DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kardynał Burke apeluje do katolików, aby „szturmowali niebo”

Data publikacji: 2016-01-12 11:00
Data aktualizacji: 2016-01-14 16:17:00
Kardynał Burke apeluje do katolików, aby „szturmowali niebo”
ALESSANDRO BiANCHI /FORUM

Kardynał Raymond Burke wzywa wiernych katolików  do „szturmu na niebo” modlitwą różańcową. Sam co miesiąc będzie celebrował Msze Świętą i modlitwę różańcową w intencji wyprowadzenia Kościoła z obecnego kryzysu i zamieszania. Jest to oddolna inicjatywa świeckiej organizacji katolickiej, zaniepokojonej zmianami kulturowymi i prawnymi w zakresie moralności i ochrony życia.

 

Inicjatywa została zapoczątkowana przez świecką organizację działającą w Stanach Zjednoczonych - „Katolicką Akcję dla Wiary i Rodziny”. Umieściła ona na swojej stronie internetowej stosowne informacje oraz formularz umożliwiający udział w grupie, której członkowie będą się modlić na różańcu w każdy pierwszy dzień miesiąca. Modlitwy będą ofiarowywane w intencji zakończenia kryzysu w Kościele.


- Jako katolicy dostrzegamy kryzys kultury. Przegraliśmy bitwę przeciwko małżeństwom jednopłciowym, widzimy Planned Parenthood, która zabija dzieci, handluje ich organami i brak działań mających na celu zatrzymanie takiego procederu, a eutanazja  jest wprowadzana tylnymi drzwiami - powiedział Thomas McKenna, rzecznik prasowy Katolickiej Akcji dla Wiary i Rodziny.


W czasie spotkań z amerykańskim kardynałem katolicy z całego świata dzielą się swoimi wątpliwościami i zniechęceniem wywołanym obecnym zamieszaniem w Kościele. W tych okolicznościach kardynał Burke - tak, jak i poprzednio - zachęcał do ufnej modlitwy.Zainspirowani licznymi wypowiedziami hierarchy katolicy z Akcji dla Wiary i Rodziny za pomocą strony internetowej wzywają „Rycerzy Różańca” do „szturmowania nieba"  w każdy pierwszy dzień miesiąca. Do poniedziałku, poprzez stronę internetową, podjęcie modlitewnego wyzwania zadeklarowało 15 000 katolików.


Modlącym się organizatorzy proponują następujące intencje:

1. Za naszą Matkę – Kościół Święty, aby Duch Święty prowadził papieża.

2. Za biskupów i całe duchowieństwo: o świętość życia i aby byli wiernymi pasterzami, obrońcami Boga i pokazywali Światło Prawdy.

3. Aby wszelki zamęt został rozwiany z serc i umysłów wszystkich ludzi oraz o oświecenie światłem Prawdy.


W pierwszy dzień miesiąca kardynał Burke będzie odprawiał Msze Świętą w tych intencjach, a także w osobistych intencjach „Rycerzy Różańca” - osób, biorących udział w kampanii.  - W ten sposób nasze modlitwy będą miały znacznie większą siłę - tłumaczy T. McKenna.

 

