DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Jak zginął poseł Rafał Wójcikowski? Prokuratura przeprowadziła eksperyment na trasie S8

Jak zginął poseł Rafał Wójcikowski? Prokuratura przeprowadziła eksperyment na trasie S8
śp. Rafał Wojcikowski Fot: Krystian Maj/FORUM

Zgodnie z zapowiedziami Prokuratury Okręgowej w Łodzi, w piątek rano na trasie S8 przeprowadzony został eksperyment procesowy, który ma pomóc ustalić okoliczności śmierci posła Rafała Wójcikowskiego (Kukiz’15). Było to konieczne, bo w sprawie narosły liczne wątpliwości.

 

Jak zapewnił Krzysztof Kopania rzecznik, łódzkiej prokuratury podczas eksperymentu udało się osiągnąć warunki widoczności bardzo zbliżone do tych, które panowały w czasie wypadku. Sam eksperyment był przeprowadzony w wersji statycznej i dynamicznej. Na potrzebny badań droga ekspresowa S8 pomiędzy węzłami Babsk i Kowiesy została zamknięta na 1,5 godziny. To na tym odcinku w styczniu zginął parlamentarzysta.

 

Rafał Wójcikowski jechał w kierunku Warszawy, gdy kierowane przez niego auto uderzyło w barierę energochłonną. Samochód obrócił się i stanął w poprzek na prawym pasie. Samochód posła lewym pasem zdołał ominąć minivan, a następnie w pojazd uderzył van. Parlamentarzysta zmarł mimo reanimacji. Cztery inne osoby zostały ranne.

 

W czasie eksperymentu biegli starali się określić w jaki sposób minivan stojący za autem posła mógł wpływać na możliwość koncentracji nadjeżdżającego kierowcy vana. Doświadczenie powtarzano w kilku wariantach. Biegli określali też moment, w którym pojazd posła mógł być widoczny dla innych uczestników ruchu. Przebieg eksperymentu udokumentowano m.in. na filmie i fotografiach. Analizą materiałów zajmie się biegły z zakresu ruchu drogowego. Wnioski mają być znane w przyszłym tygodniu. Równolegle powstanie „ekspertyza interdyscyplinarna”. Te materiały pozwolą śledczym na rekonstrukcję zdarzenia i ustalenie osób odpowiedzialnych.

 

Śledczy będą ustalać, czy obrażenia, które doprowadziły do szybkiej śmierci posła, mogły powstać na skutek uderzenia przez kierującego w barierę, czy też w wyniku uderzenia przez inny samochód.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA


DATA: 2017-02-17 15:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To są zamawiane wypadki bo samobójca był realizowany wczesniej a uwaga wypadek premier jak wybrano miejsce z drzewem obliczył to superkomputer dziwne ze niemiecki nowoczesny samochód chyba nie miał poduszek albo nie zadziałały
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
ale czy odkryją seryjnego samobójcę ?
ponad 1 rok temu / cvc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.