DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce. Spotkania w Krakowie i Poznaniu

Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce. Spotkania w Krakowie i Poznaniu
Fot. Dominik Cira / Sacra Liturgia 2013

Kardynał Raymond L. Burke odwiedzi Polskę. 6 lutego odbędzie się spotkanie z hierarchą w Poznaniu, związane z jego najnowszą książką - „Boża Miłość stała się Ciałem. Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości”. Spotkanie z wiernymi odbędzie się także w Krakowie - 8 lutego w kościele ojców franciszkanów konwentualnych.

 

Kardynał Raymond Leo Burke odwiedzi Polskę. 8 lutego 2016 roku (poniedziałek) o godz. 16:00 w Auli krakowskiego klasztoru ojców franciszkanów (ul. Franciszkańska) odbędzie się promocja najnowszej książki hierarchy pt. „Boża Miłość stała się Ciałem. Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości”. Spotkanie potrwa do godziny 18:00.

 

O godzinie 19:00 w krakowskim kościele Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się liturgia Mszy pontyfikalnej (nadzwyczajna forma rytu rzymskiego), którą celebrować będzie ksiądz kardynał. Udział w Mszy świętej można potwierdzić korzystając ze strony wydarzenia na Facebooku.

 

Kardynał Raymond Burke odwiedzi także Poznań, gdzie 6 lutego w poznańskiej katedrze celebrować będzie uroczystą Mszę w zwyczajnej formie rytu rzymskiego. Liturgia rozpocznie się o godzinie 16:30, po niej zaplanowano spotkanie z hierarchą.

 Zobacz także wywiad PCh24.pl z Jego Eminencją Kardynałem Raymondem Leo Burke przeprowadzona w Watykanie w czerwcu 2015 r.

 

mat
 


DATA: 2016-02-04 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i nie ogłosi niczego takiego, bo on nie lubi "catedhr" i prędzej je wszystkie miłosiernie sprzeda za kase na biednych:-)
ponad 2 lata temu / secessio
 
@secessio: dopóki żaden Papież nie ogłosił "ex cathedra" czegoś sprzecznego z doktryną, Kościół Katolicki JEST to ta sama św. Eclesia o której mówił Chrystus. Nawet mimo że ilościowo (w procentach) tradycjonaliści to znaczna mniejszość.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
A jak by tak zastosować %-y. A biskupów w łączności ilu kol.jest w stanie wymienić-kilku. A pełniących jakąś zaszczytną/wpływową funkcję? Oczywiście nadzieje podzielamy wspólnie, tylko czy to jest ta sama św.Eclesia o której mówił Chrystus...
ponad 2 lata temu / secessio
 
A dlaczego secessio uważa że Kardynał Burke to wyjątek? Przecież w Kościele Katolickim nadal jest wielu kapłanów mocno trwających przy Tradycji. Natomiast co do moich nadziei, to wiążę je ze słowami Pana Jezusa że bramy piekielne Kościoła nie przemogą.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Przy oczywistej przecież wielkiej wdzięczności i szacunku dla ks. Kardynała, za wielki wkład w głoszenie Prawdy (co jest obowiązkiem i powołaniem każdego księdza, każdego katolika), nie mogę sie jednocześnie uwolnić od myśli, że jednak czegoś w tym wywiadzie zabrakło. A może powiem tak, że w pewnych fragmentach odpowiedzi ks. Kardynała, jednak wzięła górę ciągle panosząca się w świecie poprawność. Jak w polityce. Aktualna sytuacja Koscioła, stan wiary i człowieka w Kościele jest tak krytyczny, że taki wywiad i jego odbiór, może mieć kolosalne znaczenie dla dalszych losów świata i człowieka, więc taka "Osoba" nie powinna zręcznie omijać pewnych spraw, lub mówić tylko o wybranych aspektach takich, czy innych ludzi, lub sytuacji. Brak czasu. Zło z którym mamy teraz do czynienia nie spadło z nieba. Ono jest wynikiem działań konkretnych ludzi Świętego Kościoła. Ale o tym lepiej (?) cicho sza. I np. przy okazji - czy abp. Lefebvre był schizmatykiem ??? Króluj nam Chryste.
ponad 2 lata temu / Roman Dorna
 
@Rozczarowany: słyszał brat o wyjątku potwierdzającym regułę? Usunięcie go z komisji watykańskiej też potwierdza nadzieje Rozczrowanego?
ponad 2 lata temu / secessio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.