DZIŚ JEST:   23   MAJA   2018 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Jest raport ws. sylwestrowej nocy w Kolonii. Zawiniła policja, władze miasta i politycy

Jest raport ws. sylwestrowej nocy w Kolonii. Zawiniła policja, władze miasta i politycy
fot. © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM
#MOLESTOWANIE    #ATAKI    #NOC SYLWESTROWA    #POLICJA    #RAPORT    #SYLWESTER    #KOLONIA    #IMIGRANCI    #UCHODŹCY    #GWAŁT

Do mediów wypłynął raport końcowy komisji śledczej badającej wydarzenia z sylwestrowej nocy w Kolonii z przełomu 2015 i 2016 roku. Wynika z niego, że policja, władze miejscowe i politycy ponoszą współodpowiedzialność za wydarzenia, których sprawcami byli imigranci pochodzący z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Warto dodać, że nie jest to jeszcze oficjalna wersja, a jedynie projekt raportu, który ma zostać zatwierdzony na początku kwietnia.


Aktualny zapis dokumentu sugeruje, że wydarzeniom mającym miejsce podczas feralnej nocy sylwestrowej można było w dużym stopniu zapobiec. Warunkiem była wczesna i zdecydowana interwencja sił porządkowych. W raporcie zwrócono uwagę, że policji „brakowało ogólnej orientacji i odpowiednich sił”. 


Plan działania policji krajowej oraz władz miejskich określono jako „niedostateczny”, ponieważ „nie uwzględniono w nim doświadczeń z lat poprzednich”. Zmniejszenie liczebności policji przez władze krajowe uznano za „poważny błąd o fatalnych następstwach”. W raporcie napisano, że funkcjonariusze patrolujący okolice kolońskiej katedry i dworca „po części nie zachowywali się właściwie”.


Na oczach garstki policjantów, którzy nie reagowali na skargi i zgłoszenia, kobiety były molestowane seksualnie, poniżane i okradane przez sprawców pochodzących w większości z krajów Afryki Północnej. Prokuratura w Kolonii otrzymała ponad 1200 zgłoszeń, a ponad 500 z nich dotyczyło czynów na tle seksualnym.


Raport jest podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy komisji śledczej i ostateczna jego wersja ma zostać zatwierdzona na początku kwietnia przez parlament Nadrenii Północnej-Westfalii.

 

 

Źródło: tvp.info

WMa

DATA: 2017-03-18 20:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

MEDIA NIE ZAWINIŁY ???
ponad 1 rok temu / Jazzz
 
Czyli wszyscy są winni, tylko nie sprawcy.
ponad 1 rok temu / obywatel
 
Nie bardzo pojmuję, co się dzieje. Dlaczego ludy Zachodu tak głupieją? I to do stopnia przełamania instynktu samozachowawczego. Zwyczajny i zdrowy człowiek takich rzeczy nie robi, w każdym razie - dobrowolnie. A oni - jak w domu wariatów. Winna gwałtu jest ofiara , policja, burmistrz, prezydent i administracja gminna, ale NIGDY - gwałciciel. Jeśli Niemcy jednak robią to z rozmysłem i coś knują, to lepiej mieć się na baczności, bo będzie to coś tak epickiego, że II WŚ przy tym to będzie zaledwie teatrzyk dla grzecznych pensjonarek.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.