10 października 2018

Nie będzie marszu LGBT w Lublinie. Sąd utrzymał zakaz dla manifestacji

(Marsz LGBT, fot. REUTERS/Daniel Becerril )

Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy decyzję prezydenta miasta o zakazie organizacji marszu środowisk LGBT. W uzasadnieniu podkreślono, że odwołujący się od decyzji prezydenta organizatorzy manifestacji, nie wskazali liczby uczestników oraz nie zagwarantowali odpowiedniej liczby osób pracujących jako służby porządkowe.

 

Sprawą organizacji marszu homoseksualistów Sąd Okręgowy w Lublinie zajął się ze względu na odwołanie organizatorów manifestacji od decyzji prezydenta Krzysztofa Żuka. Włodarz miasta pod naciskiem opinii publicznej i fali protestów zdecydował się zakazać marszu LGBT oraz kontrmanifestacji. Podejmując decyzję tłumaczył się względami bezpieczeństwa. Jak wyjaśnił, na tzw. „Marsz Równości” miałaby przyjechać spora grupa osób w celu zakłócenia zgromadzenia.

Wesprzyj nas już teraz!

 

– Informacje o realnym zagrożeniu dla życia lub zdrowia ludzi albo mienia w znacznych rozmiarach pochodzą od organów państwowych, które ustawowo są zobligowane do dbania o bezpieczeństwo i porządek – powiedział. Do tego w mediach społecznościowych pojawiły się wezwania do działań, także tych „noszących znamiona czynów zabronionych”. Organizatorzy manifestacji zdecydowali się odwołać od decyzji prezydenta, ale Sąd Okręgowy utrzymał w mocy jego postanowienie.

 

Sąd Okręgowy odrzucając odwołania podkreślił, że organizatorzy nie podali szacunkowej liczby uczestników zgromadzenia oraz nie zapewnili odpowiedniej liczby pracowników służb porządkowych. Organizatorzy przedsięwzięcia mają teraz 24 h na kolejne odwołanie.

 

Decyzję Sądu Okręgowego w Lublinie dot. marszu homoseksualistów skomentował na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. „To krok w rozwoju doktryny dot. granic wolności zgromadzeń w kontekście konstytucyjnej klauzuli limitacyjnej – każdą wolność można ograniczać, jeżeli jest to konieczne dla ochrony bezpieczeństwa lub moralności publicznej” – napisał prawnik.

 

Przypomnijmy, że w sprawie organizacji marszu homoseksualistów wypowiedział się również Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Polityk powiedział, że „obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe” i nie zgadza się na „promocję zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Zwracał również uwagę na to, że promocja tzw. „małżeństw homoseksualnych”, która ma miejsce na marszach LGBT, może mieć przejawy działania antykonstytucyjnego. Podkreślił w tym miejscu, że art. 18 Konstytucji mówi wprost, że „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

 

Słowa Wojewody Lubelskiego nie spodobały się Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi, który stwierdził, że wypowiedź Przemysława Czarnka to łamanie zakazu dyskryminacji i ustawy o równym traktowaniu.

 

 

Źródło: onet.pl, Twitter, PCh24.pl

WMa

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram