DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Jest raport ws. sylwestrowej nocy w Kolonii. Zawiniła policja, władze miasta i politycy

Data publikacji: 2017-03-18 18:30
Data aktualizacji: 2017-03-18 20:27:00
Jest raport ws. sylwestrowej nocy w Kolonii. Zawiniła policja, władze miasta i politycy
fot. © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Do mediów wypłynął raport końcowy komisji śledczej badającej wydarzenia z sylwestrowej nocy w Kolonii z przełomu 2015 i 2016 roku. Wynika z niego, że policja, władze miejscowe i politycy ponoszą współodpowiedzialność za wydarzenia, których sprawcami byli imigranci pochodzący z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Warto dodać, że nie jest to jeszcze oficjalna wersja, a jedynie projekt raportu, który ma zostać zatwierdzony na początku kwietnia.


Aktualny zapis dokumentu sugeruje, że wydarzeniom mającym miejsce podczas feralnej nocy sylwestrowej można było w dużym stopniu zapobiec. Warunkiem była wczesna i zdecydowana interwencja sił porządkowych. W raporcie zwrócono uwagę, że policji „brakowało ogólnej orientacji i odpowiednich sił”. 


Plan działania policji krajowej oraz władz miejskich określono jako „niedostateczny”, ponieważ „nie uwzględniono w nim doświadczeń z lat poprzednich”. Zmniejszenie liczebności policji przez władze krajowe uznano za „poważny błąd o fatalnych następstwach”. W raporcie napisano, że funkcjonariusze patrolujący okolice kolońskiej katedry i dworca „po części nie zachowywali się właściwie”.


Na oczach garstki policjantów, którzy nie reagowali na skargi i zgłoszenia, kobiety były molestowane seksualnie, poniżane i okradane przez sprawców pochodzących w większości z krajów Afryki Północnej. Prokuratura w Kolonii otrzymała ponad 1200 zgłoszeń, a ponad 500 z nich dotyczyło czynów na tle seksualnym.


Raport jest podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy komisji śledczej i ostateczna jego wersja ma zostać zatwierdzona na początku kwietnia przez parlament Nadrenii Północnej-Westfalii.

 

 

Źródło: tvp.info

WMa
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Jazzz
MEDIA NIE ZAWINIŁY ???
obywatel
Czyli wszyscy są winni, tylko nie sprawcy.
Pokręć
Nie bardzo pojmuję, co się dzieje. Dlaczego ludy Zachodu tak głupieją? I to do stopnia przełamania instynktu samozachowawczego. Zwyczajny i zdrowy człowiek takich rzeczy nie robi, w każdym razie - dobrowolnie. A oni - jak w domu wariatów. Winna gwałtu jest ofiara , policja, burmistrz, prezydent i administracja gminna, ale NIGDY - gwałciciel. Jeśli Niemcy jednak robią to z rozmysłem i coś knują, to lepiej mieć się na baczności, bo będzie to coś tak epickiego, że II WŚ przy tym to będzie zaledwie teatrzyk dla grzecznych pensjonarek.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.