DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Komisja Europejska apeluje do Warszawy: macie przyjąć imigrantów. Waszczykowski odpowiada

Komisja Europejska apeluje do Warszawy: macie przyjąć imigrantów. Waszczykowski odpowiada
Witold Waszczykowski. Fot: Krystian Maj/FORUM

Komisja Europejska wysłała do Polski i Węgier specjalne pismo, w którym wzywa Polskę i Węgry do przyjęcia określonych kwot imigrantów. Szef polskiego MSZ, Witold Waszczykowski zapowiedział już, że odpowie na pismo.

 

Komisja Europejska uznała, że Polska oraz Węgry łamią zobowiązania państwa członkowskiego, dotyczące przyjmowania kwot imigrantów, odgórnie narzuconych przez Brukselę. 14 czerwca Warszawa i Budapeszt otrzymały specjalne pismo, w którym KE wezwała obydwa kraje do usunięcia rzekomego uchybienia tym zobowiązaniom.

 

Jednak polskie MSZ nie ma zamiaru ustępować. Minister Waszczykowski poinformował, że przygotowuje odpowiedź na pismo. Stwierdził, że nie istnieje możliwość sprawdzenia, kto z przybyszów z Bliskiego Wschodu czy Afryki jest uchodźcą a kto imigrantem. - Wielu z nich nie posiada dokumentów tożsamości bądź posiada dokumenty, których autentyczność jest wątpliwa. Wielu nawet ukrywa - i nie można tego sprawdzić - swój wiek, bo większość młodych mężczyzn podaje się za nastolatków, co jest nieprawdą – mówił.

 

Waszczykowski zwrócił uwagę, że KE nie może pociągnąć Polski do odpowiedzialności w oparciu o prawo europejskie ponieważ dotyczy ono uchodźców a nie imigrantów. A zgodnie z wolą Brukseli wielu z tej drugiej grupy może podlegać relokacji. Podkreślił również, że imigranci nie chcą przybywać do Polski, zaś Warszawa nie chce zgodzić się na narzucanie siłą ludziom i państwom masowych przesiedleń. – Bo przecież gdybyśmy zachowali się zgodnie ze standardami europejskimi, to po przyjeździe do Polski, po identyfikacji, nadaniu im dokumentów tożsamości, oni są wolni i nie moglibyśmy ich zatrzymać w kraju, oni mogliby podróżować po całej Europie – dodał.

 

Szef resortu spraw zagranicznych zaznaczył, że Polska odpowie KE, iż ta wystosowała dokument, który „jest stronniczy” oraz „nie informuje właściwie państw członkowskich o działaniach Polski w sprawie relokacji uchodźców”.

 

 

Źródło: rmf24.pl

ged


DATA: 2017-07-01 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gorszy sort 'Liberalny"Katolik Od Kiedy Partie Polityczne są Katolickie.Katolicy to Laikat czyli Tradycyjni Katolicy broniący Doktryny Katolickiej przed modernistami.Ponad 80%Polków nie chce islamskich terrorystów.A zakute łby lewackie liberalne głąby chcą na siłę sprowadzać nam terrorystów islamskich za pieniądze G Sorosa .POLSKA NIE LAICKA TYLKO WIELKA KATOLICKA.CHCEMY REPATRIANTÓW NIE IMIGRANTÓW
9 miesięcy temu / Tomasz
 
Tylko niech pisiory więcej nie mówią że są katolikami.....
10 miesięcy temu / Prawdziwy Katolik choć gorszego sortu
 
To te mieszkania co zaczeli stawiac beda wlasnie dla tych kozich synow
10 miesięcy temu / Z Zamoscia
 
Już się wycofują rakiem. 2/3 państw jest przeciw tej głupiej 1/3.
10 miesięcy temu / Lee51
 
BRAWO PiS. JEDYNA PARTIA KTÓRA JESZCZE CHCE POMÓC W ODBUDOWIE POLSKI, CHOĆ NIE JEST ŁATWO BO RZĄDY PO WYSPRZEDAŁY PÓŁ POLSKI A DO TEGO NAROBILI MILIONOWYCH DŁUGÓW
10 miesięcy temu / TUSEK SPIEWAK OPEROWY
 
Żadnych ciapatych a ci co są to w samolot i z powrotem do Afryki a jak mało to drewniane łódki i wio
10 miesięcy temu / Bxz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.