DZISIAJ JEST
CZWARTEK 25 MAJA
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magdalena
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Zamów bezpłatny Newsletter PCh24.pl,
korzystając z poniższego formularza:
Twoje dane są w pełni bezpieczne.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się
z Polityką Prywatności portalu PCh24.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (31-064) przy ul. Augustiańskiej 28 (administratorzy danych) w celu wykonania niniejszego zamówienia na bezpłatny newsletter, a także realizacji działań statutowych tj. promowania i ochrony chrześcijańskich wartości cywilizacyjnych w społeczeństwie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Wiem, że przysługuje mi prawo dostępu i poprawiania swoich danych oraz, że udzielona zgoda może być w każdym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 
Świat

Już 5 czerwca 2017 roku Czarnogóra ma stać się pełnoprawnym członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Działania te mocno krytykuje Rosja, której Czarnogóra była dotąd sojusznikiem. NATO komentuje: „czas stref wpływów się skończył”.

 

1948 - w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie wykonano wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, uczestniku wojny polsko-bolszewickiej, żołnierzu ZWZ-AK wsławionym misją w obozie śmierci Auschwitz, członku organizacji WIN.

 
Polska

Strona polska od kilku lat zabiega o zwrot dokumentów i artefaktów pochodzących z KL Auschwitz-Birkenau. Bezskutecznie. Na skierowany trzy lata temu wniosek polskiego MSZ w tej sprawie Rosjanie w ogóle nie odpowiedzieli.

 
Świat

W mieście Marawi na południu filipińskiej wyspy Mindanao terroryści, związani z Państwem Islamskim, uprowadzili 23 maja księdza i piętnastu wiernych, a wśród nich także siostry zakonne oraz podpalili miejscową katedrę i siedzibę biskupa. Informowaliśmy o tym już na portalu PCh24.pl. Z relacji miejscowego ordynariusza, księdza biskupa Edwin de la Peñy wynika jednak, że całe miasto znalazło się pod władzą ISIS.

 
Świat

W przyszłym tygodniu ukraiński parlament – Werchowna Rada – może podjąć decyzję o wprowadzeniu obowiązku wizowego dla obywateli Federacji Rosyjskiej. Inicjatywa parlamentarzystów z Frontu Narodowego już wzbudza kontrowersje nie tylko w mediach zagranicznych, ale także w środowiskach politycznych samego Kijowa.

 
Polska

Gdy 3 maja prezydent w przemówieniu wygłoszonym podczas państwowych uroczystości mówił o planach zorganizowania referendum dotyczącego polskiego ustroju, zwracał uwagę na przypadającą w roku 2018 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie dziwi więc zaproponowana przez Andrzeja Dudę data zorganizowania społecznego głosowania nad systemem politycznym Polski.

 
Polska

„Delegacja wyraziła zadowolenie z deklaracji polskiego rządu, że nie tylko utrzyma Konwencję Stambulską, ale także w pełni wprowadzi ją w życie” – takie oto stwierdzenie znalazło się w komunikacie Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego (FEMM) po zakończeniu obrad w Warszawie. W ramach niedyskryminacji i równouprawnienia na spotkanie nie zaproszono żadnej organizacji prorodzinnej, jak i pro-life.

 
Polska

Przez ulice Gdańska już wkrótce przejdzie promujący zachowania dewiacyjne marsz. Jego uczestnicy, określający się mianem środowiska LGBT, będą obnosić się ze swoimi nieuporządkowanymi relacjami seksualnymi. W tym roku mogą liczyć na wsparcie prezydenta miasta Pawła Adamowicza, który ogłosił że weźmie udział w III Trójmiejskim Marszu Równości.

 
Kościół

Biedny, rozczarowany człowiek, któremu nie udało się osiągnąć wielkiej władzy, o jakiej marzył. Tak o kardynale Raymondzie Leo Burke wypowiedział się w wywiadzie-rzece bliski współpracownik papieża Franciszka, kard. Rodriguez Maradiaga.

 
Świat

Kanclerz Angela Merkel obiecała ministrom środowiska z całego świata – w tym także z Polski – propagującym Agendę 2030, że przekona prezydenta USA, by nie wycofał Stanów Zjednoczonych z umowy klimatycznej, przewidującej przestawianie gospodarki z energii pochodzącej z surowców kopalnych na rzecz tzw. odnawialnych źródeł energii. Minister Szyszko podtrzymał zobowiązania Polski w zakresie realizacji „zrównoważonego rozwoju”.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.