 Źródło: lifesitenews.com

MR


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tomasz
Ja tylko celebracja Nadzwyczajnej Formy rytu Rzymskiego uratuje Kościół Tradycja katolicka"Tradycja jak ją kościół rozumiał przez wieki.VATICANUM SECUNDUM TO REWOLUCJA W FRANCUSKA W KOŚCIELE.VATICANUM SECUNDUM był duszpasterski w jego dokumentach znajduje się liberalna trucizna pochodząca od wrogów Kościoła modernistów.Modlitwa różańcowa BREVIARIUM ROMANUM lub LITURGIA HORARUM w intencji Świętej Matki Kościoła INTRONIZACJA JEZUSA KRÓLA NA KRÓLA POLSKI PONOWNE POŚWIĘCENIE ŚWIATA MATCE BOŻEJ.
ja
Wszystkie intencje: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/01/14/kard-raymond-burke-wzywa-do-rozancowego-szturmu-na-niebo-dolaczamy-do-rycerzy-rozanca-sw/ ? za świętą Matkę Kościół: aby Pan nasz prowadził Papieża, Biskupów i wszystkich członków duchowieństwa do świętości we wszystkich sprawach, do tego, aby byli wiernymi Pasterzami, latarniami Prawdy i obrońcami Dobra; ? oby rozproszyło się wszelkie zamieszanie w sercach i umysłach wszystkich ludzi i oby świeciło w nich Światło Prawdy; ? za nasze rodziny oraz instytucję rodziny, która jest tak silnie atakowana we współczesnym świecie; ? za nawrócenie wszystkich grzeszników do prawdziwej wiary; ? za zbawienie mojej duszy, duszy tych, których kocham i dusz wszystkich; ? za uświęcenie każdego katolika, a zwłaszcza za moje osobiste uświęcenie. Obym żył święcie w każdym momencie mojego życia. Obym był wiernym naśladowcą Jezusa Chrystusa we wszystkich rzeczach; ? oby każdy z nas stał się wiernym żołnierzem Ch
Tomasz
Dobromir a nie jest to przypadkiem sedwakantyzm ktory jest herezją???
Tomasz
Leo przepraszam LICH+++
Dobromir
Czytajcie: katolikintegralny.wordpress.com
Justynkamalinka
Tylko modlitwa, reszta w rękach Boga. On ma wszystko w swoich rękach. Bez modlitwy żaden wysiłek nic nie jest wart choćby miał ktoś jak najlepsze chęci. Chwała Panu za tak piękną inicjatywę!
Leo
--->Murem, dziękuję))).Krótkie wypowiedzi grożą niezrozumieniem (my fault))).
Tomasz
Murem Nalezę do środowiska Wiernych Tradycji Katolickiej dla tego takiej nazwy używamy bo mamy wrogów W Kościele którzy wyrażają się z pogardą "tradycjonaliści""Kryptolefebryści" Jesteśmy przywiązani do Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego czyli inaczej Klasyczny Ryt Rzymski.Jak Pan wie są dwie formy rytu rzymskiego zwyczajna i forma nadzwyczajna.Nie tworzymy zamkniętej grupy tylko jesteśmy wspólnotą Kościoła-Rzymskokatolickiego .
Generał
@Tomasz: Wszystko pięknie, doniośle. Tyle że co nam z intronizacji Chrystusa na króla Polski, skoro potrzebujemy króla tu i teraz w osobie ludzkiej, która to poprowadzi ten naród ku zwycięstwu z modernizmem, nowoczesnymi ideologiami i wszelkimi zagrożeniami. Nie ma co wymieniać ich nazw, znamy je wszyscy.
Murem
