DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 WRZEŚNIA
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Imieniny obchodzą:
Janusz, Hipolit, Mira
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Jurek Owsiak obawia się o losy polskiej armii. Wystosował list do Pierwszej Damy

Data publikacji: 2017-03-18 16:20
Data aktualizacji: 2017-03-18 23:29:00
Jurek Owsiak obawia się o losy polskiej armii. Wystosował list do Pierwszej Damy
Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto / FORUM

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napisał list otwarty do Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy, prosząc w nim, aby  porozmawiała ze swoim mężem o tym, co dzieje się w polskiej armii. Owsiak wyraża zaniepokojenie faktem, że z wojska odchodzą poszczególni generałowie.


Swój list Owsiak rozpoczyna od podziękowań dla Agaty Dudy, za przekazanie na aukcję WOŚP zdjęcia, które wylicytowano za 200 tys. złotych.  „Pani dar przyniósł więc bardzo konkretne pieniądze, za które będziemy mogli już niedługo kupić urządzenia medyczne dla polskich szpitali. Dziękuję!” – pisze Owsiak.


„Ale powód mojego listu jest inny. Zwracam się do Pani jako obywatel tego kraju, jako człowiek, który także wobec naszego państwa wypełnia swoje wszystkie powinności i obowiązki, z ważną prośbą” – tłumaczy Owsiak i wyjaśnia, że powodem, dla którego napisał list do Pierwszej Damy było zaniepokojenie sytuacją mającą miejsce w polskiej armii. „Jestem bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w polskiej armii. Kolejny ważny generał i dowódca odszedł ze służby” – pisze twórca WOŚP.


Owsiak przypomina, że w ostatnim czasie z Wojska Polskiego odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów. „Wszyscy cieszyli się bardzo dobrą opinią, mieli ogromne doświadczenie i wiedzę, byli super fachowcami. Sam osobiście miałem okazję z kilkoma z nich rozmawiać na Przystanku Woodstock, podczas spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych" - napisał. 


„Pani Prezydentowo! Bardzo proszę o Pani głos w tej sprawie. Bardzo proszę, aby w najbardziej skuteczny, swój osobisty sposób, będąc bardzo ważną częścią prezydentury Pani męża, porozmawiała z nim na ten ważny temat” – apeluje Owsiak. Dodaje również, że na sercu leży mu bezpieczeństwo Polski, dlatego zdecydował się napisać ten emocjonalny list.

 

 

