DZISIAJ JEST
SOBOTA 29 KWIETNIA
Św. Katarzyny ze Sieny, Doktor Kościoła
Św. Hugona z Cluny
Św. Katarzyny ze Sieny, Doktor Kościoła
Św. Hugona z Cluny
Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Robert
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Jeb Bush zrezygnował z wyścigu o nominację republikanów. Trump triumfuje

Data publikacji: 2016-02-21 09:00
Data aktualizacji: 2016-02-21 11:07:00
Jeb Bush zrezygnował z wyścigu o nominację republikanów. Trump triumfuje
By Michael Vadon (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

„Ludzie z Iowa, New Hampshire i Południowej Karoliny przemówili. I naprawdę szanuję ich decyzję. Dlatego dziś zawieszam swoją kampanię” - stwierdził w sobotę wieczorem Jeb Bush, jeszcze kilkanaście miesięcy temu postrzegany jako faworyt rywalizacji o nominację republikanów. Jak oceniają komentatorzy, najbardziej Bushowi zaszkodził Marco Rubio.

 

Decyzja Busha nie jest zaskoczeniem. We wszystkich dotychczasowych prawyborach ani razu nie zdołał zająć trzeciego miejsca, w Iowa uplasował się dopiero na szóstej pozycji. Ogłaszając decyzję o zawieszeniu kampanii Jeb Bush był wyraźnie wzruszony.

 

Kilkanaście miesięcy wcześniej gubernator Florydy wymieniany był jako faworyt, dysponował także największym budżetem na kampanię. Pieniądze to nie wszystko, a wśród republikanów zaszły poważne zmiany – podkreślają dziś komentatorzy. Nie mógł skutecznie konkurować z Rubio, który jest młodszy, dynamiczny, bardziej elokwentny i cieszy się większym poparciem wśród Latynosów. W końcu w sondażach poparcia Busha wyprzedził nawet John Kasich.

 

Efektów nie przyniosła także i zmiana strategii. Choć Jeb Bush skoncentrował krytykę na Donaldzie Trumpie, to nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Podobnie i zaangażowanie członków rodziny. Na decyzję o wycofaniu się z wyścigu wpłynęli najprawdopodobniej sponsorzy jego kampanii, którzy udzielą teraz poparcia kandydatowi mogącemu faktycznie zagrozić kandydaturze celebryty-milardera.

 

Donald Trump ma powody do zadowolenia, wygrał w kolejnych prawyborach. Czeka go teraz ostrzejsza walka z Tedem Cruzem i Marco Rubio.

 

Źródło: usatoday.com, vox.com

mat

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
abc
No cóż, po zwycięstwie Trumpa i kolejnym resecie z Moskwą PiS powinien się przygotować na próbę powtórki Smoleńska.
Marcin Wawrzyniak
To dobra informacja. Im mniej wichrzycieli wojennych, judeoentuzjastów, pachołków NWO i członków rozmaitych sekt masońskich w Waszyngtonie, tym lepiej. Problem będzie miał PiS. Najbardziej antyrosyjski z kandydatów odpadł w przebiegach. Już widzę miny PiS-owców, którzy będą musieli pojednać się z Rosją na rozkaz D. Trumpa :)
JARO
dalej tak naprawdę nie wiemy jak ci kandydaci widzą Polskę i współpracę z nią; na jakich zasadach (a może kwasach) ma (będzie) się to odbywać? musim chyba jeszcze trochę poczekać, aż któremuś się coś wymsknie w tym temacie;
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.