@Tomasz Ależ drogi Panie Tomaszu, ja nie porównałem Pana do krowy. ;)) Ani nikogo innego do krowy nie miałem zamiaru porównać. Zilustrowałem krową niezasadność uporczywego posługiwania się wyrażeniem "wierni Tradycji Katolickiej". Może niefortunna była to ilustracja, a na pewno nie najlepsza jaka istnieje. Proszę przyjąć mój szczery do Pana szacunek. Ja ani z Panem, ani z nikim innym nie rywalizuję na przywiązanie do Tradycji i nauki Kościoła. Ani nie pochodzę z żadnego "konkurencyjnego środowiska wiernych Tradycji". Jestem po prostu katolikiem, do tego grzesznikiem. Podobnie jak Pan i wielu innych katolików tutaj rozmawiam, jak umiem, o różnych sprawach/problemach, z którymi przyszło się zmagać w Kościele, np. ze zjawiskiem sztucznych podziałów wśród wiernych katolikow: "Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa" (por. 1 Kor 1,12).
Tomasz
Maria Wiem w jakim stanie jest Kościół"SWĄD SZATANA DOSTAŁ SIĘ PRZEZ SZCZELINĘ DO KOŚCIOŁA"1975 PAPIEŻ PAWEŁ VI "MILCZĄCA APOSTAZJA"JAN PAWEŁ II"WILKI W OWCZEJ SKÓRZE"BENEDYKT XVI Zadałem tylko pytanie.Nie prowadzę licytacji kto jest lepszym Katolikiem.VATICANUM SECUNDUM TO REWOLUCJA FRANCUSKA W KOŚCIELE.Masoneria dąży do zniszczenia państw narodowych i Kościoła Rzymsko-Katolickiego najazd wyznawców Allacha to ich sprawka przy akceptacji KE.INTRONIZACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA NA KRÓLA POLSKI MODLITWA RÓŻAŃCOWA."BRAMY PIEKIELNE NIE PRZEMOGĄ "..."JA JESTEM Z WAMI AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA"BIBLIA TYSIĄCLECIA.
Generał
A poza tym również wydaje mi się, że prawdziwy katolicyzm pozostał tylko we wspólnotach tradycjonalistycznych. To co się dzieje zwłaszcza za pontyfikatu obecnego papieża przechodzi wszelkie pojęcie. Nie napiszę już nic więcej na ten temat, by nie obrazić... nikogo.
Generał
Trzeba dążyć do jedności, ale jedyną drogą może być tylko stos albo inna bardziej nowoczesna opcja pozwalająca przejść przez biblijną próbę ognia niewiernym. Obawiam się też, że sama modlitwa niewiele da. My, katolicy, musimy wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z niemoralnością oraz agentami antychrysta szerzącymi zgorszenie. Modlić się możemy, żeby Pan dał nam wsparcie i żebyśmy mogli zdziałać przeciwko tym diabelskim istotom jak najwięcej. Inna modlitwa będzie na takiej zasadzie, że prosimy, a nic nie robimy. Jak wtedy Pan Bóg może nas wysłuchiwać, skoro niczego od siebie nie dajemy?
Maria
@Tomasz cd. - Murem użył porównania z krową w innym celu, a Ty odnosisz to do siebie. Wyluzuj :)
Maria
Kościół jest w kryzysie, to każdy widzi. I nie ma co przerzucać się odpowiedzialnością, komu to zawdzięczamy. Tylko pomoc z nieba może cokolwiek zmienić. Dlatego tak, jak proponuje Kard. Burke, trzeba szturmować niebo - przepraszając za grzechy Kościoła i błagając o Boże Miłosierdzie. Nie tylko Kościołowi potrzebny jest taki modlitewny szturm. Nasza Ojczyzna też tego potrzebuje. Teraz jest starcie 2 sił, walka o wszystko - o prawdę, wolność, suwerenność, uczciwość, dobrobyt narodu. Siły zła robią wszystko, aby powróciło stare...,,koryto".Boją się odkrycia wszystkich przekrętów i łajdactw. A obecny rząd składa się tylko z słabych, ułomnych ludzi, którzy jednak chcą dobrze. Dlatego potrzebne i im jest wsparcie modlitewne.Od tego jak będą służyć Ojczyźnie zależy Jej dobrobyt.Polecam stronę www.zapolske.pl @Tomasz - znów gorączkujesz się niepotrzebnie. Czytaj uważnie co inni piszą. Ty myślisz, że jak ktoś do Ciebie się zwraca, to już chce Cię obrazić?
