DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kardynał Burke apeluje do katolików, aby „szturmowali niebo”

Kardynał Burke apeluje do katolików, aby „szturmowali niebo”
ALESSANDRO BiANCHI /FORUM

Kardynał Raymond Burke wzywa wiernych katolików  do „szturmu na niebo” modlitwą różańcową. Sam co miesiąc będzie celebrował Msze Świętą i modlitwę różańcową w intencji wyprowadzenia Kościoła z obecnego kryzysu i zamieszania. Jest to oddolna inicjatywa świeckiej organizacji katolickiej, zaniepokojonej zmianami kulturowymi i prawnymi w zakresie moralności i ochrony życia.

 

Inicjatywa została zapoczątkowana przez świecką organizację działającą w Stanach Zjednoczonych - „Katolicką Akcję dla Wiary i Rodziny”. Umieściła ona na swojej stronie internetowej stosowne informacje oraz formularz umożliwiający udział w grupie, której członkowie będą się modlić na różańcu w każdy pierwszy dzień miesiąca. Modlitwy będą ofiarowywane w intencji zakończenia kryzysu w Kościele.


- Jako katolicy dostrzegamy kryzys kultury. Przegraliśmy bitwę przeciwko małżeństwom jednopłciowym, widzimy Planned Parenthood, która zabija dzieci, handluje ich organami i brak działań mających na celu zatrzymanie takiego procederu, a eutanazja  jest wprowadzana tylnymi drzwiami - powiedział Thomas McKenna, rzecznik prasowy Katolickiej Akcji dla Wiary i Rodziny.


W czasie spotkań z amerykańskim kardynałem katolicy z całego świata dzielą się swoimi wątpliwościami i zniechęceniem wywołanym obecnym zamieszaniem w Kościele. W tych okolicznościach kardynał Burke - tak, jak i poprzednio - zachęcał do ufnej modlitwy.Zainspirowani licznymi wypowiedziami hierarchy katolicy z Akcji dla Wiary i Rodziny za pomocą strony internetowej wzywają „Rycerzy Różańca” do „szturmowania nieba"  w każdy pierwszy dzień miesiąca. Do poniedziałku, poprzez stronę internetową, podjęcie modlitewnego wyzwania zadeklarowało 15 000 katolików.


Modlącym się organizatorzy proponują następujące intencje:

1. Za naszą Matkę – Kościół Święty, aby Duch Święty prowadził papieża.

2. Za biskupów i całe duchowieństwo: o świętość życia i aby byli wiernymi pasterzami, obrońcami Boga i pokazywali Światło Prawdy.

3. Aby wszelki zamęt został rozwiany z serc i umysłów wszystkich ludzi oraz o oświecenie światłem Prawdy.


W pierwszy dzień miesiąca kardynał Burke będzie odprawiał Msze Świętą w tych intencjach, a także w osobistych intencjach „Rycerzy Różańca” - osób, biorących udział w kampanii.  - W ten sposób nasze modlitwy będą miały znacznie większą siłę - tłumaczy T. McKenna.

 

 Źródło: lifesitenews.com

MRDATA: 2016-01-14 16:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja tylko celebracja Nadzwyczajnej Formy rytu Rzymskiego uratuje Kościół Tradycja katolicka"Tradycja jak ją kościół rozumiał przez wieki.VATICANUM SECUNDUM TO REWOLUCJA W FRANCUSKA W KOŚCIELE.VATICANUM SECUNDUM był duszpasterski w jego dokumentach znajduje się liberalna trucizna pochodząca od wrogów Kościoła modernistów.Modlitwa różańcowa BREVIARIUM ROMANUM lub LITURGIA HORARUM w intencji Świętej Matki Kościoła INTRONIZACJA JEZUSA KRÓLA NA KRÓLA POLSKI PONOWNE POŚWIĘCENIE ŚWIATA MATCE BOŻEJ.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Wszystkie intencje: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/01/14/kard-raymond-burke-wzywa-do-rozancowego-szturmu-na-niebo-dolaczamy-do-rycerzy-rozanca-sw/ ? za świętą Matkę Kościół: aby Pan nasz prowadził Papieża, Biskupów i wszystkich członków duchowieństwa do świętości we wszystkich sprawach, do tego, aby byli wiernymi Pasterzami, latarniami Prawdy i obrońcami Dobra; ? oby rozproszyło się wszelkie zamieszanie w sercach i umysłach wszystkich ludzi i oby świeciło w nich Światło Prawdy; ? za nasze rodziny oraz instytucję rodziny, która jest tak silnie atakowana we współczesnym świecie; ? za nawrócenie wszystkich grzeszników do prawdziwej wiary; ? za zbawienie mojej duszy, duszy tych, których kocham i dusz wszystkich; ? za uświęcenie każdego katolika, a zwłaszcza za moje osobiste uświęcenie. Obym żył święcie w każdym momencie mojego życia. Obym był wiernym naśladowcą Jezusa Chrystusa we wszystkich rzeczach; ? oby każdy z nas stał się wiernym żołnierzem Ch
ponad 2 lata temu / ja
 
Dobromir a nie jest to przypadkiem sedwakantyzm ktory jest herezją???
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Leo przepraszam LICH+++
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Czytajcie: katolikintegralny.wordpress.com
ponad 2 lata temu / Dobromir
 
Tylko modlitwa, reszta w rękach Boga. On ma wszystko w swoich rękach. Bez modlitwy żaden wysiłek nic nie jest wart choćby miał ktoś jak najlepsze chęci. Chwała Panu za tak piękną inicjatywę!
ponad 2 lata temu / Justynkamalinka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.