DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2018 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Kanada: biskupi krytykują ideologiczne pomysły Trudeau. Rząd wymusza lewicowe deklaracje

Kanada: biskupi krytykują ideologiczne pomysły Trudeau. Rząd wymusza lewicowe deklaracje
Justin Trudeau, fot. REUTERS/Kham

Kanadyjscy biskupi katoliccy zarzucili rządowi Justina Trudeau, że „podkopuje on wolność religijną”. Lewicowy premier wymaga od pracodawców podpisywania zaświadczenia poparcia dla aborcji i „praw” osób transseksualnych. W przeciwnym wypadku, władze nie będą przekazywały przedsiębiorcom finansowego wsparcia dla studentów, podejmujących wakacyjne praktyki.

 

„Ta nowa polityka stoi bezpośrednio w konflikcie z prawem do wolności religii i sumienia, które jest zapisane w Karcie Praw i Wolności” – napisano w oświadczeniu kanadyjskiej Konferencji Biskupów Katolickich. „Poważnie podważa to prawo do wolności religijnej, ponieważ rząd Kanady bezpośrednio ogranicza prawo religii do publicznego posiadania, nauczania i praktykowania swoich zasad i wartości” - napisali biskupi. Hierarchowie podkreślają również, że Trudeau kładzie nacisk przede wszystkich na akceptację dla „prawa do dostępu do legalnych aborcji.

 

Grupy non-profit, małe firmy i pracodawcy z sektora publicznego mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach letnich praktyk dla studentów. Pozwala to tworzyć miejsca pracy dla osób w wieku od 15 do 30 lat. Aby ubiegać się o wsparcie finansowe, pracodawcy muszę jednak podpisać ideologiczny dokument, w którym potwierdzą, że „respektują indywidualne prawa człowieka w Kanadzie”. Obejmują one m.in. „prawa reprodukcyjne” i prawo do wolności od dyskryminacji ze względu na płeć, religię, rasę, pochodzenie narodowe lub etniczne, kolor skóry, upośledzenie umysłowe lub fizyczne, orientację seksualną, tożsamość płciową lub ekspresję. Zgłoszenia online są nieważne, jeśli pracodawcy nie zaznaczą odpowiedniej „ideologicznej” rubryki.

 

Portal lifesitenews.com zauważa, że Justin Trudeau, który twierdzi, że jest katolikiem, to najbardziej proaborcyjny i lewicowy premier jakiego kiedykolwiek miała Kanada. Wiele jego wypowiedzi i komentarzy dotyczących małżeństwa i świętości życia stoi w sprzeczności z katolickim nauczaniem moralnym. Biskupi podkreślili w swoim stanowisku także to, że liberalna polityka rządu jest „próbą ograniczenia głosu osób wierzących, będących częścią kanadyjskiej demokracji”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa

 


DATA: 2018-01-12 23:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Och, czyli twierdzisz że Kodeks Karny, który tak często zachwalasz, jest niehumanitarny, bo różnicuje kary? :-D Poza tym, co to jest ten "aspekt humanitarny" na który się powołujesz? Potrafisz podać jakąś ogólnie uznaną definicję tego pojęcia, czy jest to tylko twój prywatny pogląd którego nie potrafisz uzasadnić? Tym bardziej że krytykujesz "humanitaryzm promowany przez elity w Brukseli i Berlinie". A więc nie ma jednego "humanitaryzmu", tak? To ile ich jest? I jeszcze, jak się ma ten twój "humanitaryzm" do twojego fałszywego mniemania: "Nikt nie będzie w Europie specjalnie przejmował się ofiarami wojny w Syrii". Fałszywego choćby dlatego bo my, katolicy, przejmujemy się. Więc skoro twój "humanitaryzm" objawia się tym, że nie przejmujesz się ofiarami wojny w Syrii, to jest to tego samego rodzaju "humanitaryzm" co w przypadku wszystkich egoistów, zgadza się? To wiesz gdzie ja mam ten twój obłudny egoistyczny "humanitaryzm"? Pan Poniedzielski niech ci odpowie :-D
2 dni temu / do ollek
 
W KK jest rozróżnienie, natomiast w aspekcie humanitarnym nie ma, stąd przykład rodziny napastnika. Każda śmierć to osobista tragedia rodziny, wiadome jest, że ofiara nie będzie specjalnie tęskniła za napastnikiem. Natomiast będzie tęsknić jego rodzina. I tak jest z każdą tragedią. Nikt nie będzie w Europie specjalnie przejmował się ofiarami wojny w Syrii,bo to nie nasza wojna (pomijając dziwacznie pojmowany humanitaryzm promowany przez elity w Brukseli i Berlinie)
2 dni temu / ollek
 
Powtarzam: różnica jest, tylko jako ślepiec jej nie widzisz. Co ciekawe, często stawiasz za wzorzec przepisy prawa karnego. To czemu teraz głosisz coś przeciwnego? Przecież prawo karne różnicuje zło, gdyż nie wymierza za nie jednakowej kary, lecz dla małego zła są kary w zawieszeniu, a za duże zło nawet dożywocie. Co do przykładu z rodziną napastnika, odpowiedziałbym im: to on na mnie napadł, a nie ja na niego, czyli pretensje o stratę miejcie do niego, a nie do mnie.
3 dni temu / do ollek
 
Nie ma różnicy. Jeśli kogoś Pan zabije w obronie koniecznej, to pozbawia Pan kogoś ojca/męża. Co by Pan powiedział jego rodzinie? Nic im nie wynagrodzi jego straty
3 dni temu / ollek
 
Czyli potwierdzasz że także w tej sprawie jesteś ślepcem, skoro nie widzisz różnicy między wielokrotnym okrutnym morderstwem, a pojedynczym zabójstwem. A co do twej jak zwykle nikłej i często fałszywej "wiedzy" o otaczającym świecie, komentarza już kiedyś udzieliłem.
4 dni temu / do ollek
 
Tak, nie ma różnicy. Bo o ile prawo dopuszcza zabicie człowieka w obronie koniecznej, to i tak będzie to morderstwo, ale nie będzie karane z uwagi na okoliczności. Z tego co wiem, to jedyne "zło" jakie czyni Kanada, to nieudzielenie wsparcia finansowego wspólnotom chrześcijan, także protestantom.
4 dni temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kont[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.