Tolmasz
Murem Uderz w stół a nożyce się odezwą.Wierny Tradycji Katolickiej to przywiązany do Kościoła Rzymsko-Katolickiego."WIERNOŚĆ TRADYCJI TAK JAK JĄ ROZUMIAŁ KOŚCIÓŁ PRZEZ WIEKI"X Jacek B SDB.PO VATICANUM SECUNDUM PAN bóg NIE ZMIENIŁ POGLĄDÓW tzn że DOKTRYNA KATOLICKA nie uległa zmianie .W dokumentach VATICANUM SECUNDUM który był duszpasterski w jego znajduje się liberalna trucizna którą dostarczyli moderniści.Czy kogo kogoś obraziłem żeby porównywać mnie do krowy???Czy tylko wierni korzystający z posługi Bractwa Kapłańskiego Św Piusa X mają prawo do obrażania innych wiernych z innych środowisk Tradycji ??? Czy jesteśmy gorsi od was ???? Czy nie bronimy Doktryny Katolickiej.Opamiętajcie się .LICH+++ Nie jestem marksistą jestem wiernym Tradycji Katolickiej.
Murem
@kaziuk Aby zadość uczynić sprawiedliwości trzeba zgodnie z prawdą wskazać, że to nie Bractwo Św. Piusa było inicjatorem podziału w Kościele, ani propagatorem zamieszania, które powoli sięga zenitu. Inicjatorami podziału byli i są naśladowcy Judasza, słudzy szatana, którzy pragną "kościoła" na podobieństwo i chwałę tego komu służą. To są budowniczy fałszywego "kościoła" i fałszywej, obłudnej antropocentrycznej religii, która odmawia prawdziwemu Bogu w Trójcy czci w "w Duchu i Prawdzie" (por. J 4,23-24), w ustalonej przez Niego Samego prawdziwej Ofierze. Fałszywy ów "kościół" chce zrównać Trójjedynego Boga z oszukańczymi demonicznych bóstwami Allacha czy Buddy, itp. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat umysły i serca wielu katolickich pasterzy oraz wielkiej liczby wiernych zostały poddane procesowi, który nazwać można diabelską dezorientacją. Katolicy przeciwdziałający temu procesowi są systematycznie spychani na margines, wręcz prześladowani wewnątrz Kościoła.
Murem
@Tomasz Wskaż w jaki sposób Leo zaatakował duchowieństwo? Ja tego nie zauważyłem. Dostrzegam za to, że używasz języka sztucznego, a nawet niegodnego. Mówiąc o "poglądach Boga" dokonujesz metaforycznej, lecz nieuprawnionej antropomorfizacji, która sugeruje czytelnikowi, że treść Objawienia jest jedynie "opinią", "poglądem" Boga, a nie świętą, niezmienną doktryną, która wyraża prawdę o rzeczywistości. Niezmienność doktyny wynika z przymiotu niezmienności Boga, a nie z niezmienności "poglądów". Dalej, nazywasz uparcie katolików "wiernymi Tradycji Katolickiej". Przywiązywanie się do tego określenia jest nieroztropne. Pomyśl, czy rozsądne byłoby nazwanie krowy "tradycyjnym dawcą mleka"? To oczywiste, że zdrowa krowa daje mleko. Tak samo oczywiste, że katolik jest wierny Tradycji. Rozumiem, że są sytuacje, które zmuszają do przypomnienia, że to krowa daje mleko (a nie np. supermarket). Jednak utrwalanie sztucznego języka jest raczej charakterystyczne dla marksizmu.
Tomasz
