DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Jestem homoseksualistą”. Wstrząsające wyznania byłego księdza-promotora dialogu międzyreligijnego

Data publikacji: 2017-02-20 23:00
Data aktualizacji: 2017-02-21 12:39:00
„Jestem homoseksualistą”. Wstrząsające wyznania byłego księdza-promotora dialogu międzyreligijnego

93-letni Gregory Baum, były ksiądz katolicki, teolog, który jako jeden z głównych  ekspertów Soboru Watykańskiego II nadał kierunek zmianom w Kościele właśnie przyznał, że przez kilkadziesiąt lat potajemnie prowadził homoseksualny styl życia.


Baum jako ekspert Soboru Watykańskiego II miał przygotować pierwotny projekt „Nostra aetate”, czyli Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Zalecał rezygnację z podejmowania wysiłków przez Kościół, by zachęcać Żydów do uznania Chrystusa jako Mesjasza. Propagował ekumenizm i marksistowską teologię wyzwolenia.

 

Wpływowy duchowny w swojej najnowszej publikacji pt. „The story of my theological pathway” (Historia mojej ścieżki teologicznej) pisze: „Nie przyznawałem się do mojego homoseksualizmu w miejscach publicznych, ponieważ taki akt szczerości umniejszałby mój wpływ jako krytycznego teologa”.

 

„Pragnąłem być wysłuchany jako teolog ufający w zbawczą moc Boga i jako osoba oddana idei sprawiedliwości społecznej, teologii wyzwolenia oraz globalnej solidarności”.

 

Baum był wpływową postacią w Kościele katolickim w Kanadzie mimo jawnie heretyckich poglądów na temat seksualności, wyrażanych na łamach różnych czasopism. Ostro zaatakował m.in. encyklikę Pawła VI z 1968 r. – Humanae vitae - zakazującą antykoncepcji. Jego duży wpływ na członków episkopatu Kanady – wg ks. Vincenta Foya – przyczynił się do powstania ostrego w swojej wymowie Oświadczenia z Winnipeg (Winnipeg Statement). Biskupi kanadyjscy zasugerowali, że w kwestiach dot. m.in. stosowania lub odrzucenia antykoncepcji każdy katolik powinien kierować się własnym sumieniem, a nie opartym na Objawieniu Bożym nauczaniem Magisterium Kościoła. Dokument, który propaguje wybiórcze traktowanie Bożego prawa, nigdy nie został wycofany.

 

W swojej nowej książce Baum pisze: "W wieku 40 lat miałem pierwszy kontakt seksualny z mężczyzną. Poznałem go w restauracji w Londynie. To było ekscytujące i zarazem rozczarowujące, bo wiedziałem, co oznacza miłość, naprawdę chciałem dzielić swoje życie z partnerem”.

 

O swojej rezygnacji z kapłaństwa szumnie informował świat na łamach gazet. Ożenił się z rozwiedzioną byłą zakonnicą. Wciąż jednak utrzymywał stosunki homoseksualne. Pisze, że jego żonie to "nie przeszkadzało", „kiedy przenieśliśmy się do Montrealu w 1986 roku i poznałem Normanda, byłego księdza w którym się zakochałem". Normand także był „gejem".

 

Dr Michael Higgins, wiceprezes Mission and Catolic Identity na uniwersytecie w Fairfield w USA napisał w jednej ze swych prac, że teolog Gregory Baum „pracował na różnych stanowiskach w komisjach odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentów soborowych. Rozpoczynając swoją pracę w listopadzie 1960 roku, zakończył ją w grudniu 1965 roku, przygotowując pierwszą wersję Nostra aetate".

 

Zdaniem ks. Foya, który specjalizował się w badaniach dokumentów episkopatu Kanady dotyczących seksualności, "Baum jest osobą, która bardziej niż ktokolwiek inny zaszkodził Kościołowi w Kanadzie".

 

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.

