DZIŚ JEST:   27   KWIETNIA   2018 r.

Św. Zyty
 
 
 
 

Kiedy Polska odzyska wrak Tu-154M? Minister Czaputowicz przedstawił sprawę w Brukseli

Kiedy Polska odzyska wrak Tu-154M? Minister Czaputowicz przedstawił sprawę w Brukseli
Jacek Czaputowicz, Fot: Krystian Maj/FORUM

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz na spotkaniu unijnych ministrów poruszył sprawę odzyskania przez Polskę wraku samolotu Tu – 154M, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

 

Na posiedzeniu unijnej Rady ds. Zagranicznych jednym z poruszanych tematów były realcje Unii Europejskiej z Rosją. W referacie wygłoszonym przez polskiego ministra poruszono kwestie zwrotu Polsce wraku tupolewa.

 

- Polska oczekuje ciągle zwrotu wraku samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. – wskazał w referacie minister spraw zagranicznych. - Zginął prezydent, elita polskiego narodu i, zgodnie z prawem międzynarodowym, mamy prawo oczekiwać zwrotu samego wraku, a także czarnych skrzynek - jest to konieczne do prowadzenia śledztwa, które się toczy  - dodał.

 

Jacek Czaputowicz pytany jaką reakcję wśród unijnych dyplomatów wywołał jego apel, odpowiedział: „nie było dyskusji na ten temat”.

 

- Na pewno zostało to odczytane, będzie to w protokole; ważne państwo UE przedstawiło swój punkt widzenia na temat polityki wobec Rosji – przekonywał.

 

Według polskiego ministra pozostali unijni dyplomaci byli zgodni co do ujednolicenia polityki zagranicznej wobec Rosji. Zaznaczył także, że jest zwolennikiem sankcji wobec Moskwy, które przynoszą pozytywne efekty.

 

- Jest pewna zgoda, że te sankcje, które zostały wprowadzone, odgrywają pozytywną rolę. (...) Jest świadomość istnienia zagrożenia ze strony polityki rosyjskiej dla UE – powiedział.

 

 

Źródło: rmf24.pl

PR


DATA: 2018-04-17 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamęt , zamęt , zamęt.
9 dni temu / mario69
 
Przecież niemiecka UE dąży do zjednoczenia /swych interesów/ z Rosją kosztem Polski. Co ten Czaputowicz bredzi? PiS-owi przynależność Polski do UE jest potrzebna jedynie po to, żeby wprowadzić tu prawny zamordyzm. Już jesteśmy w UE za sprawą Lecha Kaczyńskiego i jeśli nie wyjdziemy z Unii, czego PiS za żadne skarby świata nie chce, musimy się podporządkować. Wszelki niby opór na wzór oporu Trumpa to zasłona dymna dla idiotów. My idiotami nie jesteśmy panie Czaputowicz.
10 dni temu / sad
 
Odcinek 2345 pt. Smoleńsk , czyli teatru dla ludu ciąg dalszy. Lud się będzie ekscytował jakiż to dobry ten minister .
10 dni temu / Wojciec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.