Ada Stowarzyszenie Życia Apostolskiego Piusa X nie ma wyłączności na głoszenie niezmutowanej Doktryny Katolickiej są np Stowarzyszenie Życie Apostolskiego na Prawie Papieskim Bractwo św Piotra Instytut Dobrego Pasterza itp oraz Kapłani celebrujący Nadzwyczajną Formę Rytu Rzymskiego blog Kałana Rzymsko-Katolickiego Sacerdos Hiacyntus Verbum Catolicum PCh 24 Polonia Christiana Przymierze z Maryja itp,"WIERNOŚĆ TRADYCJI JAK TO ROZUMIAŁ KOŚCIÓŁ PRZEZ WIEKI"X,JACEK B.SDB
Max
... .. u mnie, że tak się wyrażę jest codzienna modlitwa różańcowa w INTENCJI MATKI BOŻEJ!!! a jak starcza sił to cały różaniec 3-części a I-piątki 4-części różańca JPII z egzorcyzmami.Trzeba zarezerwować 1,5 godz zwykle od 23:30 na początku było ciężko, ale od jakiegoś czasu czuję, że Aniołowie pomagają bo się sam dziwię jak ja to znoszę. POLECAM! spróbować ...
Tomasz
Kaziuk EKUMENIZM TO GRZECH PRZECIWKO MIŁOŚCI
kowal
Jedyna nadzieja dla Kościoła to Jezus Chrystus - jego Głowa, a najlepszym przewodnikiem Jego Matka - Królowa nasza Najświętsza Maryja Panna. Nie ma co biadolić tylko Różaniec w łapki i do szturmu!
Tolmasz
ADA A Bractwo Kapłańskie Św Instytut Dobrego Pasterza XJacek B jego blog SACREDOS HIACYNTUS VERBUM CATOLICUM Biskup A Sznaiider biskup sufragan Astana X Prof Tadeusz Guz Ks Dariusz Olewiński Ks Dawid Pietras X Proboszcz Marcin Węcławski X Marcin Kostka X Wojciech Grygier X Grzegorz Śniadoch IDP X Proboszcz Kneblewski i wielu innych głoszących nie zmutowaną Doktrynę Katolicką "WIERNOŚĆ TRADYCJI ROZUMIANEJ JAK TO ROZUMIAŁ KOŚCIÓŁ PRZEZ WIEKI"x JACEK B,SDB Jedno Stowarzyszenie Życia Apostolskiego nie ma monopolu na głoszenie niezmutowanej Doktryny Katolickiej.Bractwo śW Piusa X nie ma monopolu na Tradycje Katolicką.
kaziuk
@ada - nie przesadzaj, swoje też maja za uszami, jak wszyscy zresztą , poza tym - nie dziel, tylko dąż do jedności wszystkich ochrzczonych w Chrystusie Panu
Tomasz
Leo Nie prawda nie atakuj duchowieństwa to nie godne wiernego Tradycji Katolickiej.PO VATICANUM SECUNDUM PAN BÓG NIE ZMIENIŁ POGLĄDÓW .WIERNOŚĆ TRADYCJI ROZUMIANEJ JAK TO ROZUMIAŁ KOŚCIÓŁ PRZEZ WIEKI X JACEK B. SDB.NIe krytykuj duchowieństwa to nie przystoi wiernemu Tradycji Katolickiej.LICH+++
Tomasz
Jerry Na biskupów nie ma się co oglądać jest czas dla wiernych tradycji katolickiej,
Nick
A dlaczego tylko w pierwszy dzień miesiąca? Codziennie, codziennie! I biskupi powinni się zorganizować, tacy jak Burke, Schneider...
Leo
To wszystko efekt Novus Ordo ( nawet po łacinie!)))
Jerry
Modlitw modlitwą, ale działać trzeba. Sam różańcowy "szturm nieba" w 1571 r. nic by nie dał, gdyby nie było floty pod Lepanto. Najpierw trzeba wiedzieć, co robić, a potem modlić się, by to się powiodło. "Aby wszelki zamęt został rozwiany" trzeba jakoś dotrzeć do ludzi. Kiedy wreszcie biskupi nas zorganizują?
ada
Jedyna nadzieja dla Kościoła to Bractwo sw.Piusa X, tylko oni jeszcze głoszą prawdziwą naukę.
Tomasz
Módlmy się w intencji Kościoła oraz za jego Pasterzy aby byli wierni niezmutowanej doktrynie katolickiej.PAN BÓG PO VATICANUM SECUNDUM NIE ZMIENIŁ POGLĄDÓW.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.