DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Komisja Europejska apeluje do Warszawy: macie przyjąć imigrantów. Waszczykowski odpowiada

Data publikacji: 2017-07-01 10:00
Data aktualizacji: 2017-07-01 10:53:00
Komisja Europejska apeluje do Warszawy: macie przyjąć imigrantów. Waszczykowski odpowiada
Witold Waszczykowski. Fot: Krystian Maj/FORUM

Komisja Europejska wysłała do Polski i Węgier specjalne pismo, w którym wzywa Polskę i Węgry do przyjęcia określonych kwot imigrantów. Szef polskiego MSZ, Witold Waszczykowski zapowiedział już, że odpowie na pismo.

 

Komisja Europejska uznała, że Polska oraz Węgry łamią zobowiązania państwa członkowskiego, dotyczące przyjmowania kwot imigrantów, odgórnie narzuconych przez Brukselę. 14 czerwca Warszawa i Budapeszt otrzymały specjalne pismo, w którym KE wezwała obydwa kraje do usunięcia rzekomego uchybienia tym zobowiązaniom.

 

Jednak polskie MSZ nie ma zamiaru ustępować. Minister Waszczykowski poinformował, że przygotowuje odpowiedź na pismo. Stwierdził, że nie istnieje możliwość sprawdzenia, kto z przybyszów z Bliskiego Wschodu czy Afryki jest uchodźcą a kto imigrantem. - Wielu z nich nie posiada dokumentów tożsamości bądź posiada dokumenty, których autentyczność jest wątpliwa. Wielu nawet ukrywa - i nie można tego sprawdzić - swój wiek, bo większość młodych mężczyzn podaje się za nastolatków, co jest nieprawdą – mówił.

 

Waszczykowski zwrócił uwagę, że KE nie może pociągnąć Polski do odpowiedzialności w oparciu o prawo europejskie ponieważ dotyczy ono uchodźców a nie imigrantów. A zgodnie z wolą Brukseli wielu z tej drugiej grupy może podlegać relokacji. Podkreślił również, że imigranci nie chcą przybywać do Polski, zaś Warszawa nie chce zgodzić się na narzucanie siłą ludziom i państwom masowych przesiedleń. – Bo przecież gdybyśmy zachowali się zgodnie ze standardami europejskimi, to po przyjeździe do Polski, po identyfikacji, nadaniu im dokumentów tożsamości, oni są wolni i nie moglibyśmy ich zatrzymać w kraju, oni mogliby podróżować po całej Europie – dodał.

 

Szef resortu spraw zagranicznych zaznaczył, że Polska odpowie KE, iż ta wystosowała dokument, który „jest stronniczy” oraz „nie informuje właściwie państw członkowskich o działaniach Polski w sprawie relokacji uchodźców”.

 

 

Źródło: rmf24.pl

ged

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tomasz
Gorszy sort 'Liberalny"Katolik Od Kiedy Partie Polityczne są Katolickie.Katolicy to Laikat czyli Tradycyjni Katolicy broniący Doktryny Katolickiej przed modernistami.Ponad 80%Polków nie chce islamskich terrorystów.A zakute łby lewackie liberalne głąby chcą na siłę sprowadzać nam terrorystów islamskich za pieniądze G Sorosa .POLSKA NIE LAICKA TYLKO WIELKA KATOLICKA.CHCEMY REPATRIANTÓW NIE IMIGRANTÓW
Prawdziwy Katolik choć gorszego sortu
Tylko niech pisiory więcej nie mówią że są katolikami.....
Z Zamoscia
To te mieszkania co zaczeli stawiac beda wlasnie dla tych kozich synow
Lee51
Już się wycofują rakiem. 2/3 państw jest przeciw tej głupiej 1/3.
TUSEK SPIEWAK OPEROWY
BRAWO PiS. JEDYNA PARTIA KTÓRA JESZCZE CHCE POMÓC W ODBUDOWIE POLSKI, CHOĆ NIE JEST ŁATWO BO RZĄDY PO WYSPRZEDAŁY PÓŁ POLSKI A DO TEGO NAROBILI MILIONOWYCH DŁUGÓW
Bxz
Żadnych ciapatych a ci co są to w samolot i z powrotem do Afryki a jak mało to drewniane łódki i wio
Rychu lat65 W-wa
Nigdy tych morderców mulzumanskich nie.mozna wpuścić do naszej ojczyzny.Bronmy wolności Polski i jej narodu przed Niemcami i zwyrodnialymi urzędnikami z Bruksel,jak w. 1939 r.przed Hitlerem?
Jan 3 ci
My narod polski apelujemy do komisji europejskiej pocalujcie nas w zadek
zatroskany
Jestem za tym co mówi ksiądz Isakiewicz-Zalewski Ponadto mamy już ok miliona uchodźców z Ukrainy, którzy są łatwi do identyfikacji oraz bliżsi naszej kulturze
juka
Brawo, brawo, brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
realista
szukanie argumentów nie ma sensu - żadne nie trafią bo Polska i Wegry sa przeszkodą w szerko zakrojonym planie homogenizacji narodowo kulturowo religijnej europy. Zatarcia granic tozsamosci narodej kultury i religii (niestety zastąpienie islamem). W celu łatwego rzącenia całym bezwolnym i bezideowym EU przez Niemcy via KE. Ja odpowiedziałbym apelem o odesłanie wszystkich imigrantów z UE do ich domów i postawienie wojska na granicach UE.
Lee51
Po chrześcijańsku powiem. My nie, a wam, tej laickiej europie - szczęść Boże.
yamamoto
Chrystus Królem Polski albo śmierć! Czas opuścić EU- kołchoz i mobilizacja Polskiego Wojska1
seb
Na korytarze tez się nie zgadzamy. Jak demokracja w Kościele to demokracja. Większość ma głos.
nm
ani jednego ! zadajmy wyjscia z unii !
Pierre_
"Kwoty imigrantów" - zaiste, humanitarne. Znakomicie wpisuje się w epokę kolonialną, w której kilka państw miało swój udział. Przyzwyczajenia do handlu żywym towarem zostają, tylko słownictwo się zmienia, już nie "żywy heban", a "imigranci" i ich "kwota". Może kwota deputatu węglowego? Tfuu, wynocha na ryby, Makrela kochać imigrant, ten wybuchać, Makrela robić zonk! A Polska pokazać wała. Tak ma zostać.
Stanisław
W zaistniałej sytuacji Polska, zawiesza jakiekolwiek przyjmowanie migrantów ( za wyjątkiem repatriacji) na najbliższe 25 lat ze względów bezpieczeństwa. Jeśli dotychczas przybyli i przebywający na terytorium Polski Dobrze bezkonfliktowo się zaadaptują wówczas Polska rozważyć ew.kolejne zaproszenia migrantów.
QuitoAkita
Bardzo dobra reakcja min. Waszczykowskiego. Merytoryczna a nie emocjonalna.
Patriota
Nie CHCEMY IMIGRANTÓW!!!!!!!
Patryiota
Zadnych imigrantów.
nikk
Żadnych relokacji, żadnych korytarzy, żadnych kwot, żadnych islamskich osadników!!!
meloox
Odpowiedzialbym krotko...walcie sie !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.