DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Krystian Kratiuk

Już po nas idą

Data publikacji: 2013-10-16 07:00
Data aktualizacji: 2013-11-12 15:07:00
Już po nas idą
fot. Todd Page/commons/creative

Jeśli sprawy wciąż będą szły w kierunku radykalnego ograniczania wolności słowa w imię absurdalnej politycznej poprawności, portal Polonia Christiana wkrótce – obok innych prawicowych mediów – zostanie zakneblowany. A być może w ogóle przestanie istnieć.


Trwają sejmowe prace nad ustawą, której przepisy mają pomóc władzy walczyć z nieprawomyślnością. Nieprawomyślność zdefiniowana ma być w 256. artykule Kodeksu Karnego, do którego posłowie PO, SLD i Ruchu Palikota chcą wprowadzić zapis: „kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych lub nabytych cech osobistych lub przekonań (…) podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Taka treść przepisu pozwalać będzie sądom na karanie każdego, za cokolwiek. Sowiecka metoda „dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf” przestaje być aktualna, gdyż wielu posłów zamierza najwyraźniej zagłosować za hasłem „dajcie mi człowieka, paragraf 256. już na niego czeka”. Dwa lata więzienia mogą bowiem czekać zarówno starszą Panią, która na ulicy powie: „popatrz Krysiu, murzyn!”, nastolatka który nie będzie chciał grać w piłkę z innym bo „to jest cygan”, a także katolickich dziennikarzy, którzy posługiwać się będą słownikowym pojęciem słowa pederastia a także nazywać aborcję zabijaniem dzieci.


W Polsce można jeszcze w przestrzeni publicznej mówić prawdę  np. o aborcji, ale i tak w sposób bardzo ograniczony. Wyroki sądów przeciwko ks. Gancarczykowi oraz Tomaszowi Terlikowskiemu udowodniły, że według polskiego wymiaru sprawiedliwości, aborcja może być nazwana zabijaniem dzieci w sensie ogólnym, ale nie w konkretnym przypadku. Takie sentencje wyroków padły z ust sędziów zajmujących się pozwami złożonymi przez Alicję Tysiąc. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że wciąż legalne są wystawiane na ulicach polskich miast transparenty pokazujące rozszarpane ciała nienarodzonych dzieci, ale podpisanie tych zdjęć imieniem i nazwiskiem matek tych dzieci, mogłoby podlegać karze. To absurd, ale po wejściu w życie postulowanego przepisu o tzw. „mowie nienawiści”, dzisiejsza „wolność” zostanie zredukowana do zera.


Lewicowi publicyści i parlamentarzyści demonstracyjnie okazywali oburzenie językiem, którego używała podczas sejmowego wystąpienia Kaja Godek, reprezentująca ponad 400 tys. osób przeciwnych aborcji eugenicznej. Kaja Godek mówiła o aborcji jako o zabijaniu dzieci. Nie jakiś konkretnych dzieci, nie dziecka Alicji Tysiąc, ale „ogólnie”. Została pouczona przez marszałek Sejmu by takich słów nie używać, a posłowie siedzący z lewej strony sali dostawali wręcz wścieklizny. To samo stało się z liberalnymi mediami, które uznały, że Kaja Godek nie ma prawa wypowiadać się w taki sposób, gdyż jest to… mowa nienawiści. Czy w ten właśnie sposób zadziała zmodernizowany artykuł 256. Kodeksu Karnego?  


Przepisy o zakazie tzw. mowy nienawiści funkcjonują już w kilku krajach Zachodu. W Wielkiej Brytanii „dyskryminacji” dopuścił się hotelarz, który we własnym hotelu nie chciał przenocować pary homoseksualistów. Gdy stanął przed sądem powiedział, że to niezgodne z jego wiarą, co sąd uznał za mowę nienawiści. Mieszkający w Kanadzie Polak, mimo dobrych wyników w pracy, został zwolniony. Powód? W newsletterze, jaki wysłał do swoich klientów, zamieścił informację o wynikach badań obnażających szkodliwość homozwiązków. Został wezwany na policję, gdzie poinstruowano go, że jest… bliski mowy nienawiści. W amerykańskim CNN wyemitowano niedawno materiał informacyjny, w którym zastanawiano się, kiedy można stwierdzić, że chrześcijańska nauka wynikająca z Biblii staje się „mową nienawiści” względem homoseksualistów. To tylko garstka przykładów.


