DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2017 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

KE kontra migracja. Do końca września padną nowe propozycje rozwiązania kryzysu

KE kontra migracja. Do końca września padną nowe propozycje rozwiązania kryzysu
Fot. Krystian Maj/FORUM
#POLSKA    #RELOKACJA    #AZYL    #KE    #IMIGRACJA    #BEZPIECZEŃSTWO    #NIEMCY    #AFRYKA    #KRYZYS    #ODSYŁANIE

Bruksela do końca września przedstawi nowe propozycje ws. migracji. Jak zapowiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, rozwiązania dotyczyć będą głównie mechanizmu odsyłania osób, które nie spełnią warunków do uzyskania azylu.

 

Prócz odsyłania osób, które przebywają na terenie krajów UE niezgodnie z prawem, KE chce także zaproponować legalne ścieżki migracji oraz zasady współpracy Europy z krajami afrykańskimi. Juncker apelował przy tym o solidarność z Afryką.

 

Propozycje szefa KE już zostały skrytykowane, jako działania pobieżne, a nie będące realnym i kompleksowym planem rozwiązania kryzysu migracyjnego z jakim zmaga się UE. - Po wielu miesiącach oczekiwania na przedstawienie konkretnego programu, dziś słyszymy tylko i wyłącznie deklarację. Jednocześnie szef KE zapowiedział otwarcie nowych korytarzy legalnej migracji do Unii Europejskiej. Tak więc należy to czytać w takim kontekście, że proces migracji, wyludniania się Afryki, proces dekompozycji będzie się pogłębiał. To nie jest dobra informacja – powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

 

Dotychczasowe próby rozwiązania kryzysu napływu imigrantów do Europy nie dały oczekiwanych efektów. We wrześniu 2017 roku miała zakończyć się relokacja 160 tys. migrantów z Włoch i Grecji do krajów unijnych, ale pomysł został storpedowany m.in. przez Węgry i Polskę. Ponadto sam mechanizm realokacji okazał się być nieskuteczny, bo przesiedlono 28 tys. osób.

 

Pomysły KE dziwnym trafem zbiegają się z przedwyborczymi zapowiedziami Angeli Merkel o odsyłaniu migrantów niemających prawa pobytu w Niemczech. Tylko tam do odesłania kwalifikuje się ponad 220 tys. osób.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2017-09-13 14:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie jest Gerlitz?
2 miesiące temu / do Tomasz
 
Gerlitz iracki islamista ugodził nożem ucznia w szkole .
2 miesiące temu / Tomasz
 
Pytanie czy Rząd PIS stworzył razem z Caritas "korytarze humanitarne"? Skąd biorą się na ulicach dużych miast rodziny wielodzietne z Syrii i Afryki Północnej? Proszę Caritas o udzielenie informacji czy to prawda pomaga sprowadzać nachdzźców z Syrii i Afryki Płónocnej??
2 miesiące temu / Tomasz
 
Najpierw mówiono, że to "Syryjczycy uciekający przed wojną" a teraz okazuje się że Syria leży w Afryce. Chyba gender komuś siadł na głowę. A samo wystąpienie to typowy marksistowski monolog człowieka, który "cierpiał i walczył za UE"(tak to cytat).
2 miesiące temu / One
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.