DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Zamów bezpłatny Newsletter PCh24.pl,
korzystając z poniższego formularza:
Twoje dane są w pełni bezpieczne.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się
z Polityką Prywatności portalu PCh24.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (31-064) przy ul. Augustiańskiej 28 (administratorzy danych) w celu wykonania niniejszego zamówienia na bezpłatny newsletter, a także realizacji działań statutowych tj. promowania i ochrony chrześcijańskich wartości cywilizacyjnych w społeczeństwie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Wiem, że przysługuje mi prawo dostępu i poprawiania swoich danych oraz, że udzielona zgoda może być w każdym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 
Rozmaitości

Kurczaki to jedno z najpopularniejszych współczesnych dań. Kiedyś jednak większość kur i była dzika i agresywna. Za ich obfitość na współczesnym rynku warto podziękować średniowiecznym mnichom. To bowiem benedyktynom, jak zauważają naukowcy, zawdzięczamy udomowienie tych stworzeń. Średniowieczni zakonnicy rozpoczęli proces ich... przemiany genetycznej. 

 
Świat

W pierwszych sześciu miesiącach 2017 liczba zarejestrowanych przestępstw seksualnych w Bawarii wzrosła o 48 procent w porównaniu z tym samym okresem 2016 r. Jak wynika z danych bawarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, o 91 proc. wzrosła liczba przestępstw popełnianych przez azylantów.

 
Polska

Około tysiąca motocyklistów wzięło udział w Mszy świętej podsumowującej sezon, odprawionej w sobotę na Starym Rynku w Płocku, w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 

 
Polska

Według zakulisowych doniesień jednego z portali, piątkowe spotkanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy miało zakończyć się porozumieniem dotyczącym kształtu ustaw regulujących ustrój polskich sądów.

 
Polska

Około trzech tysięcy osób, według szacunków policji, wzięło udział w sobotnim, poznańskim marszu poparcia dla postulatów środowisk LGBT. Impreza stała się dla Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta, pretekstem do niewybrednych oskarżeń pod adresem osób i ugrupowań niechętnych propagowaniu dewiacji, czy też sprowadzaniu do Polski islamskich imigrantów.

 
Polska

Mszą świętą żałobną w katedrze polowej Wojska Polskiego rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe gen. bryg. Alfonsa Wiktora Maćkowiaka, Cichociemnego, żołnierza 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego. Zmarłego żegnali członkowie rodziny, przyjaciele, kombatanci, przedstawiciele władz państwowych oraz wojska. Po liturgii urna z prochami generała została złożona w kwaterze żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

 
Kościół

Dla Kościoła kluczową jest nie kwestia liczebności, ale świętości, jedności Kościoła w Duchu Świętym, jedności Doktryny i nauczania moralnego. Chodzi o wyzwanie zarazem straszne i fascynujące: w jaki sposób, na początku XXI wieku, świadczyć o Jezusie Chrystusie i o naszej katolickiej wierze w kontekście obojętności religijnej, milczącej apostazji i tak powszechnego moralnego relatywizmu – mówił w sobotę ksiądz kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jego Eminencja był gościem Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego, które w stolicy Wielkopolski odbyło się z inicjatywy Archidiecezji Poznańskiej.

 

 
Świat

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa rodowitym mieszkańcom kraju stała u podstaw nowego rozporządzenia rządu w Sofii. Chodzi o wprowadzony właśnie z myślą o imigrantach zakaz opuszczania rejonu zakwaterowania.

 
Polska

Rodzice, którzy krótko po porodzie zabrali swoje dziecko ze szpitala w Białogardzie, by nie zostało poddane przymusowym szczepieniom, są już – wraz z córeczką – we własnym domu.

 
Świat

Dzieci chrześcijańskich uchodźców w Sudanie otrzymują jedzenie pod warunkiem, że wyrecytują muzułmańskie modlitwy – alarmuje katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.