 

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
hmmmmm
no i jak szanowac urzednikow satanistow, bo to sa zwyczajni satanisci,= tworzacy schizmy w kosciele wedlug wlasnych widzimisie -a nie chrzescijanie...korzystac tylko z Biblii, bo tylko BOG jest nad nami, zadni namiestnicy ziemscy i uzurpatorzy....tyle w temacie
do Maria 2
Rozumiesz czytany tekst? Przecież w artykule wyraźnie napisano choćby to jego wyznanie: "W wieku 40 lat miałem pierwszy kontakt seksualny z mężczyzną".
Maria 2
Ciekawa jestem co dokładnie wyznał Gregory Baum. Jeśli był aktywnym homoseksualistą - jest dla mnie zdemoralizowanym człowiekiem o obłudnej moralności, który skrzywdził Kościół. Jeśli ma skłonności homoseksualne, ale był czysty i nie współżył, to nie grzeszył, nie robił nikomu krzywdy - zapanował nad swoją homo-seksualnością.
do Liv
A niby czym "gej" różni się od innych zboczeńców, którzy też "kochają" swe obiekty pożądania?
Liv
Dlaczego go nazywacie zboczencem.?Był gejem, po prostu. Jedyne co można mu zarzucić to życie w kłamstwie, we wszystkich sferach.
potato
@sacerdos,Przeciez to mowi z pycha i duma bezwstydna.Nie ma potrzeby za niego sie modlic.Jako byly ksiadz doskonale wie o konsekwencjach i drodze powrotnej.To jego wyznanie ma sluzyc ku pokrzepieniu sodomitow,mozna miec szacunek,kariere i byc popapranym pedalem a teraz i domagac sie praw dobrego katolika i praw czlowieka w swiecie.
Michu.
@panda masz rację, to są agenci homolobby w sułtannach. Jeżeli geje będą zmieniać kościół jako księża, to na pewno będą kiepskie zmiany.
Stormer
Pytanie, ilu takich zdrajców i koni trojańskich jak ten Baum siedzi jeszcze w Kościele?
Hugon de Payns
Zastanawiające:dlaczego on to wyjawia?
panda
Tacy zboczeńcy najbardziej ranią kościół Chrystusowy.
Yamamoto
No i takich mieliśmy i mamy reformatorów (Lutrów) "posoborowych". Ohyda Spustoszenia.
delgado
no i nie ma dziwne, że biskup Marceli Lefebvre nie pasił temu towarzystwu....wiedział od czego sie odcina...świeć Panie na Jego sprawiedliwą duszą....
Amalia
O tempora, o mores !
do Artur
Ignorancie, Święta Inkwizycja to był sąd wydający i wykonujący wyroki. Kto w komentarzach wydaje wyrok? Kto w komentarzach wykonuje wyrok? Nie odróżniasz funkcji prokuratora od funkcji sędziego i funkcji kata.
bardo
Nazwisko żydowskie, więc może był podwójnym agentem w Kościele: tęczowo-syjonistycznym. Odrażające życie, odrażająca twarz. Długo już przebywa na tej ziemi, więc może ktoś modli się za niego i Bóg w swej dobroci daje mu ciągle szansę nawrócenia. Albo - trwa zatwardziały w swym grzechu i Bóg już mu dał, czego pragnął, łącznie z długim życiem. A na Sądzie usłyszy: idź precz ode Mnie, swoją część już dostałeś.
Artur
No w komentarzach widać samych członków "świętej" inkwizycji.
Megi
Ten stary wynaturzeniec chwali się swoim
Hugon de Payns
Ciekawe dlaczego moje komentarze "nie wchodzą".Przemilczanie prawdy,czyli dzisiejszy ekumenizm w wykonaniu samych adminów forum,jest ciężkim grzechem odpowiedzialnością za innych,za który trzeba będzie odpowiedzieć.Czy dacie radę?Czy dołączycie do grona tych o których wspomnniałem w nieujawnionym poście?
Hugon de Payns