Wiadomo, że najwięcej aktów „mowy nienawiści” zdarza się – według lewicowych ideologów – w Internecie. Radykalizm sieciowych publikacji często budzi obawy piewców postępu, którzy opanowali już wielkie media,  ale nie byli w stanie zatrzymać rozwoju wolności słowa w Internecie. W telewizjach nie uświadczymy audycji o zbrodni aborcji lub o zagrożeniach płynących z promocji homoseksualizmu, ale w sieci stron zajmujących się tymi tematami istnieje jeszcze bardzo wiele. I na to jednak można znaleźć sposób. Rada Europy zainicjowała pół roku temu projekt, polegający na cenzurze pewnych sfer Internetu. Wszystko to w imię walki z „mową nienawiści” rzecz jasna. Chodzi o zautomatyzowane śledzenie wpisów zawierających „mowę nienawiści” przez inteligentnego robota. To po prostu szybki sposób na donos.


Internet jest w tej chwili głównym celem lewicowych elit Europy. Na początku października Trybunał w Strasburgu uznał, że jeden z największych portali internetowych w Estonii - Delfi - słusznie musiał zapłacić za to, że dopuścił do pojawienia się „nienawistnych wpisów”. Sprawa nie dotyczyła „mowy nienawiści”, ale była precedensem z innego powodu – uznano, że wydawca ponosi odpowiedzialność za każdy komentarz internauty zawarty na jego portalu, nawet gdy wcześniej nie został o tym wpisie poinformowany. Do tej pory europejskie sądy wydając wyroki brały pod uwagę wiedzę wydawcy o wpisie. Wyrok ze Strasburga może zmienić cały świat mediów internetowych. Jakże łatwo będzie teraz zniszczyć niewygodny portal, wpisując na nim „nienawistny” komentarz i składając zaraz donos do prokuratury?


Kierunek, w którym zdają się zmierzać działania polityków w Polsce, wydaje się niebywale niebezpieczny. Połączenie doniesień o pracach nad artykułem 256. z informacjami o działaniach Rady Europejskiej i Europejskiego Trybunału nie poprawia humorów nikomu, komu bliska jest idea wolności słowa. Jak więc w tym kontekście skomentować sytuację, w której sejmowa komisja pracująca nad projektem ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi zdecydowała, że każdy może być bezterminowo umieszczony w ośrodku psychiatrycznym, jeśli okaże się, że ma zaburzoną osobowość? Co więcej, projekt ustawy dotyczy osób, u których „w trakcie postępowania wykonawczego stwierdzono zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub zaburzenia preferencji seksualnych”. Przed postępowaniem można być normalnym, ale w jego trakcie można udowodnić zaburzenia osobowości i… wysłać delikwenta do zakładu psychiatrycznego. Kto o tym zdecyduje? Dyrektor więzienia.


Wydaje się, że o takim losie dla wielu prawicowych blogerów, dziennikarzy i publicystów marzą wyznawcy neobolszewickiej ideologii postępu. Do naszej redakcji dotarł niedawno taki list:


W imieniu wszystkich Polaków żądamy zaprzestania rozpowszechniania karygodnej propagandy homofobicznej na portalu Polonia Christiana. Wasze artykuły są przepełnione (…) nienawiścią, dyskryminacją, manipulacją zdobyczami współczesnej nauki i skutkują spotęgowaniem niechęci do homoseksualności wśród osób o mniej obeznanych ze współczesną wiedzą. (…) Wkrótce w Polsce większością głosów wprowadzona zostanie nowelizacja ustawy antydyskryminacyjnej. Wasze artykuły tchną nienawiścią i dyskryminacją. Nie odróżniacie pederastii od homoseksualności. Autorzy tego typu tekstów będą pociągani do odpowiedzialności.


