DZISIAJ JEST
WTOREK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Jak zginął poseł Rafał Wójcikowski? Prokuratura przeprowadziła eksperyment na trasie S8

Data publikacji: 2017-02-17 14:00
Data aktualizacji: 2017-02-17 15:03:00
Jak zginął poseł Rafał Wójcikowski? Prokuratura przeprowadziła eksperyment na trasie S8
śp. Rafał Wojcikowski Fot: Krystian Maj/FORUM

Zgodnie z zapowiedziami Prokuratury Okręgowej w Łodzi, w piątek rano na trasie S8 przeprowadzony został eksperyment procesowy, który ma pomóc ustalić okoliczności śmierci posła Rafała Wójcikowskiego (Kukiz’15). Było to konieczne, bo w sprawie narosły liczne wątpliwości.

 

Jak zapewnił Krzysztof Kopania rzecznik, łódzkiej prokuratury podczas eksperymentu udało się osiągnąć warunki widoczności bardzo zbliżone do tych, które panowały w czasie wypadku. Sam eksperyment był przeprowadzony w wersji statycznej i dynamicznej. Na potrzebny badań droga ekspresowa S8 pomiędzy węzłami Babsk i Kowiesy została zamknięta na 1,5 godziny. To na tym odcinku w styczniu zginął parlamentarzysta.

 

Rafał Wójcikowski jechał w kierunku Warszawy, gdy kierowane przez niego auto uderzyło w barierę energochłonną. Samochód obrócił się i stanął w poprzek na prawym pasie. Samochód posła lewym pasem zdołał ominąć minivan, a następnie w pojazd uderzył van. Parlamentarzysta zmarł mimo reanimacji. Cztery inne osoby zostały ranne.

 

W czasie eksperymentu biegli starali się określić w jaki sposób minivan stojący za autem posła mógł wpływać na możliwość koncentracji nadjeżdżającego kierowcy vana. Doświadczenie powtarzano w kilku wariantach. Biegli określali też moment, w którym pojazd posła mógł być widoczny dla innych uczestników ruchu. Przebieg eksperymentu udokumentowano m.in. na filmie i fotografiach. Analizą materiałów zajmie się biegły z zakresu ruchu drogowego. Wnioski mają być znane w przyszłym tygodniu. Równolegle powstanie „ekspertyza interdyscyplinarna”. Te materiały pozwolą śledczym na rekonstrukcję zdarzenia i ustalenie osób odpowiedzialnych.

 

Śledczy będą ustalać, czy obrażenia, które doprowadziły do szybkiej śmierci posła, mogły powstać na skutek uderzenia przez kierującego w barierę, czy też w wyniku uderzenia przez inny samochód.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Zbigniew
To są zamawiane wypadki bo samobójca był realizowany wczesniej a uwaga wypadek premier jak wybrano miejsce z drzewem obliczył to superkomputer dziwne ze niemiecki nowoczesny samochód chyba nie miał poduszek albo nie zadziałały
cvc
ale czy odkryją seryjnego samobójcę ?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.