DZISIAJ JEST
SOBOTA 25 MARCA
Św. Prokopa
Św. Prokopa
Zwiastowanie Pańskie
Imieniny obchodzą:
Łucja, Maria, Mariola, Wieńczysław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Zamów bezpłatny Newsletter PCh24.pl,
korzystając z poniższego formularza:
Twoje dane są w pełni bezpieczne.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się
z Polityką Prywatności portalu PCh24.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (31-064) przy ul. Augustiańskiej 28 (administratorzy danych) w celu wykonania niniejszego zamówienia na bezpłatny newsletter, a także realizacji działań statutowych tj. promowania i ochrony chrześcijańskich wartości cywilizacyjnych w społeczeństwie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Wiem, że przysługuje mi prawo dostępu i poprawiania swoich danych oraz, że udzielona zgoda może być w każdym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

 
Opinie

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia są doskonałą okazją do rozpoczęcia modlitwy w intencji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone. Przykład takiej modlitwy stanowi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.

 
Opinie

25 marca przypada 150. rocznica urodzin męczennika – ofiary komunistycznych represji – błogosławionego biskupa Grzegorza Chomyszyna. Z tej okazji portal PCh24.pl przygotował specjalne dossier poświęcone tej wciąż niewygodnej dla wielu postaci.

 
Książki

To, co widoczne od pierwszych stron książki, to wybiórczość w komentowaniu i interpretowaniu tych faktów. Oczywiście, objętościowo każde dzieło musi mieć swoje ograniczenia, ale w tym przypadku trudno wybory autora uzasadnić jakimś założeniem lub metodologią, komentuje on raczej to, co chce komentować. W innych miejscach autor wyraźnie zaciąga swoisty ręczny hamulec, powstrzymując się przed analizą faktów stawiających opisywanego w niezręcznej lub wręcz kompromitującej sytuacji. 

 
Świat

Od kilku miesięcy radykalny islam płynie do Bułgarii trzema, wydaje się niekontrolowanymi, strumieniami. W tym małym bałkańskim kraju pojawia się coraz więcej muftich wysyłanych przez turecki Diyanet czyli tamtejsze ministerstwo religii. Otrzymują oni zapłaty od państwa bułgarskiego. 

 
Świat

Caritas archidiecezji monachijsko-fryzyngijskiej prowadzi edukację seksualną uchodźców. W programie nauczania znalazły się między innymi informacje o różnych wielkościach prezerwatyw.

 
Świat

Rząd Baracka Obamy wsparł łączną kwotą 340 milionów dolarów agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych, która od dziesięcioleci zajmuje się programami „planowania rodziny” w Chinach. 

 
Świat

Władze Jordanii oficjalnie poinformowały, że zatrzymany dwa lata temu muzułmański ekstremista Adam Al.-N. to Polak. Mężczyzna posługuje się również paszportem jordańskim. W Polsce jest oskarżony o współpracę i walkę w szeregach Państwa Islamskiego. Obecnie odsiaduje wyrok 4. lat pozbawienia wolności i nic nie wskazuje na to, aby mógł zostać przekazany stronie polskiej.

 
Świat

Mężczyzna, który we czwartek wjechał rozpędzonym samochodem na deptak handlowy w Antwerpii, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i próbę przeprowadzenia zamachu o charakterze terrorystycznym. Sprawca to Mohamed R., który pochodzi z Tunezji. Wcześniej określano go jako Francuza. Dotychczas był znany policji ze względu na drobne wykroczenia, m.in. prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających. 

 
Polska

W naczepie jednego z polskich samochodów ciężarowych podróżujących po Europie, odnaleziono młodego imigranta z Afganistanu. Odkrycia dokonali funkcjonariusze Urzędu Celnego w Olsztynie, którzy kontrolowali pojazd, który przyjechał do Polski z Serbii. Kierowca tira pochodzi z Ukrainy i jak twierdzi, nic nie wiedział o dodatkowym pasażerze. 

 
Kościół

Kardynał Mauro Piacenza, szef watykańskiego trybunału Penitencjarii Apostolskiej w wywiadzie dla katolickiej agencji prasowej ZENIT przypomniał znaczenie tradycyjnego w Wielkim Poście i okresie wielkanocnym przystępowania do spowiedzi i Komunii św. Kard. Mauro Piacenza dodał, że wielu katolików, którzy w ciągu roku nie są bardzo praktykujący, w Wielkim Tygodniu i w Triduum Paschalnym przystępuje do sakramentów. Hierarcha zwrócił szczególną uwagę na to, że sakrament pokuty jest jak uwalniający od zła egzorcyzm.

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.