Sami Państwo widzą. Oni tylko na to czekają. Krystian Kratiuk

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Mavoy
Kostek>> Zgadzam się. Oni bronia swego status quo. Bez niego mogą wiele stracic.
trzymajmy sie dekalogu i zyjmy nim na co dzien to jest nasza droga
Romek
Moim zdaniem ratunkiem dla naszej Ojczyzny jest po pierwsze podjęcie na serio krucjaty różańcowej za ojczyznę. Ale jest z tym problem. Przez 2,5 roku jej trwania liczba uczestników nie przekroczyła 150tyś. Do 10% populacji - prawie 4 mln - w takim tempie potrzeba nam 65 lat. Węgrzy, zlaicyzowani o wiele bardziej niż Polacy poziom 10% osiągnęli w 4 lata i mają przywódcę miary W.Orbana. Po drugie, opozycja pod wodzą p.Kaczyńskiego nie rokuje wg mnie nadziei, dowodów aż nadto i nie miejsce tutaj je wyłuszczać. Szansę widzę w opcji narodowej,zwłaszcza młodych, którzy nie boją się orga- nizować Marsz Niepodległości 11 listopada w W-wie. I taka opcja musi znaleść się w parlamencie, im szybciej tym lepiej. Kunktatorstwo, żeby nie stracić tam jakichś głosów, ze to bez szans. Bez myślenia, poszukiwania prawdy, dyskusji, uświadamiania innych z boku-to tak.Raport p.Ziobry w komisji Rywina też był ośmieszany,a przeszedł.U Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Alleluja i do przodu !
janusz
Do Antoniego - a więc co Pan proponuje - "zamordyzm" ? Co to znaczy "urojone wolności" ?
Antoni
@janusz Drogi Panie Januszu, cały problem w tym, że zamiast wiary w tradycyjne wartości płynące z nauki KK zaczęliście wyznawać amerykański kult demokracji i jakieś urojone "wolności". I to jest pierwszy gwóźdź do trumny polskiej prawicy.
kostek
[email protected] Tak, tylko , że zanim my m.in. świeccy , np. w wyborach zmienimy/spróbujemy zmienić ludzi, to ci starzy/dotychczasowi jeszcze pewnie zdążą wprowadzić jakieś niekorzystne/niepożądane ustawy.
marekb54
Poprawność polityczna = ślepe posłuszeństwo wobec władzy, która forsuje swoje idee.
Mavoy
do Kostek>> Jest cos takiego jak wolna wola która Bóg obdarował człowieka. A jednak wolna wola. Nie spychaj wszystkiego na Kosciół Katolicki. I/lib na kler.
janusz
Wolnośc słowa - to fundament demokracji. Nie ma demokracji bez w y b o r u z różnych prezentowanych opcji. Jeżeli ktoś w ramach wolności słowa powie nieprawdę lub pomówi złośliwie inną osobę, to ta osoba może założyć przeciwko niemu sprawę karną i cywilną, więc już obecnie są środki przeciwko wykorzystującym wolność słowa do niecnych czynów. A nie jest niecnym czynem prezentowanie swoich poglądów w sprawach wiary i moralności, tak, jak i poglądów politycznych. Prawo zabrania jedynie, jako wyjątek od reguły, propagowanie faszyzmu i komunizmu, które dowiodły swojej zbrodniczej natury, stając się źródłem cierpienia niezliczonej ilości ludzi. Dlatego też strzeżmy wolności słowa, bo jest to warunek naszej osobistej wolności i systemu demokratycznego państwa.
kostek
do @MR. Z zasady Faktu nie kupuję ale czasem zaglądam do różnych gazet, "od lewego do prawego", aby mieć orientację. A atak na Kościół prowadzony jest nie tylko w tym szmatławcu.
MR
Kostek, mam prostą receptę: nie kupuj Faktu :)
Mavoy
DM>> Oj, nie wszystko co złe idzie z USA do Europy. Np. ideologie Rewolty Francuskiej z 1791r., zostały przeniesione na kontynent/y Amerykański/e i zostały zmutowane i wróciły/-cają do Europy.
Doba
