DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Jacek Poniedziałek boi się przechodzić obok kościoła. Sprawa dla psychiatry, czy egzorcysty?

Data publikacji: 2016-04-19 09:00
Data aktualizacji: 2016-04-19 10:03:00
Jacek Poniedziałek boi się przechodzić obok kościoła. Sprawa dla psychiatry, czy egzorcysty?
Jacek Poniedzialek fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Mam wielkie obawy, że stajemy się powoli totalitarnym państwem quasifaszystowskim – mówił Jacek Poniedziałek w internetowym programie Tomasza Lisa. „Tęczowy” aktor wyznał, że odczuwa strach, kiedy przechodzi obok kościoła.

 

- W tym roku na Wielkanoc nie wszedłem do kościoła. Obawiałem się spojrzeń i komentarzy tych ludzi. (...) Nigdy na ulicy nie czułem takiego lęku, jak dzisiaj, np. przechodząc koło kościoła – zwierzył się Poniedziałek w programie Tomasza Lisa.


Budzone są na nowo nasze odwieczne sekciarskie demony, ksenofobiczne i klaustrofobiczne – stwierdził aktor, który nie skrywa swoich homoseksualnych skłonności. Jego zdaniem, obecna atmosfera panująca wśród Polaków przypomina czasy sprzed II wojny światowej, gdy znaczna część społeczeństwa polskość utożsamiała z przemocą i antysemityzmem.

 

Zdaniem Poniedziałka choć obecna władza nie zachęca otwarcie do ataków na cudzoziemców, czy przejawów antysemityzmu, to jednocześnie prezydent ani rząd nie potępiają takich wydarzeń. - To oznacza, że tak można – stwierdził. W podobny sposób, w opinii gościa Tomasza Lisa,  zachowują się hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce. – Nie słyszę z ich ust sprzeciwu. Czyli istnieje cicha zgoda – ocenił.

 

Na zakończenie Poniedziałek dodał, iż ma nadzieję, że prezydentem Polski w następnej kadencji zostanie inny homoseksualista - Robert Biedroń.


W związku z pojawiającymi się lękami, które towarzyszą mijającemu kościoły Poniedziałkowi, warto chyba doradzić mu wizytę albo u psychiatry lub u egzorcysty.

  

Źródło: onet.pl

luk

 

 

   

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Prawa
Panie Poniedziałek, lęk nigdy nie pochodzi od Boga, więc niech Pan czym prędzej wstąpi do Kościoła i powierzy swoje grzechy Najwyższemu, a pokój serca powróci.
Beata J.
Poświęciłam się, przecierpiałam i wysłuchałam całej rozmowy pana Lisa z panem Poniedziałkiem.Otóż pan P. jest wierny tradycji i chodził zawsze (w tym roku niewszedł do kościoła) święcić koszyczek w Wielką Sobotę - chociaż jest niewierzący! To na pewno schizofrenia...
Marcin Kowalczyk
Ehh...brak słów. Panie Jacku, ja nie lubię homoseksualistów. Nie toleruję tego rodzaju odmienności, w mojej subiektywnej opinii (do której nikogo nie nakłaniam) jest to swego rodzaju odchył od normy i generalnie zboczenie. Nie lubię zarówno gejów jak i lesbijek. Nikt i nic nie nakaże mi ich akceptować, tolerować ani lubić. Nie nakaże mi tego prawo, nie robi tego konstytucja, nie przekona mnie nawet sam Trybunał z Rzeplińskim na czele. Nie pomogą nawet manifestacje KOD-u. Zostałem wychowany w normalnym domu, gdzie ojciec i matka byli na miejscu, jestem praktykującym chrześcijaninem i wiara nie daje mi w zasadzie możliwości akceptować związków jednopłciowych. Żeby było jasne - ja w żadnym momencie nie powiedziałem, że nienawidzę homoseksualistów, w żadnym momencie die nakłaniam innych osób do tego. Jako osoba wierząca szczerze potępiam nienawiść jako taką. Natomiast nikt i nic nie jest w stanie mnie zmusić do tego, bym zaczął akceptować stan, którego nie akceptuję i już. Mam do tego pra
rozsądny
Może mu się przypominają grzechy i czuje zapach smoły? A może to nowa fobia, jeszcze nie opisana? Ciekawy przypadek...
Adam
O czym , i o kim cały artykulik ?
Anaja
Bez kpin, polecam temu panu egzorcystę.
archangelus
to sie chyba w medycynie nazywa schizofrenia paranoidalna bo w chrześcijaństwie to zwykły wyrzut sumienia za śmiertelne grzech homoseksualizmu... zresztą co nas Polaków katolików obchodzi psychobełkot tego osobnika.....
mataleo
Polacy mają dość marksizmu i neomarksizmu i pochodznych totalitaryzmów typu gender. Dlaczego chęć odzyskania tożsamości opartej na najmocniejszych fundamentach, gwarantujących Polsce długowieczność ta osoba porównuje do faszyzmu? Czy można tak bezkarnie atakować polski naród?
Czytelnik
Strach jest złym doradcą.Spokojnie proszę wchodzić do kościoła na modlitwę i medytację. Pan Jezus w tabernakulum czeka na nas wszystkich i mówi: "Jeśli chcesz, pójdź za Mną..." Boża miłość przewyższa wszelkie ziemskie uciechy, Boża miłość wyzwala i jest niesamowicie trwała. łaska Boża pomaga w nawróceniu. Sakrament spowiedzi dobrze przeżyty przybliża do Zmartwychwstałego, który mówi;:"Odwagi, nie bójcie się,to Ja jestem".
marcin849
Bój się bój :)
Stefan
Cudnie, widać już "artystów" we właściwych objęciach, i dobrze!
As
Na to nie ma lekarstwa tylko modlitwa
jarek
od dziecka mnie uczono na religii że to się nazywa wyrzuty sumienia.
Olga
POniedziałek poniedziałek , wiemy ...luknij Szczęsliwego Nowego Jorku Zamachowski też się bał :) KODy tam grasują
sc
"pożytecznego idiotyzmu" nie wyleczy ani psychiatra ani egzorcysta
Leaf427
niech chodzi obok meczetu
Flips
A co to jest za koleżka? Nie kojarzę go jakoś.
Beata J.
Panie Poniedziałek! Nie lękaj się Pan! W kościele nie gryziemy, a na pewno nie ucinamy głów, bośmy jednak nieco cywilizowani, chociaż Ciemnogród. Ale, ale, czyżby ten strach był spowodowany jakimś poczuciem winy? Może jednak sumienie Pana gryzie - ciekawe z jakiego powodu...? Jak tak drapie człowieka, to coś musi być na rzeczy. A co do Pańskiej niespełnionej wizyty w kościele na Wielkanoc, no cóż, jakoś to przeżyjemy, a stracił tylko Pan. Dobra wiadomość jest taka: Pan Bóg nadal czeka - na Pana też. Jest miłosierny i cierpliwy, więc nie wszystko stracone ;)
katolik
Nie wolno kpic z ludzi. Zwlaszcza tych zniewolonych. Opetanie to bardzo powazna sprawa a nie powod do kpin
aniol
Szok .....boi się tez bym się bał jak jakbym tak żył.Jego demon-stróż czuwa aby się nie nawrócił do Miłosierdzia bożego .Biedny człowiek i jego zatracona dusza.
Kubaturus
Według praktyki Kościoła : najpierw psychiatra, potem egzorcysta.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.