DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Islamski gniew kontra króliczek

Islamski gniew kontra króliczek
fot.REUTERS/Andrew Yates/Forum

W Manchesterze dokonała się kolejna odsłona zderzenia cywilizacji. Po jednej ze stron stanęli gotowi na wszystko, diabolicznie brutalni, stuprocentowo przekonani do swoich racji islamscy fanatycy, a po drugiej nurzająca się w zmysłowości i hedonizmie, oddającą cześć mamonie i innym fałszywym bożkom, masa upadłościowa po cywilizacji zachodniej. Wynik tego zderzenia jest dość łatwy do przewidzenia.


Nie ma wątpliwości, że źródłem siły islamskiego świata jest upokarzająca słabość „naszej strony”. Jak bowiem wygląda świat zachodni oczami prawowiernego wyznawcy Allaha? Jego emblematyczną, a z pewnością przemawiającą do wyobraźni niejednego muzułmanina odsłoną jest „twórczość” i sceniczny wizerunek gwiazdki, podczas której występu doszło do krwawego zamachu.


Droga jaką podążała „kariera” dwudziestotrzyletniej Ariany Grande jest dość typowa. Rosnąca rozpoznawalność zyskana dzięki występom w serialach dla młodzieży sprytni spece od muzycznego show biznesu postanowili przekuć na sukces w świecie muzyki pop. Sprawa nie była stosunkowo trudna, gdyż dziewczyna posiadała całkiem niezłe warunki wokalne. „Jedyne” czego musieli dokonać marketingowi macherzy, to spowodować, aby jej sceniczny wizerunek stał się atrakcyjniejszy dla karmiącej się popkulturą rzeszy młodych ludzi.

 

W tym, jak i wielu innych przypadkach – wystarczy wspomnieć takie bohaterki młodzieżowych produkcji telewizyjnych jak Hannah Montana (Miley Cyrus), czy Britney Spears – wspomniane uatrakcyjnienie polegało na maksymalnej seksualizacji ich artystycznego emploi.

 

Nie ma chyba bardziej charakterystycznego rysu współczesności niż nasycanie wszelkich możliwych treści wyuzdaną seksualnością. Problem ten dotyczy nie tylko obliczonych na zysk marketingowych strategii sprzedażowych, ale również tzw. wysokiej kultury. Pornografia trafiła bowiem, przy wtórze jęku zachwytu, na filmowe i teatralne salony. Jednak polem, na którym seksualizacja stanowi szczególne wyzwanie dla wszystkich zatroskanych o moralną kondycję dzieci i młodzieży, jest bez wątpienia popkultura, którą reprezentuje m.in. piosenkarka Ariana Grande. Oto próbka jej twórczości – słowa pochodzą z piosenki, której tytuł „Niebezpieczna kobieta” jest adekwatny do scenicznego wizerunku zaprezentowanego w teledysku (tłm. za tekstowo.pl):

 

Coś w Tobie sprawia, że czuję się jak niebezpieczna kobieta
Coś w, coś w, coś w Tobie
Powodujesz, że chcę robić rzeczy, których nie powinnam
Coś w, coś w, coś w Tobie


Ot, zwykła piosenka dla młodzieży, czyż nie? To może jeszcze jeden cytat:

 

Stałeś się moim ulubionym grzechem
Więc niech oni, niech oni sobie gadają.


Wątpliwości nie pozostawia także okładka najnowszej płyty piosenkarki nawiązująca do stylistyki jednego z najbardziej popularnych magazynów erotycznych.

 

Aberracja moralna, drążąca współczesny świat, z pewnością nie umyka uwadze – śniących po nocach o podboju – islamskich bojowników. Oni wiedzą, że najpewniejszą oznaką nieodległego w czasie kresu cywilizacji jest zawsze upadek moralny skutkujący porzuceniem wszelkich zasad… To się właśnie dzieje na ich oczach.

 

 

Łukasz Karpiel
 


DATA: 2017-05-26 07:59
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a mnie się zdaje że odwrócenie się Europy od chrześcijaństwa i bałwochwalstwo rzeczy doczesnych postawionych jako "prawdziwe wartości europejskie" i wynikający z tego upadek moralności sprowadza na nas karę bożą w postaci poddania nas wpływowi cywilizacji islamskiej-agresywnej zupełnie nietolerancyjnej-gdzie ludzie opętani fanatyczna szatańską ideologią zdolni są do nieprawdopodobnego i nieznanego współczesnym Europejczykom okrucieństwa-jedynym ratunkiem dla Polski jest trzymanie się silnie wartości chrześcijańskich i naszej polskiej tradycji -innaczej czeka nas zagłada,dla zachodu raczej już nie ma ratunku-niektóre państwa z czasem mogą się rozpaść-np Niemcy-może wyodrębnić się Bawaria jako kraj gdzie silna jest jeszcze wiara i największy opór dla islamizacji i najwolniejszy upadek moralny.Należy wspierać rodziny aby było jak najwięcej dzieci,dbać o dzieci
10 miesięcy temu / Belfegorblaster
 
@Abu Janusz: jest to recepta zażycia śmiertelnej dawki środka znieczulającego.
10 miesięcy temu / r
 
komentarz za długi.nie wszedl cały. *Wszystko wymienione jest uznawane i wychwalane przez lewicę,ale współczesna "prawica",która istnieje w zyciu politycznym Europy,czyli lewica prawicy,przejęła programy lewicy. Przyczyną konkretnie faktu,iż wysadzają się ludzie żyjący w Europie w dobrobycie,jest,moim zdaniem,m.in. właśnie marksizm kulturowy,który spowodował w.w.degenerację tradycyjnych społeczeństw.Ci młodzi ludzie kierują się w stronę islamu i salafizmu/wahabizmu,gdzie widzą jasne zasady i wzorce w kontraście do zepsutej i upadłej cywilizacji zachodniej.
10 miesięcy temu / adam
 
Oooo... czyli recepta na to rozwolnienie moralne jest prosta - przejść na islam. DDDD
10 miesięcy temu / Abu Janusz
 
To wszystko spowodowały dzialania marksistów kulturowych,którzy od prawie stu lat starają się zniszczyć tradycyjne społeczeństwa zachodnie(łacińskie)za pomocą wielu metod: multikulturalizm-niszczenie tradycyjnych białych europejskich społeczeństw, rewolucja seksualna - zmienienie znaczenia moralności,aborcja,eutanazja,feminizm,pacyfizm,walka z chrześcijaństwem w przestrzeni publicznej(gdyż Kościół stał zawsze na straży kultury i wartości),stworzenie nowego znaczenia "tolerancji"i "poprawności politycznej"-od lat 80,edukacja seksualna małych dzeci +"ideologia gender"(człowiek nie posiada płci).W latach 30 zrezygnowano z klasy robotniczej jako głównego źródła rewolucji na Zachodzie,skrzyżowano teorię Marxa (ucisk klasy robotniczej) z psychoanalizą Freuda (kultura zachodnia to stan ciągłej represji psychologicznej).Marksiści kulturowi osiągnęli niebywały sukces.Udało im się zniszczczyć w wysokim stopniu społeczeństwa zachodnie.To duży skrót,zaznaczający główne punkty.Wszystko wymieni
10 miesięcy temu / adam
 
"Nie chcieli klękać przed ołtarzem, mają "sztywny romans" z grabarzem". O. tak! Nic dodać nic ująć.
10 miesięcy temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.