Wobec tego będą musieli natychmiast po wprowadzeniu tych przepisów zakazać Koranu w Polsce i zdelegalizować islam i meczety, w których propagowana jest koraniczna nienawiść i wezwanie do zabijania niewiernych, pedofilia, poniżanie i niewolnictwo kobiet.
kostek
cd. W Fakcie czytam też: "Uczeń nagrzeszył tuż po spowiedzi" (w gminie Olszynek w warmińsko-mazurskim, 15-latek zabrał cudzy rower po wyjściu z kościoła). I druga sprawa: "W kościele Św. Katarzyny w Goleniowie złodziej okradał modlące się parafianki podczas mszy". Zatrzymali go policjanci. Wydaje się, ze jest potrzebne jakieś przemyślane przeciwdziałanie i reakcja. A może już jest, tylko o tym nie wiem.
kostek
Na temat związany. W dzisiejszym fakcie jest zdjęcie abp. J. Michalika i artykuł pt. "Arcybiskupie! Zamilcz! Kolejna szokująca teoria abp. Michalika. Tym razem winne pedofilii księży są feministki". I co mnie tu m.in. martwi. Ktoś powołuje się bez autoryzacji na wypowiedź z kazania podczas mszy we Wrocławiu. Wiara katolików i poglądy na gender ideologie są znane. Wiadomo, że "liberalne" środowisko wpływa na dzieci i na ich zachowanie i na ich mniejszą odporność na nie bezpieczeństwo (czasem ubranie,swobodne zachowanie/brak nieufności). Absolutnie tu nie usprawiedliwiam nieodpowiedniego zachowania tych niektórych księży. Zastanawia mnie czy nasi hierarchowie mają odpowiednich przedstawicieli do kontaktów z mediami. Czy jest jakaś ochrona/obserwatorzy/służba porządkowa chociaż podczas ważniejszych uroczystości. Nie uważam za stosowne aby abp. się tłumaczył z wypowiedzi w kościele. I nie życzę sobie aby "nim wycierano twarz". W tej samej gazecie czytam:
Agnieszka
"...wciąż legalne są wystawiane na ulicach polskich miast transparenty pokazujące rozszarpane ciała nienarodzonych dzieci, ale podpisanie tych zdjęć imieniem i nazwiskiem matek tych dzieci, mogłoby podlegać karze..."... no to chyba jest normalne, że nikt nie ma prawa publicznie osądzać drugiego człowieka! Jestem całkowicie przeciwna aborcji, ale publiczne osądzanie to przekroczenie granicy!nie poparłabym takiej akcji
Venatrix
Polska nie jest niestety państwem praworządnym, więc uchwalanie takich czy innych ustaw nic nie zmieni. Zamordyzm będzie jaki był (za tzw. homofobię skazywano normalnych ludzi już wcześniej). Najlepsze, co możemy zrobić, to: 1) modlić się; 2) coraz bardziej zachęcać katolików do odważnego świadczenia o prawdzie. Jeśli coraz więcej ludzi będzie się przyznawać do obrzydzenia dewiacjami, to PR-owcy rządu doradzą PO dbanie o słupki poparcia także konserwatywnej części społeczeństwa.
DM
@bokser Za pozno przychodzi ten protest. Wielki i konieczny plan dla monolitycznej ludzkosci (z pominieciem rasy panow) to sprawiedliwy podzial zasobow i dobr pomiedzy wszystkich ludzi, a takze - jednolitosc ich pojecia o swiecie (bo nie rzeczywistej wiedzy) pragnien i wiary. Oneness. Ksiegarnie New Age pekaja w szwach od tej ideologii - patrz rowniez: Helena Blawatska i Alice Bailey. Gdyby pozwolic ludziom myslec i decydowac za siebie, ow sprawiedliwy system milosci i tolerancji rozpada sie natychmiast. Ubierac nie trzeba sie w jednakowe szare mundurki. TO PRZYWOLUJE PRZYKRE, CHOC SLUSZNE SKOJARZENIA. Tym razem trzeba jednakowo myslec (zawsze pozytywnie) i nie kwestionowac Nowego Wspanialego Swiata. Jest to swiat tolerancyjny dla wszystkich z wyjatkiem... fanatykow czyli tych, ktorzy odmawiaja kompromisu sumienia z Koniecznoscia dziejowa NWO.
Jerryme
Maryjo od daje Tobie tą sprawę i wszystkich ludzi z nią związanych..
