DZIŚ JEST:   27   MAJA   2018 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Iraccy parlamentarzyści proszą chrześcijan o pozostanie w kraju. „Są ważną częścią kultury Iraku”

Iraccy parlamentarzyści proszą chrześcijan o pozostanie w kraju. „Są ważną częścią kultury Iraku”
Msza Święta w Bachdidzie. REUTERS/Ahmed Jadallah/FORUM

Przedstawiciele irackiego parlamentu zwrócili się do abp. Wojciecha Polaka z prośbą o pośredniczenie w przekazaniu prośby do papieża Franciszka, aby ten zaapelował do irackich chrześcijan, by nie opuszczali swojego kraju. Członkowie Irackiej Rady Reprezentantów podkreślają, że chrześcijanie są ważną częścią historii, kultury i przyszłości Iraku.


Do spotkania pomiędzy irackimi posłami a abp. Wojciechem Polakiem doszło w Gnieźnie. Goście zapoznali się z historią miasta i godności Prymasa Polski, która jest związana z Gnieznem od 600 lat. Rozmawiano też o obecnej sytuacji w Iraku oraz pomocy, jakiej ten kraj potrzebuje. Parlamentarzyści złożyli na ręce Prymasa Polski prośbę do papieża Franciszka, aby zaapelował do irackich chrześcijan, by nie opuszczali Iraku. Są bowiem – jak podkreślił przewodniczący delegacji Abdulbari Zebari – ważną częścią jego historii, kultury i przyszłością. Są jego bogactwem i pięknem – dodał.


– Brak chrześcijan osłabia i wyjaławia nasz kraj. Stąd nasza prośba złożona na ręce księdza Prymasa do papieża Franciszka, aby zaapelował do irackich chrześcijan, by w Iraku pozostali. Będziemy się starali zapewnić im wszelkie wsparcie. Prosimy też tych, którzy już wyjechali, by nie tracili kontaktu ze swoim krajem – podkreślił Abdulbari Zebari, zapewniając, że po niemal całkowitym wyparciu Państwa Islamskiego, w Iraku nie ma już zagrożenia życia.

Prymas Polski, podsumowując spotkanie podkreślił, że wszystkim zależy na powrocie pokoju i bezpieczeństwa w tej części świata. Dlatego tak ważna jest nasza solidarność i każde wsparcie – i to materialne i duchowe – dla tych, którzy próbują dźwigać się po wojennych doświadczeniach. Jak przyznał, budująca jest wielka nadzieja i deklarowana przez iracki rząd wola wspólnej odbudowy tego, co zostało zniszczone.

 

 

Źródło: KAI

WMa

DATA: 2017-09-14 18:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszą, bo wiedzą że krzyż jest znakiem światłości i ZMARTWYCHWSTANIA.... Natomiast półksięzyc to znak pomroczności jasnej....
8 miesięcy temu / Megi
 
Wiedzą Kto jest Drogą Prawdą Życiem i nie chcą by opuścił ich kraj.To jest mądrość.
8 miesięcy temu / ulla
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.