DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kandydaci na szefa Parlamentu Europejskiego niemal jednogłośnie za sankcjami wobec Polski

Kandydaci na szefa Parlamentu Europejskiego niemal jednogłośnie za sankcjami wobec Polski
Parlament Europejski. Fot. derivativeFX / commons.wikimedia.org, licencja cc

Tylko jeden spośród siedmiorga kandydatów na nowego przewodniczącego europarlamentu opowiedział się przeciwko nakładaniu na Polskę sankcji związanych z niezrealizowaniem zaleceń Komisji Europejskiej. Ewentualne represje poparła nawet przedstawicielka ugrupowania, do którego należą deputowani Prawa i Sprawiedliwości.

 

Swego rodzaju głosowanie miało miejsce w trakcie przeprowadzonej w środę debaty kandydatów. "Jedynym sprawiedliwym" okazał się rumuński poseł Laurentiu Rabega. Reprezentuje on Europę Narodów i Wolności – frakcję mającą jedynie teoretyczną szansę na obsadzenie fotela przewodniczącego.


Pretendenci odpowiadali na pytanie, czy wobec stanowiska Komisji Europejskiej, która oskarża Polskę o łamanie praworządności, powinna nasze państwo spotkać kara. Nie mogli uzasadniać swoich opinii, a jedynie odpowiedzieć „tak” lub „nie”.


Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, czyli frakcję, do której należą posłowie PiS, reprezentować będzie w wyborach głuchoniema deputowana z Belgii, Helga Stevens. Na pytanie odnoszące się do Polski odparła twierdząco. – W tej chwili, jak rozumiem, Komisja Europejska prowadzi postępowanie w sprawie sytuacji w Polsce. Na razie nie wiem, jakie są konkluzje tego postępowania. Ale ogólnie uważam, że jeśli kraj UE łamie zasady rządów prawa – niezależnie od tego, czy chodzi o Polskę, czy o inny kraj unijny – i postępowanie KE wykaże, że tak jest w rzeczywistości – to wówczas tak, należy nałożyć sankcje. To jednak zadanie KE i Rady UE – komentowała Stevens swoją decyzję już po 1,5-godzinnej debacie. Nie wspomniała nic o zasadności zarzutów wysuwanych wobec Polski rządzonej przez jej frakcyjnych kolegów.


Przewodniczący Parlamentu Europejskiego zostanie wybrany w najbliższy wtorek 17 stycznia. Kandydują, oprócz wymienionych posłów, także liberał, Guy Verhofstadt, przedstawicielka Zielonych – Jean Lambert, Eleonora Forenza ze Zjednoczonej Lewicy Europejskiej, socjalista Gianni Pittella oraz Antonio Tajani reprezentujący tzw. centroprawicową Europejską Partię Ludową. 

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM
DATA: 2017-01-12 14:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Głuchoniema odparła twierdząco....
ponad 1 rok temu / Rrr
 
Przeciez to jest paradoksalnie ... dobra wiadomosc. Z kilku powodow. 1) Polacy sa bardzo przekorni wiec uniokraci niszcza swoj jeszcze pozytywny wizerunek 2) Tak samo walczono z Orbanem i wyszedl z tego zwycieska reka 3) Zaostrzanie atakow nawet politycznych moze zjednoczyc Polakow 4) Walka wewnetrzna (a taka jest atak na demokratyczny rzad PL) oslabia Unie ktora po Brexicie naprawde nie potrzebuje kolejnych kontestatorow itd. Swoja droga dziwi taka krotkowzrocznosc u coby nie mowic inteligentnych ludzi (nawet jesli lewakow).
ponad 1 rok temu / Anglia
 
ten twór poprawnie politycznych lobbystów tęczowych i gender dewiacji w modelu rodziny chce karać polski rząd za nie lojalność
ponad 1 rok temu / twór
 
Zieloni, socjaliści, liberały, lewacy - super kandydaci, super Europa.
ponad 1 rok temu / nik.m
 
Brukselska zmowa na nic się zda!
ponad 1 rok temu / zima
 
Ciekawe towarzystwo, nie ma co. Jak tacy, tak zaczynają, to jak skończą?
ponad 1 rok temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.