Ale owoce soboru są ladal błogosławione i nadal wyznaczają kierunek kościołowi posoborowemu.Papieze natomiast którzy ten sobór przeprowadzili a następnie utrwalili, są dziś święci.Świętość ich jest niepodważalna nakby na wzór niepodważalności nowej mszy którą wymyślili.Biada tym którzy patrzą a nie widzą,słuchają a nie słyszą.Wszyscy idą tą samą szeroką drogą do piekła,przy pobrzękiwaniu gitar,wyuzdanej seksualności,odrażających strojach,bluźnierczym zachowaniu i radosnym uniesieniu rąk,wierząc niezachwianie w niewyobrażalne ,niewytłumaczalne i nieposzukiwalne tzw.miłosierdzie Boże o którym mają pojęcie wypaczone przez tych samych twórców i utrwalaczy soboru.Ave, Caesar, morituri te salutant!
Janusz z Kolonii
Jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera! Jeszcze więcej takich outingów, a będzie można powrócić do roku 1917 i zapomnieć o wszystkich późniejszych "reformach"! A jeżeli zakotwiczymy nasz punkt wyjścia o rok 1917, a jako punkt odniesienia, wsparcia i ucieczki weźmiemy sobie Matkę Boską i objawienia fatimskie, to stanie się nam wszystko jasne!
Prawda w oczy
Wysoki odsetek homoseksualistów wśród księży nie powinien dziwić, w końcu do niedawna było to najlepsze rozwiązanie dla każdego chłopaka, który odkrywał swoją odmienną orientację. Iść na księdza i nie słuchać już pytań ciotek przy obiedzie "a ty masz już jakąś panienkę na oku, kawalerze?" itp.
Slawomir Tomasz Roch
Jak taki czlowiek moze reprezentowac Chrystusa, ktory przez olbrzymi czas ukrywal, ze dopuszcza sie obrzydlistwa w oczach Pana? Papiezu Franciszku co Ty na to?!
szok
po owocach ich poznacie - taki kaplan to katastrofa dla spoleczenstwa, ktorego wplyw widoczny jest przez dluugie lata - skad w Kaandzie taka deprawacja, prawo lamiace prawa czlowieka - przyklad Mary Wagner, aborcja dostepna niczym ciepla kawa...naprawde zle owoce wydala Kanada, trzeba sie modlic
sacerdos
No to sprawa się rypła. Ale skandal.
katarzyna
Tacy właśnie 'eksperci" tworzyli dokumenty tego Soboru. O wielu tzw. ojcach soboru też wiadomo, że bynajmniej nie prowadzili świętego życia, godnego kapłanów. Dzisiejsza sytuacja w Kościele - skandale pedofilskie, różne Charamsy, komunia dla cudzołożników bez woli poprawy - to tylko pokłosie działalności tych 'ekspertów" i "ojców".
M
Co za patologia
czyli jak
Czyli jak, w czasie Soboru Watykańskiego zaczął współżyć z pederastą, jak był księdzem, ekspertem soborowym? I nikt go nie zdemaskował przez tyle lat? Rozumiem, że koło 60 opuścił stan kapłański i z rozwiedzioną, byłą zakonnicą? To on był(?)jest katolikiem czy jednym z wielu z setek, heretyckich zachodnich, protestanckich 'kościołów', sekt i zborów? należy się modlić za jego duszę, może jeszcze zdąży się nawrócić i wyspowiadać. I tacy ludzie rządzili i rządzą nadal Kościołem Rzymsko Katolickim???!!! Tylko żarliwa modlitwa i powrót do podstaw katolicyzmu, musimy stać się, być ortodoksyjni katolicko. Smutne, przerażające, oburzające, przykre i nie ma słów.
no
Jacy eksperci, taki sobór. Jaki sobór, taka "nowa wiosna".
xxx
Trzeba się modlić o jego nawrócenie.
uważny
Baum to nazwisko typowo żydowskie.
wmo
Niech jego historia będzie ostrzeżeniem dla innych. Bóg czeka cierpliwie aż do końca...
Leo
Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obro­ną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Michu.
Całe życie był kłamcą. Powinien rzucić sułtannę dawno temu i odejść jako gej. Wtedy ocaliłby honor. Teraz u schyłku życia jego wyznanie nic nie znaczy. Nie jest bohatrem, tylko zdrajcą.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.