bokser
Nie do pomyślenia, kto zagroził Pch24? Kto kłamie, że pisze w imieniu wszystkich Polaków? Niech sam się szykuje na pociąganie do odpowiedzialności. Zamknięcie takiego źródła wiedzy jak pch24 odbiore jako pozbawienie mnie moich praw!!!!
DM
@cynik & @kea Amerykanie mniej toleruja pojecie grzechu niz Polacy. Amerykanscy biskupi celebruja teczowe msze i udzielaja komunii osobistosciom otwarcie wspierajacym aborcje jako rzekome prawo kazdej kobiety. To wszystko idzie do Polski - raczej przyszlo i zadomawia sie.
DM
Nalezalo sie tego spodziewac. Nie mamy bowiem do czynienia z przesladowana grupa ludzi walczaca o swoje prawa, a z agresywnym totalitaryzmem i nienawiscia do wszystkiego, co zlo nazywa zlem a glupote gupota. Wkrotce i tych slow nie wolno bedzie uzywac. Chca sie dobrac do dzieci, sformatowac je jak najwczesniej, odciac kontakt z wszelkim odmiennyum swiatopogladem, karac rodzicow. Czyni sie to w imie tolerancji, milosci.
kea
Jeszcze coś dodam, co mi przyszło na myśl- będzie to prowadzić do wewnętrznego i zewnętrznego zniszczenia kościoła- przecież to, że do seminariów nie przyjmują pederastów może być brane jako mowa nienawiści, ewentualne prześladowania kościoła z tego powodu mogą prowadzić do zmiany w tej części prawa kanonicznego i znów będzie problem z homoseksualizmem i w mediach mogą pleść głupoty o powiększającej się liczbie księży pedofilów, podczas gdy owa "pedofilia" wypływać będzie z homoseksualizmu. Nie ma więc czasu na modlitwę- teraz trzeba będzie walczyć. Viva Christo Rey!
cynik
No to już trzeba sie przenosić na amerykańskie serwery.
AlexSailor
Pierwszy raz tu, więc pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli. Ja też jestem przerażony, ale świadomością Polaków: @adka22 - "jestem przerażona..", @iza - "Protestujemy ...", @korwinista - "... mamy demokrację ...", @demokratka - sam nick wystarczy, @Rozczarowany - "... wybór mniejszego zła, czyli głosowanie na Pis ...", @John Galt - "róbmy swoje ..." - gdzie?, w więzieniu? Nie da się wygrać wojny przez obronę twierdzy. Nawet, jak wróg odejdzie sam, to z łupami i powróci ponownie. Napisane jest: "USUNIESZ ZŁO SPOŚRÓD SIEBIE". Czyż katolicy o tym nie wiedzą, bo nie czytają Pisma? To co się dzieje jest wyłącznie skutkiem depenalizacji zboczeń i ich propagowania. Nie zastosowano się do słów Pisma, które jest czystą prawdą, choć musi być rozumiane na zasadzie zdrowego chłopskiego rozsądku. Tu nie ma co się przerażać i protestować. Tu trzeba żądać penalizacji propagowania zboczeń i samych aktów zboczeń.
Marek
Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Odwagi Polonia Christiana! Polacy są z wami!
jacek
"W imieniu wszystkich Polaków"? Ja jestem Polakiem i nie życzę żeby zboczeńcy mówili w moim imieniu!
Marek
Nie pojawia się mój komentarz
mlody czlowiek
Nie zamkna nas a jak zamkna to kamienie wołać będą; Viva Christo Rey, niech żyje Chrystus Król nie bójmy się tych szmaciarzy, to pożyteczni idioci i nie wiedzą co czynią
Zyga
hehe jedno jest w nas dobre, że jak na siłę się coś Polakowi karze to stanie okoniem
stasiek
do @Rozczarowany. Aktywny udział ( także w wyborach), tak. Na PIS, niewykluczone, tylko m.in. niech zmienią prezesa.
Marek
Demokracja obnaża swoje cechy totalitarne. Jeżeli komuś z maluczkich wydawało się, że ma na coś wpływ... współczuję. "Każda władza od Boga pochodzi" - to znana prawda przypomniana przez św. Pawła. Bóg zawsze daje nam to, czego najbardziej potrzebujemy. Zaufajmy Bogu.