Źródło: Facebook, wprost.pl

WMa
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
pl
Nie uznaję tego co robi Owsiak za szczere ale akurat teraz ma rację. Armia polska jest przeznaczona do całkowitej anihilacji w sztucznie wywołanej przez NATO wojnie Polski z Rosją i Białorusią. Nie dziwię się żołnierzom odchodzącym z armii.
Roni
Nu! Fachowiec z dypłomem.
ytube
Tu odpowiedź dlaczego odchodzą: Grzegorz Braun -Kielce 11-03-2017 (audio)
TZ.
cichy, Megi Wszyscy ci generałowie, którzy odeszli, byli ludźmi z nowego naboru. Zostali mianowani na swoje stanowiska przez ministra Macierewicza i prezydenta Dudę w latach 2015 i 2016. Wszyscy pokończyli amerykańskie lub brytyjskie szkoły i kursy wojskowe. Jeżeli to są ruskie pasożyty i wrogowie Polski, to kogo wybiera na stanowiska dowódcze minister Macierewicz???????
myślemsobie
Stworzona przez poprzedni ustrój marka "Owsiak" MUSI od czasu do czasu nadawać w sprawach spoza obszaru swojej działalności, zgodnie z wytycznymi ojców założycieli marki i oczywiście zgodnie z własnym światopoglądem. Taki business, trzeba czasem subtelnie pokazać kto jest moim PANEM.
as
Endriu. Czy ty w ogóle chodzisz do kościoła? Wątpliwe. Sam osądzasz,a to już nazywa się HIPOKRYZJA. Ja akurat dobrze wiem,gdzie Owsiak mieszka i jak. Wiem,że na pewno na takie luksusy i kilka mieszkań sam nie zarobił. Problem polega na tym,że koleś nie umie się uczciwie z tej całej"orkiestry" rozliczyć. Do tej pory usłużne sądy mu pomagały,ale to się zmieni już niedługo. Akurat ten pseudo -autorytet nie ma prawa publicznie zabierać głosu. A ty też zamilcz.
Gene
Nie trzeba nam wrogów. Wystarczył macierewicz,który podobnie jak stalin,zniszczył WP.
Smak
Prosze jakie ma nagle zainteresowania tawarisz Owsiak? Gdzie on byl wtedy jak LWP rzadzili sowieci? Nie bylo widac ani slychac jego protestow.Tak sie dzieje,bo nie ma do tej pory rozrachunku z tymi czerwonymi posowieckimi patriotami. Prawa Polska nadal w dosc sporym letargu! I tak sie Polsce nie kroczy,a drepce. Tylko czekac jak zdepcza ja buciory lewactwa! Po prawicy jestesmy naiwni i zupelnie nie przygotowani do odbudowy kraju z komuny.Polska intyeligencja w sporym procencie nie zauwaza,co spadlo na jej glowy i karki.W spadku jest spory procent tzw.inteligencji w dybach.To jest rzecz raczej przerazajaca!
do Endriu
No właśnie, po twoim wpisie widać że lejesz pomyje na chrześcijan. Od Urbana wyszedłeś, czy od Michnika, lewaku?
JMS
Aktywność Pana Owsiaka osiągnęła poziom absurdu.
uzek r
Rekordowa suma zbiorki na WOSP w tym roku i prosze bardzo jak mozna zaplacic tylko 50 kawalkow do Panstwa
trooper
Widać lubią ludzie czystki rodem z Armii Czerwonej i sanacyjnego wojska. Tylko kim zastąpić tych ludzi?
Endriu
Widać po wpisach że , piszą tu sami prawdziwi ,,chrześcijanie''!!! Wyszli z kościoła i leją pomyje na, w ich mniemaniu ,,lewaka''
K64
Ten Pan może obawiać się tylko o swoją Orkiestrę Świątecznej Pomocy i o Woodstok. A poza tym przypomina jego hasło: "róbta co chceta". Więc min. obrony robi co uważa za stosowne.
Wit
Biedna mężczyzna Owsiak i nic więcej w temacie.
analityk
Panie Owsiak; przecież mamy Teoretyczny Kraj, zatem nie mamy żadnego wpływu na bieg wydarzeń. Kiedyś kierownica była na wschodzie, teraz jest na zachodzie.
Sędzia Dredd
Panie Owsiak,wielki szacun dla pańskiej roboty.Niestety,ale niech pan nie wtrąca się do spraw,których pan nie rozumie.Pamiętam pańskie wypowiedzi z lat 80-tych,w których nawoływał pan do dezercji i unikania służby wojskowej.Czasy,co prawda się zmieniły,ale układy w wojsku pozostały.Pan Macierewicz dobrze robi oddzielając ziarno od plew,bo tak napisano w Biblii.Proszę się nie martwić o stan kadry oficerskiej.Na miejsce starych ramoli,przyjdą młodzi oficerowie,którzy nie mają genu homo sowietikus.
causa
Cóż - owsiaki są wszystkowiedzące ;
palec
tez zostales lewakiem biedakiem!!!!!!
gryfon
Zna się na Armii. Bezczelność tego człowieka sięga zenitu.Może tatuś mu doradza.
makii
protektor cpunów i deprawator w roli zbawcy armii. jaka czelność trzeba mieć aby pisać list otwarty do Pierwszej Damy.
czytelnik
Panie Owsiak,niechze sie pan obudzi,to jest zupelnie uzasadnione,w innych krajach dzieje sie tak samo,idzie nowe pan tez kiedys musi odejsc z WOSP,odejdzie i to jest pewne, ktos inny pana zastapi lub moze kiedys orkiestra sie rozwiarze, bo to swiadczy ze mamy w Polsce biede i zanosimy o tym calemu swiatu, jest mi zwyczajnie wstyd, za poprzednnie nieudolne rzady, pan tez sie w to wpisuje.
res
Owsiak popiera tych, dla których polskość to nienormalność i którzy dziś przyłączyliby Polskę do Niemiec. Popiera też tych, którzy bezwarunkowo łożą na banderowską Ukrainę(PO) i akceptują antypolskie nastroje w tym kraju. W ten sposób pośrednio zgadza się na rozbiór Polski przez te dwa państwa zgłaszające roszczenia terytorialne wobec Polski. Czego wobec tego się lęka? Jakieś nocne koszmary?
stary
Uś1 "Tak żałował wilk kobyłę, że aż zostawił ogon i grzywę".
Megi
Byli super. Jeśli to mówi Owsiak, a jak wiemy nazwisko zawdzięcza Owsikowi, to nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z czyszczania Armi z pasożytnictwa
lucjan
Nad czym tu ubolewać? Chyba że ! To ,że pan Owsiak prawdo podobnie jest synem milicjanta ,ktory bronil wiadomo jakiego ukladu i moglo też udzielic się synowi,choć fundacja p.Owsiaka organizuje zbiórki na szlachetne cele.Panie Jerzy generałow nikt nie dymisjonuje i nie zmusza do opuszczenia armi.Wydaje mi się,że w/w nie czuja się na silach wspolpracowac w układzie NATO. Jez.rosyjski to za malo.Czym też tak pan jest zatrwożony? Wróg czucha u granic? Kto panu zlecil napisanie tego ultimatum? Skąd ta fobia?
cichy
Poprzednie rządy dokonały sukcesywnej likwidacji Wojska Polskiego z nakazy wrogim nam sąsiadom i czemu pan Owsiak i ci generałowie nie interweniowali , gdy między innymi koalicja PO i PSL niszczyli Polską armię. Pan Macierewicz podjął się trudu odbudowy polskiej armii ze zgliszczy jakie zastał po objęciu stanowiska ministra obrony i czyni to skutecznie i z sukcesem. Krajom wrogim Polsce nie podoba się, że Pan Macierewicz czyni nasze wojsko zdolne do obrony naszych granic w ramach NATO
....
Owsiak nikogo nie obchodzi twoja opinia lepiej rozlicz się z kasy.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.