Komisji Petycji zostało odwołane. Oznacza to odsunięcie w czasie rozpatrzenia projektu nowelizacji ustawy aborcyjnej autorstwa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

                                 

Projekt został złożony do Sejmu w trybie petycji. Wcześniej PFROŻ odmówiła poparcia nowelizacji zgłoszonej przez komitet „Stop Aborcji” i odrzuconej jesienią przez Sejm. Jako powód liderzy organizacji podali fakt rozciągnięcia przez autorów projektu z instytutu Ordo Iuris odpowiedzialności prawno-karnej na wszystkie grupy sprawców zabicia dziecka, a więc także na matki.


- Absolutnie, muszę to z pełną mocą podkreślić: to głosowanie, w którym ten projekt przepadł, nie jest żadną katastrofą. W Sejmie, w komisji petycji leży gotowy nasz projekt. Nasz, czyli Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, złożony pod koniec września. On też ma zapewnić pełną ochronę życia wszystkim poczętym dzieciom bez żadnego wyjątku, ale oczywiście nie wprowadza karalności kobiet – przekonywał w październiku minionego roku na antenie telewizji Trwam wiceprezes federacji, Antoni Zięba. Skomentował w ten sposób głosowanie, w którym posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Kukiz ’15 odrzucili nowelizację Ordo Iuris. Działacz pro-life powoływał się na zakulisowe rozmowy z „wysoko postawionymi” przedstawicielami partii rządzącej, którzy mieli skutecznie zniechęcić federację do poparcia projektu „Stop aborcji”.

Niedawno jednak posłowie wchodzący w skład prezydium Komisji Petycji (KP) sceptycznie wypowiedzieli się o szansach propozycji PFROŻ.


– Tryb petycji nie może być wykorzystywany do wprowadzania ustawy tylnymi drzwiami – to słowa przewodniczącego KP, Sławomira Piechoty z Platformy Obywatelskiej, cytowane i niezdementowane na łamach „Gazety Wyborczej”.


– Będziemy głosować za tym, żeby nie rozpatrywać tego projektu, nie jesteśmy od tego, by się zajmować tak trudnymi sprawami – miał z kolei, według tego samego źródła, powiedzieć Andrzej Smirnow, w komisji niższy rangą, bo „zaledwie” wiceprzewodniczący, za to członek partii posiadającej większość i w KP, i w całym Sejmie.


Czy słowa te przesądzają o losach propozycji PFROŻ, powinno okazać się już wkrótce. Petycję poparli za to kilka dni temu inicjatorzy projektu „Stop aborcji”, którzy jednocześnie wskazali na jej braki. „Jakkolwiek pozostawia bezkarnym zamach na życie dziecka, którego dopuszcza się matka, jednak stanowi istotną poprawę w stosunku do przepisów obowiązujących obecnie” – napisali o projekcie w swym oświadczeniu Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia i mecenas Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Ordo Iuris.

Propozycja Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zakłada m.in. zakaz zabijania nienarodzonych i sprzedawania środków wczesnoporonnych. Zgodnie z programem odwołanego, czwartkowego posiedzenia Komisji Petycji, miała być prezentowana przez posłankę Magdalenę Kochan z Platformy Obywatelskiej.

 

Źródło: sejm.gov.pl

RoM

DATA: 2017-01-12 11:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę zauważyć że dla elit NWO najważniejsze są dziedziny światopoglądowe ! Ich najbardziej interesuje rewolucja kulturalno duchowa ! To potwierdz że im chodzi o ludzkie dusze ! A PiS stara się wszystkim przychylić nieba finansowego, natomiast jakby poddał się całkowicie w obrębie moralności. Absolutnie nikt nie może w UE powiedzieć czegoś złego o LGBTI. szok !
ponad 1 rok temu / elity NWO
 
"...to głosowanie, w którym ten projekt przepadł, nie jest żadną katastrofą"??? Powiedz to pan tym zabitym dzieciom, które w ciągu roku władzy PiS można było uratować! Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy! W życiu nie ma kary i nagrody, ale zawsze są KONSEKWENCJE. Poczekajcie, a zobaczycie.
ponad 1 rok temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.