DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce. Spotkania w Krakowie i Poznaniu

Data publikacji: 2016-02-04 05:00
Data aktualizacji: 2016-02-04 08:06:00
Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce. Spotkania w Krakowie i Poznaniu
Fot. Dominik Cira / Sacra Liturgia 2013

Kardynał Raymond L. Burke odwiedzi Polskę. 6 lutego odbędzie się spotkanie z hierarchą w Poznaniu, związane z jego najnowszą książką - „Boża Miłość stała się Ciałem. Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości”. Spotkanie z wiernymi odbędzie się także w Krakowie - 8 lutego w kościele ojców franciszkanów konwentualnych.

 

Kardynał Raymond Leo Burke odwiedzi Polskę. 8 lutego 2016 roku (poniedziałek) o godz. 16:00 w Auli krakowskiego klasztoru ojców franciszkanów (ul. Franciszkańska) odbędzie się promocja najnowszej książki hierarchy pt. „Boża Miłość stała się Ciałem. Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości”. Spotkanie potrwa do godziny 18:00.

 

O godzinie 19:00 w krakowskim kościele Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się liturgia Mszy pontyfikalnej (nadzwyczajna forma rytu rzymskiego), którą celebrować będzie ksiądz kardynał. Udział w Mszy świętej można potwierdzić korzystając ze strony wydarzenia na Facebooku.

 

Kardynał Raymond Burke odwiedzi także Poznań, gdzie 6 lutego w poznańskiej katedrze celebrować będzie uroczystą Mszę w zwyczajnej formie rytu rzymskiego. Liturgia rozpocznie się o godzinie 16:30, po niej zaplanowano spotkanie z hierarchą.

 Zobacz także wywiad PCh24.pl z Jego Eminencją Kardynałem Raymondem Leo Burke przeprowadzona w Watykanie w czerwcu 2015 r.

 

mat
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
secessio
No i nie ogłosi niczego takiego, bo on nie lubi "catedhr" i prędzej je wszystkie miłosiernie sprzeda za kase na biednych:-)
Rozczarowany
@secessio: dopóki żaden Papież nie ogłosił "ex cathedra" czegoś sprzecznego z doktryną, Kościół Katolicki JEST to ta sama św. Eclesia o której mówił Chrystus. Nawet mimo że ilościowo (w procentach) tradycjonaliści to znaczna mniejszość.
secessio
A jak by tak zastosować %-y. A biskupów w łączności ilu kol.jest w stanie wymienić-kilku. A pełniących jakąś zaszczytną/wpływową funkcję? Oczywiście nadzieje podzielamy wspólnie, tylko czy to jest ta sama św.Eclesia o której mówił Chrystus...
Rozczarowany
A dlaczego secessio uważa że Kardynał Burke to wyjątek? Przecież w Kościele Katolickim nadal jest wielu kapłanów mocno trwających przy Tradycji. Natomiast co do moich nadziei, to wiążę je ze słowami Pana Jezusa że bramy piekielne Kościoła nie przemogą.
Roman Dorna
Przy oczywistej przecież wielkiej wdzięczności i szacunku dla ks. Kardynała, za wielki wkład w głoszenie Prawdy (co jest obowiązkiem i powołaniem każdego księdza, każdego katolika), nie mogę sie jednocześnie uwolnić od myśli, że jednak czegoś w tym wywiadzie zabrakło. A może powiem tak, że w pewnych fragmentach odpowiedzi ks. Kardynała, jednak wzięła górę ciągle panosząca się w świecie poprawność. Jak w polityce. Aktualna sytuacja Koscioła, stan wiary i człowieka w Kościele jest tak krytyczny, że taki wywiad i jego odbiór, może mieć kolosalne znaczenie dla dalszych losów świata i człowieka, więc taka "Osoba" nie powinna zręcznie omijać pewnych spraw, lub mówić tylko o wybranych aspektach takich, czy innych ludzi, lub sytuacji. Brak czasu. Zło z którym mamy teraz do czynienia nie spadło z nieba. Ono jest wynikiem działań konkretnych ludzi Świętego Kościoła. Ale o tym lepiej (?) cicho sza. I np. przy okazji - czy abp. Lefebvre był schizmatykiem ??? Króluj nam Chryste.
secessio
@Rozczarowany: słyszał brat o wyjątku potwierdzającym regułę? Usunięcie go z komisji watykańskiej też potwierdza nadzieje Rozczrowanego?
Ula
Przesladowany za czystosc wiary,dziekuje PCH za wlozenie wysilku w zorganizowaniu wizyty Jego Ekselencji Leo Burke oraz za propagowanie skarbu Kosciola Sw jakim jest Msza Sw Tryndencka.Moze dobrze byloby zapoczatkowac krotkie odcinki o wszyskich aspectach i odprwaianiu Mszy Sw Tryndenckiej aby byla Ona w pelni zrozumiala dla tych ktorzy nie maja wiedzy o tego rodzaju liturgii.
Rozczarowany
Tacy wspaniali Kapłani obalają swą postawą fałszywe twierdzenia schizmatyków i heretyków o upadku Kościoła Katolickiego.
John Galt
Deo gratias!
Katolik
To wspaniały wierny i tradycyjny kapłan kto moze niech idzie. szkoda ze nie bedzie go w Warszawie chętnie bym poszedł.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.