Jacek
A my Polacy odpowiadamy łapska precz od wolnych mediów!
adka22
to straszne co ma się wydarzyć w Polsce. jestem przerażona. a odnośnie przytoczno listu ja się pytam jak jego autor może używać sformulowania " imieniu wszystkich Polaków" ja się pod tym nie podpisuję ani trochę nie uznaję takich poglądów jestem za wolnością słowa i za tym żeby nazywać rzeczy po imieniu a że ktoś uznaje coś innego nie oznacza, że ja mam tak samo myśleć. jeśli mam iść do więzienia za to, że aborcję uznaję za morderstwo, ideologię gender za dewiację niech mnie wsadzą, ale nie zmienię zdania. im bardziej będą walczyć z takimi portalami jak np wasz to tym bardziej mnie uświadomią w tym że to jest dla nich nie wygodna prawda. lepiej zniszczyć człowieka niż wysłuchać co ma do powiedzenia. nie potrafię dlaczego Polska i świat coraz bardziej dąży do samozagłady...
demokratka
~korwinista "przeciez mamy demokracje, to rowniez i katolicy z duchownymi wybrali te wladze, czyz nie?" chyba Ty...
Hugonde Pains
"A imię jego tysiąc-przepraszam-legion..."
korwinista
przeciez mamy demokracje, to rowniez i katolicy z duchownymi wybrali te wladze, czyz nie?
iza
Dziwne. Przecież tu rzadko używa się określenia pederastia. Wiemy, że to męska forma homosex. Ponadto nie chodzi o dyskryminację ale dezaprobatę wobec niektórych form zachowania, w tym chęci narzucania poglądów przez tą mniejszość na większość społeczeństwa. Sam tekst tego i innych przekazów: "W imieniu całego społeczeństwa żądamy..". Protestujemy i modlimy sie.
Asia
+
Paweł
Zwróćcie też uwagę jak zaczyna się list zacytowany w powyższym artykule: "W imieniu wszystkich Polaków(...)". Cóż za pycha, cóż za buta żeby uzurpować sobie prawo do przemawianiu w imieniu wszystkich Polaków. Ale też logiczna konsekwencja totalitarnej mentalności w której wszyscy mają myśleć tak samo, i wyznawać taką samą ideologię. A jeśli jednak pewnej części nie da się podporządkować. Wówczas zawsze można uznać że nie są oni przecież Polakami. Kto wie - jeśli zajdzie taka potrzeba, można nawet uznać że nie są oni ludźmi. Historia XX wieku dostarcza nam wiele takich przykładów...
JAREMA WISNIOWIECKI
Jezus mówi.. Mt 18:7.." Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie..." Mk 13:13 I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Czy dla człowieka,który wierzy trzeba coś więcej..:):) CHWAŁA PANU
Paweł
Chęć zakneblowania nieprawomyślnych stron, i szerzej nieprawomyślnych portali wiąże się też moim zdaniem z niewygodną i wstydliwą przeszłością wielu osób z mainstreamu (w tym wielu czołowych polityków). Przykład pierwszy z brzegu. Wpiszcie do wyszukiwarki Google nazwisko czołowego europejskiego polityka: "Daniel Cohn - Bendit". Jednym z pierwszych wyników jaki się wyświetli będzie film z YouTube, na którym Bendit mówi różne (z dzisiejszej perspektywy jakże kompromitujące) o sobie rzeczy...
Rozczarowany
Jedynym skutecznym sposobem zapobieżenia temu zjawisku jest aktywny udział w wyborach wszystkich przeciwników deprawacji, i głosowanie przez nich na partie które oficjalnie są przeciwne demoralizacji, ale jednocześnie na takie które mają szansę wejść do Sejmu - żeby nie marnować głosów! Innymi słowy, pozostaje wybór najmniejszego zła, czyli głosowanie na PiS...
John Galt
In hoc signo vinces - róbmy swoje, ci od złego będą zawsze ujadać!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.